Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Sen o bytě s výhledem na Prahu si splnila díky otci. Vládne v něm bílá

  1:00aktualizováno  1:00
Po vysoké škole se Petře otevřely nové obzory. Díky štědrosti otce se jí naskytla možnost vlastního bydlení. Pustila se do úpravy nadstandardního bytu s krásným výhledem na Prahu. Návštěva byla fotografována pro časopis Moderní byt.

Kožená sedací souprava je sestavená z více modulů, které lze příležitostně podle potřeby přesunovat. Prosklené niky, které slouží k ukládání nápojového skla, vymyslel Petřin otec. Skleničky nestojí, ale jsou zavěšeny. | foto: Jaroslav Hejzlar

V průběhu studií Petra nebydlela v Praze v podnájmu, ale se svým otcem. Ke konci studií si však už s přítelem Rosťou chtěli najít své vlastní bydlení.

"Už nějakou dobu jsme se rozhlíželi a hledali bydlení blízko metra, nepříliš daleko od centra, v pěkném prostředí, nechtěli jsme se moc vzdalovat z této lokality. Vyrůstala jsem zde, v Tróji bydlí otec a nedaleko žije i Rosťův syn z předchozího vztahu," popisuje Petra.

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Moderní byt.

Nakonec natrefili na rezidenční dům a především v nejvyšším patře na zajímavý byt. Bylo však nutné zbourat některé betonové příčky. Byt byl totiž hodně členitý, původně nabízel dispozici 5 + 1 při ploše 190 m2 a terasou 106 m2.

Nová podoba

Dnes má byt otevřenou společenskou zónu, oddělenou intimní s ložnicí a pracovnou se dvěma koupelnami. Jedna má dvě umyvadla a velký sprchový kout, druhá vanu. Obě jsou vybavené i klozetem.

Pracovna je vlastně další ložnicí, která slouží hostům. Za ní je ještě menší místnost s mnoha úložnými prostorami. Pracovnu lze výhledově upravit jako dětský pokoj. Dveře v kuchyni vedou do spíže, byt dnes nabízí i místnost sloužící jako prádelna a technická místnost. Nábytkem připomíná druhou kuchyň.

Ostrůvek je téměř tři metry široký a jeho povrch tvoří tenká keramická deska ve

Ostrůvek je téměř tři metry široký a jeho povrch tvoří tenká keramická deska ve světle šedém odstínu přivezená ze Španělska.

"Je tu dřez, plno skříněk, pračka se sušičkou a máme tu také úložné prostory na různé čističe, koš s prádlem a podobně. Další velká chladnička, mraznička, vinotéka a úložné prostory pro potraviny jsou ve spíži s oddělenou klimatizací, která zde stále udržuje nižší teplotu," popisuje Petra nadstandardní a zároveň praktické vybavení bytu.

Fotogalerie

Do úprav interiéru se nepustila na vlastní pěst, ale s otcem, který se hodně zajímá o bytový design. "Sám pěkně bydlí a má vytříbený vkus," hodnotí otce Petra.

Spolu tak dali dohromady koncept interiéru, ale i tak oslovili architektku Zuzanu Krejčí, kterou znali už z předchozí realizace otcova bytu a domu prarodičů. Stejně tak ohledně práce a dalšího zařízení se obraceli na firmy, s nimiž už měli dobré zkušenosti.

"Hodně vybavení máme zhotoveno na míru opravdu šikovnými truhláři. S architektkou jsme navštěvovali showroomy, ale vybírala jsem si já, o interiéru jsem měla poměrně jasnou představu," říká mladá majitelka.

Má ráda moderní jednoduchý design. Přála si světlý a vzdušný interiér, který by byl elegantní a něžný zároveň. Proto je zde hodně bílé a šedé barvy. V tmavším odstínu je jen podlaha, ale ta zase barevně navazuje na podlahu terasy.

Ložnice je vybavena skříněmi (Interlübke) a pohodlným vysokým lůžkem (Pullman)

Ložnice je vybavena skříněmi a pohodlným vysokým lůžkem. I odtud lze vstoupit přímo na terasu.

V koupelně vládnou hranaté tvary včetně klozetu a bidetu. Umyvadla Zero

V koupelně vládnou hranaté tvary včetně klozetu a bidetu. Umyvadla Zero s bateriemi Dornbracht jsou osazena na desce z Technistonu.

Kdopak by se bílé bál

Bílé barvy se s ohledem na praktické užívání Petra nebála. Naopak. "Přítel na okamžik zauvažoval o černé kuchyni, ale ze zkušenosti vím, že na tmavém povrchu je každý otisk ruky vidět víc. Konkrétně o bílé barvě kuchyně jsem předem rozhodnutá nebyla," tvrdí majitelka.

