Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Březinová žije v nahrávacím studiu

  17:56aktualizováno  17:56
Zpěvačka Marcela Březinová právě pracuje na singlu svého nového sólového alba, který by měl vyjít na přelomu nového roku. Proto si vytvořila "nahrávací zázemí" přímo ve starém činžovním domě v Praze 6. Byt 4+1 získala Marcela se svým mužem, režisérem Zdeňkem Švarcem výměnou. Původně v něm totiž bydleli manželovi rodiče. Byl pro ně však příliš velký a byt, ve kterém bydlela Marcela v té době už se dvěma dětmi, naopak malý, tak si je vyměnili.
"Mám ráda, když každý člen domácnosti má své místo. Děti svůj pokoj, my s manželem pracovnu. Ta je napůl ateliérem a mini nahrávacím studiem. Pracuji většinou doma a pro mojí vnitřní kulturní jednotku, které říkám mbbm je to ideální místo," říká Marcela Březinová, která se rozhodla, že si vydá vlastní desku.

"Žiju život na kapitoly. Albem archivních nahrávek Žižkovská zeď originál jsem jednu, tu se skupinou O. K. Band, uzavřela a v příštích dnech připomenu na koncertech písničky Karla Svobody," dodává zpěvačka. V malém studiu, které zabírá jeden roh pracovny, tráví čas po většinu večerů. Přes den se věnuje dětem a domácnosti, pak se teprve zavře do studia a intentivně pracuje.

Příjemný a útulný pokoj
Byt ve čtvrtém patře má velkou vstupní halu, ze které vedou dveře do všech pokojů. Celý prostor působí útulně, protože je zařízen venkovským stylem střiženým Orientem. V žádném pokoji nenajdete koberec, nýbrž parkety a dlažbu. Je to dáno především přítomností psa, šarpeje Tokya, který "ovládá" všechny místnosti v bytě. Na kanapi v obývacím pokoji má dokonce svůj pelíšek.

"Obývák mám ráda, je moc příjemný. Proč? Asi je to dáno určitými zónami a vibracemi. Zařídili jsme ho tak, aby působil teple. Experimentovali jsme s barvami všude je plno oranžové, občas modrá, ratanový nábytek, sem tam replika starožitnosti, spousta kytek... Prostě je mi v něm dobře," říká Marcela. Celé odpoledne svítí do pokoje sluníčko, což je pro Marcelu Březinovou strašně důležité. Slunce miluje. "Tenhle byt má jen jedinou chybu - že tady necachtá moře," žertuje.

Prohlédněte si fotografie z bytu Marcely Březinové


Mám ráda starožitnosti
Když je venku hezky, ráda si sedne na balkon s walkmanem na uších a dívá se do stromů. A jak je to se zelení? "Do Stromovky je to od nás kousíček a ani na Hanspaulku to není daleko," dodává zpěvačka. Víc než k modernímu designu tíhne ke starým věcem. "Tyhle věci jsou nádherné proto, že si s nimi lidé dali takovou práci - když malovali hrníčky, vyšívali ubrusy, dlabali do dřeva. Mně se líbí, když vím, že si s tím člověk dal práci," říká zpěvačka.

Marcela sbírá kameny. Jsou vystavené všude na zemi, na skříňkách, na poličkách... Také mají s manželem Zdeňkem Švarcem slabost pro staré kousky, které objevili v bazarech. "Bazary, to je skvělá věc. Tam člověk najde takových věcí," raduje se zpěvačka. Například titulní strany starých partitur nebo kuchařek, které nechal manžel zarámovat a nyní slouží jako dekorace v pracovně a kuchyni. Nebo staré kovové krabice, mlýnek na maso... Tíhne i k orientálním věcem, neboť jako dítě žila s rodiči tři roky v Libyi.

Jeden moderní prvek
Moderní věci se jí líbí, ale celý byt by si jimi vybavit nechtěla. "Působí to strašně chladně. A také mám pocit, že se rychle okoukají a je v nich málo tajemství," tvrdí. Nevyhýbá se kontrastu - stylově zařízený byt s jedním supermoderním prvkem. "Kdybych si mohla vybrat, chtěla bych žít u moře, v malé francouzské vesničce, v klasickém kamenném baráčku se spoustou kytek," svěřuje se s láskou k venkovskému stylu bydlení.

Tenhle sen se jí možná napůl splní, protože nedávno s manželem koupili zruinovanou zemědělskou usedlost necelých sto kilometrů od Prahy, kterou nyní dávají dohromady. "Dům je v přírodě s velkým pozemkem, ale zatím je v dost špatném stavu. Postupně ho rekonstruujeme a časem se tam chceme nastěhovat natrvalo," plánuje si sympatická zpěvačka. Tam si chce splnit další svá přání: pořídit si k šarpejovi Tokyovi ještě jednoho psa, briarda, a do domu pořádný krb.

