Tři roky stačily. Zamilovaná dvojice opouští vysněný dům v pralese

  1:00aktualizováno  1:00
Mladý australský architekt Jesse Bennett společně se svou ženou, designérkou Anne-Marie Campagnolovou, si postavili unikátní vilu. Stojí v chráněném území Gondwanských deštných pralesů. Nyní unikátní stavbu opouští a nabízí ji dalším zájemcům.

Mladý australský architekt Jesse Bennett společně se svou ženou, designérkou Anne-Marie Campagnolovou, vytvořili unikátní stavbu rodinné vily. | foto: planchonellahouse.com

„Chtěli jsme si zpříjemnit život tak, že si ho zjednodušíme a budeme blíž přírodě,“ popisuje majitel a spoluautor vily architekt Jesse Bennet. Takový byl plán, který stál před pěti lety na začátku celého projektu.

Jesse a Anne-Marie celý rok intenzivně hledali vhodný pozemek ke stavbě, než konečně narazili na výjimečnou zelenou parcelu o rozloze 4 818 metrů čtverečních ležící deset minut jízdy od queenslandského přístavního města Cairns. Poloha místa ve svahu uprostřed bujné vegetace, s výhledem na vrcholky kopců, vybízela ke stavbě domu, jenž se přizpůsobí terénu. 

Fotogalerie

Jesse Bennet vytvořil konstrukční „sendvič“ s velkou propojenou obytnou zónou, třemi ložnicemi a dvojicí koupelen. Inspiroval se slavnou organickou brazilskou architekturou. Do středu betonového těla, mezi podlahy a stropy, vsunul plně prosklený interiér plný detailů a důmyslného vybavení, ve kterém je jasně čitelný designérský rukopis Anne-Marie Campagnolové.

Ta vnesla mezi hrubé betonové stropy a vystěrkované podlahy kontrasty v podobě jemných reliéfních kachlů v koupelně na vaně i ve sprchovém koutě, bohatých textilních struktur na sedacím nábytku i jemných tapet na stěnách v privátní části vilky.

Dům s bazénem o rozloze dvě stě osmdesát metrů čtverečních skrývá hravé detaily, které potvrzují domu identitu skrýše v džungli: prosklenou fasádu lemují další zelené rostliny, do ložnice se vchází tajnými dveřmi z obytné knihovny a palmy a listy se objevují nejen za okny, ale i na stěnách. Ložnice je vytapetovaná florální textilií.  

Podle majitelů a tvůrců jsou interiéry, do kterých vstupuje na každém kroku příroda, pro život klíčové. Jejich studio se živí výrobou a prodejem nábytku a osvětlení, vlastní byt pojali jako showroom.

Konstrukčně minimalistické knihovny, růžová na míru vyrobená sedací souprava s taburety a bohaté dřevěné obklady nesou jasné známky retrostylu. Výrazné černé lustry v hlavní obytné části jsou od majitelčina oblíbence designéra Vernera Pantona. Dámská šatna s oděvy a doplňky uloženými v sofistikovaných nikách potažených geometrickými tapetami, které se opakují i na stěnách v pracovním koutě, připomíná luxusní butiky.

Sázka na výjimečný pozemek se dvojici vyplatila.

Sázka na výjimečný pozemek se dvojici vyplatila.

Stavba domu trvala šest měsíců a mladí majitelé po celou dobu na pozemku kempovali, aby mohli dohlížet a pracovat na stavbě, kterou z velké části zrealizovali svépomocí. Jesse je pyšný, že v tropickém horku deštného pralesa dokázal zdolat nejednu překážku: například gabionovou zeď postavil zcela sám. V domě manželé žili od roku 2015 dosud.

Vila ověnčená architektonickými cenami a uznáním odborné veřejnosti je v realitní nabídce v přepočtu za sedmdesát milionů korun. V ceně je stavební povolení na výstavbu druhé vily na odlehlejším konci parcely a stavební plány z pera architekta Jesse Bennetta.

Autor: pro iDNES.czNejčtenější

Když si koupíte koženou pohovku za dvacet tisíc, budete sedět na igelitu

O koženou pohovku je třeba se starat přesně podle návodu výrobce.

Zatímco poměr masa v uzeninách už vnímá většina zákazníků, jen málokoho napadne, že pro nábytek označený jako kožený...

Až se muž vrátí, ložnici nepozná. Manželka ji proměnila za 300 tisíc

Na novou ložnici si Tereza připravila 300 tisíc korun.

Ložnice Terezy a jejího manžela připomíná skladiště. Místnost je přeplněná starým nábytkem, nekvalitní manželskou...Za Prahou si postavili dům snů. Obavy z dřevostavby jsou zbytečné

Stavba domu trvala pět měsíců od kopnutí do země po stěhování do hotového.

Renata a Ladislav pobývali dlouhé roky v Americe, ve dřevěném domě. Kolem nich žila spousta dalších lidí v...

Z ruiny na zboření je vilový dům. Stěny má z levného stavebního materiálu

Jao-tung, tradiční čínské obydlí zakopané do země, se dočkalo obnovy.

Čínská internetová hvězda Jie Liang-čchen se rozhodl přestavět a zachránit jednu z tradičních vesnických staveb svého...

Zepředu vidíte pevnost, zezadu dům s prosklenými stěnami do zahrady

Jemně perforovaná fasáda obložená pískovcem na straně hlavního vstupu směrem do...

Pokud budete chtít vstoupit do rodinného domu velké čínské rodiny žijící v Singapuru, můžete mít pocit, že vcházíte do...

Další z rubriky

Nejlepší stavby roku 2018: od sportovní haly až po palác v Praze

Sportovní hala Dolní Břežany, kategorie Novostavba, vítěz celé soutěže. Autor:...

Stavbami roku 2018 se stala sportovní hala v Dolních Břežanech, palác Špork v centru Prahy, zimní stadion v...

Sklář Jakub Berdych se inspiruje poklopy kanálů i polystyrenem

V interiéru lze kanálové lahve řadit do větších celků, 2017. Originální dekor...

Skleněné artefakty od sklářského výtvarníka Jakuba Berdycha balancují na pomyslné hranici umění a designu. Svou krásou...

Soutěž pro komplikovaná místa v Praze hledá unikátní projekty

Ondřej Chybík: Projekt 2050 a jeho vnitřní uspořádání vychází z teorie...

Praze chybějí pozemky pro novou výstavbu bytových domů. Obyvatelé městských částí mnohdy brání novým projektům, protože...Najdete na iDNES.cz