Ložnice v pánském stylu: výmalba nad postelí s čárovým kódem, reprodukce AUDREY a závěsy (IKEA), věšák (SCANDIUM) a sedací pufy (SOFT LINE)

Ložnice v pánském stylu: výmalba nad postelí s čárovým kódem, reprodukce AUDREY a závěsy (IKEA), věšák (SCANDIUM) a sedací pufy (SOFT LINE) | foto: Tomáš Dittrich

Byt pro mladého muže má tekoucí lampičky a místo tapet čárový kód

  • 44
Majitel dvoupokojového bytu pracuje v marketingu. Při zařizování interiéru se proto držel obecně fungujících pravidel známých ze své profese: vsadil na spolupráci s profesionály a na osvědčené kombinace bílé, šedé a červené.

Byt o ploše 74 m2 ve třetím patře nového domu se sice nemůže pochlubit výhledem do zeleně ani na panorama Hradčan, ale pražská čtvrť Anděl je pro mladého muže v plném pracovním nasazení a s mnoha zájmy přímo božskou lokalitou.

"Několikrát jsem se stěhoval v rámci Prahy i do zahraničí a tato adresa i dům mi zcela vyhovují. Kromě lokality mě nadchla velikost 2+kk i pro mě důležitá garáž. Výhodou objektu, jenž krátce sloužil jako aparthotel, je non stop recepce," říká Milan.

Přední část obývacího pokoje patří odpočinku. Designová svítidla ladí se závěsy i s polštářky, které designérka ušila na míru z látky IKEA

Přední část obývacího pokoje patří odpočinku. Designová svítidla ladí se závěsy i s polštářky, které designérka ušila na míru z látky IKEA

Nezajímavý interiér, i když v dobrém standardu a s vyhovující dispozicí, volal po změně image. "O design se zajímám i vzhledem ke své profesi, ale právě z pracovní zkušenosti vím, že se vyplatí spolupracovat s profesionálem, který má lepší představu o výsledku," vysvětluje Milan.

Proto se před omlazující kúrou bytu obrátil na interiérové studio Popout. Zastupuje mladé designéry, kteří umějí vytvořit příjemný a jedinečný interiér podle současných trendů na míru zákazníka.

Milan hned při první schůzce s designérkou Sibel Rheou Akyolovou zjistil, že je kreativní a přitom schopná respektovat jeho zálibu v jednoduchosti. Hlavním zadáním byl kromě šedé a červené barvy střídmý moderní design.

Zařizování trvalo jen dva měsíce a byt získal elegantní pánský styl se spoustou zajímavých detailů. Z původního řešení zbyla kuchyňská linka, podlahy, koupelna a některý nábytek z předešlého bytu.

Designérka SIBEL RHEA AKYOLOVÁ vytvořila v obývacím pokoji výraznou šipku a opticky tím vymezila jednotlivé části místnosti

Designérka Sibel Rhea Akyolová vytvořila v obývacím pokoji výraznou šipku a opticky tím vymezila jednotlivé části místnosti

Šipka určila směr

Milan je přesvědčený, že jednoduchost nemusí být nudná. Nebál se ani červené šipky odvážně se šplhající od podlahy až na strop v obývacím pokoji, v němž opticky oddělila pracovní a relaxační zónu. Sytá červeň šipky místnost proteplila a ladí s dalšími doplňky.

Milan se při konzultacích s designérkou nejdřív zaměřil na kvalitní pracovní místo a multimediální kout, které musely být hotové jako první. Ložnici sice považoval za pouhé místo k přespání, kde by mu stačily bílé zdi a kvalitní postel, ale nechal se přesvědčit.

S proměnou k lepšímu, která se nakonec odehrála opět v jím požadovaných barvách, je dnes velmi spokojen. Designérka se při vymalování stěny nad postelí inspirovala čárovým kódem, ušila zastiňující závěsy z tmavé vzorované látky do obou pokojů a do ložnice vybrala odpovídající moderní povlečení.

Milan si rád hraje. Písmeno "A", které dosloužilo ve studiu KARE, použila designérka jako dekoraci

Milan si rád hraje. Písmeno A, které dosloužilo ve studiu KARE, použila designérka jako dekoraci

Když domov nespí

Přestože na trhu není nouze o různobarevné tapety se skvělým dekorem, designérka se rozhodla i v tomto případě vytvořit nevšední originál a ozdobila stěnu za pracovním koutem popsanou fólií vyrobenou na míru.

"V každém interiéru by vždy mělo být něco osobního, proto jsem zvolila část textu Milanovy oblíbené písničky Insomnia (Nespavost) od skupiny Faithless, který jsme nalepili na stěnu. Také jsem ho požádala o několik jeho oblíbených fotografií, které v jednoduchých rámečcích oživily stěnu nad jídelním stolem," říká Sibel Rhea Akyolová.

Noční lampička LIQUID LAMP má nevšední "tekoucí" design (POPOUT)

Noční lampička LIQUID LAMP má nevšední "tekoucí" design (POPOUT)

"Pro mě jako nočního ptáka to byla jasná volba, text je pro mě osobní záležitost a nedokážu si představit vhodnější. Kromě toho jsem nemusel pořizovat nové tapety nebo drahá umělecká díla," chválí instalaci spokojený majitel.

Vtipné doplňky

Nepřehlédnutelné doplňky a osvětlení mají vtip: slánka ve tvaru vzducholodě, tekoucí tvar lampičky na nočním stolku i na pracovním stole, svítící barel, váza inspirovaná lepými tvary božské Marilyn nebo úžasný koberec ve tvaru kříže.

Designérka všechny kousky pečlivě vybírala ve firmách Popout, Scandium, Rendl Light Studio nebo v Ikea. Ze studia Kare přivezla kromě komody i svítící červené A z reklamního štítu, které už dosloužilo a ve firmě ho chtěli vyhodit. V bytě dnes funguje jako nevšední dekorace. Reprodukci popartového obrazu od slavného Roye Lichtensteina stejně jako zábavný stolní fotbálek si mladý majitel pořídil sám.

 Pracovní kout je součástí obývacího pokoje. Zvýraznila ho fólie s úryvkem textu majitelovy oblíbené písně

Pracovní kout je součástí obývacího pokoje. Zvýraznila ho fólie s úryvkem textu majitelovy oblíbené písně

"Ve svých návrzích se pokaždé snažím, aby se v nich odrazil charakter konkrétního klienta a jeho potřeby, aby fungoval po estetické i praktické stránce. Pokouším se najít nové neotřelé designové řešení prostoru ušitého přímo na míru zákazníka, který se doma musí cítit dobře a být spokojený s vynaloženou investicí," popisuje svůj přístup autorka interiéru.

Kuchyň s jídelnou oživil design předmětů ze studia POPOUT – sklenice, slánka s pepřenkou, hodiny... Fotografie majitel adjustoval do rámečků z IKEA.

Kuchyň s jídelnou oživil design předmětů ze studia POPOUT – sklenice, slánka s pepřenkou, hodiny... Fotografie majitel adjustoval do rámečků z IKEA.

autorka návrhu

SIBEL RHEA AKYOLOVÁ
* 1984
Absolventka vysoké školy FIT (Fashion Institut of Technology) v New Yorku, kde se věnovala interiérovému designu; po ukončení školy pracovala jako stážistka v architektonickém ateliéru na Manhattanu. Navrhuje interiéry a módu, spolupracuje se studiem Popout.

Více se dočtete v časopise Bydlení č. 11/2010.