Těším se na velkou zahradu
Marcela Březinová je nyní nadmíru spokojená. Byt v Praze 6 jí naprosto vyhovuje, protože splňuje vše, co potřebuje. "Tady je všechno blízko, i zeleň. I když je hlavní silnice za rohem, je tu pohoda. Byt je nádherně položený, prosluněný, na ideálním místě. Jen to rýpání v zahradě, pěstování zeleniny a skládání kamenů ve větším prostoru na zahradě mně chybí. Ale to se časem změní..." dodává zpěvačka.

Kuchyňská linka je poměrně malá, ale o to je větší jídelna. "To jsem si strašně přála - prostornou místnost s velkým stolem, kde se schází celá rodina," říká zpěvačka.

Na obývák kladla Marcela Březinová velký důraz. Dominuje oranžová barva s ratanovým nábytkem a napodobeninami starožitností. Všude je plno květin a doplňků z Orientu.

V bazarech se najde spousta pozoruhodných věcí. Například titulní strany starých partitur. Zarámované pak vytvoří zajímavou dekoraci celé stěny pracovny.

Marcela Březinová je ve svém prostorném městském bytě spokojená. Má tam totiž veškerý komfort i pro svou práci vlastní malé nahrávací studio.

"To je jeden velký chaos. Občas se mi stane, že něco nemůžu najít, i když vím, že to tady stoprocentně je. Máme ateliér i nahrávací studio dohromady, což není úplně ideální, ale nám to takhle vyhovuje," říká zpěvačka.

Koupili jsme starý gramofon v bazaru, muž udělal nové nohy a natřel ho. Teď je to zajímavý prvek interiéru.

Ty mi přivezl tatínek ze Zambie, kam jsem s ním bohužel jet nemohla. Mým snem je udělat v novém domě místnost, která by byla zařízena jen v tomhle stylu.

Barvy v bytě Marcely Březinové: "V obývacím pokoji je plno oranžové a modré. Obraz nad pohovkou, který je výtvorem mého manžela, se tam výborně hodí. Věnuji se i jiným věcem, než zpívání - například pořádám svému muži vernisáže jeho obrazů."

Autor:Nejčtenější

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...

Z bývalého zámku Schwarzenbergů budou byty. Památkáři se dohodli

Vizualizace: dvůr získá uvnitř parkovou úpravu, vrátí se do něj i kašna s vodou.

V Praze je spousta vhodných pozemků pro bytovou výstavbu, a to nikoli jen zelených ploch či parkovišť. Ty některé...Z uličního „trpaslíka“ vznikl moderní dům, který oživila žlutá barva

Okno ve štítové stěně sousedního objektu muselo být zachováno, proto nebylo...

Dům se špatnou dispozicí i špatným stavem konstrukcí a nedostatkem obytného prostoru či dvojgaráž na zahradě, kam se...

Lubor s Helenou si navrhli bungalov, sedlovou střechu nařídili úředníci

Obě křídla domu se zřetelně odlišují různými materiály a barvou fasády,...

Lubor s Helenou se po prozkoumání cen bytů a starších domů v Praze a okolí rozhodli, že bude nejlepší postavit si...

Toužili po domku ve větvích. Teď mají unikát, který se všemu vymyká

Organické tvary okolní přírody trumfla čistá geometrie.

Snili o bydlení na stromě, kde by v zelené koruně poslouchali šumění listů. Oslovili architekty z kanceláře Malan...

Další z rubriky

Šest nových roubenek, kterými si majitelé splnili sen o životě v horách

V Orlických horách, na Šumavě, v Českém ráji i v Beskydech stojí nové roubené...

V Orlických horách, na Šumavě i v Beskydech stojí nové roubené chalupy. Jejich majitelé milují přírodu, rádi sportují a...

Byt pro mladého muže, který nemá čas na uklízení a nesnáší dekorace

Chladnější dojem ze šedé kuchyňské linky či některých šedě natřených stěn...

Dvoupokojový byt v druhém bratislavském obvodu splňuje všechny praktické požadavky pracovně vytíženého majitele a díky...

Bytový dům nemá SVJ, proplacení výměny oken si část majitelů vydupala

1

Bydlím v domě se čtyřmi byty. Na opravy si šetříme na účtu vedeném pod mým jménem, SVJ nemáme. Tři byty vyměnily stará...Najdete na iDNES.cz