Může se hodit

Chcete koupit svůj vysněný byt v Praze? Vyberte si ho na Reality.iDNES.cz, kde vám nabízíme ke koupi více než 8000 volných bytů z celé Prahy.

Když s přítelem uviděli "tu svou" v showroomu, zamilovali se do ní na první pohled. "Mým snem totiž byla velká kuchyň s ostrůvkem. Moc si ji užívám a oceňuji skvělé spotřebiče, hlavně parní troubu, z té jsem doslova nadšená. Opravdu hodně vařím. Potrpím si také na pěkné stolování. Pochytila jsem to při návštěvě dobrých restaurací, kam s přítelem i otcem rádi zajdeme a také jsem se to učila ve škole. Zvolila jsem klasiku a servíruji na bílém kostním porcelánu," popisuje Petra.

Terasa je vybavená odolným plastovým nábytkem Slim Line (Dedon) včetně lehátka

Terasa je vybavená odolným plastovým nábytkem Slim Line (Dedon) včetně lehátka Leaf, stolkem SeaX se čtyřmi židlemi a nerezovou venkovní kuchyní s přívodem vody a chladničkou.

Má ráda i terasu a ohromující výhled na Prahu. Terasa je opravdu velká, "obepíná" téměř celý byt. "Jsme tady jako na rozhledně. Když je pěkné počasí, máme stále otevřeno a žijeme tak napůl venku. Milujeme teplé letní podvečery. Terasa je další, ale venkovním nábytkem vybavený obývací pokoj i s kuchyní. Už chybí jen truhlíky na květiny. Zabydleli jsme se rychle. Jsem tu velmi šťastná a otci vděčná za jeho velkorysost a za to, že nám takové bydlení umožnil."

Další zajímavé návtěvy najdete v časopise Moderní byt č. 11/2013.

Autor:Nejčtenější

Velká nádhera. To je přestavěná maringotka pro unavenou podnikatelku

Pestrou skalku stejně jako malý přírodní koupací rybníček vytvořila sama...

Osada Trebudannon uprostřed anglického hrabství Cornwall by se klidně mohla stát synonymem pro obydlenou zatáčku. Kromě...

Rodina umělců zachránila starý mlýn. Dnes v něm bydlí tři generace

Starý mlýn... Neomezený prostor pro život... A prostředí, které mu přísluší. To...

Nebýt umělecké představivosti, mlýn stojící na kraji stupavských přírodních krás by si lidé připomínali už jen ve...Zrekonstruovali si starou chalupu, teď sní o stolování na terase

Interiéry už má rodina hotové, teď je čeká exteriér včetně terasy.

Rčení „postav dům, zasaď strom a zploď syna“ se dnes často mění na „oprav dům, zasaď strom a postav terasu“. Ta se...

Do domu, pod kterým může téct voda i bahno, vejdete po padací lávce

Pozemek o ploše téměř dva tisíce metrů není oplocený, takže se kolem domu volně...

Jeden z nejlepších světových architektů Robert Konieczny si postavil dům na svazích Beskyd. Pojmenoval jej Archa....

Jiří dozoroval stavbu řadovky sám. Bylo to jeho nejlepší rozhodnutí

Charakter místa je utvářen původní zástavbou a klidnými zahrádkami.

V úzké uličce na okraji moravského velkoměsta stojí řadovka-dřevostavba. Na její realizaci dohlížel sám majitel domu....

Další z rubriky

Tmavomodrý byt s „vypitým“ nábytkem si architekt navrhl sám pro sebe

Dělicí páteří bytu je nosná zeď, kterou Jan zbavil omítky. Kachlová kamna...

První úpravy bytu v secesním činžovním domě proběhly před lety a přinesly hlavně komfortní bydlení. Filmový architekt...

Po 12 letech dokončil ruský miliardář své opulentní sídlo za Moskvou

Jediný soukromý dům od architektky Zahy Hadid byl po dlouhých dvanácti letech...

Jediný soukromý dům od architektky Zahy Hadid byl po dlouhých dvanácti letech dokončen. Megalomanskou vilu Capital Hill...

Vyzbrojený kladivem, dřevem a hřebíky postavil parádní hausbót

Německý fotograf Claudius Schulze si v Hamburku stloukl z recyklovaných...

Německý fotograf Claudius Schulze si v Hamburku stloukl z recyklovaných materiálů romantický vodní domek. Stavba...

Najdete na iDNES.cz