Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Atleti dnes ocení nejlepší

aktualizováno 
H o l i c e - Své nejlepší atlety, nejúspěšnější trénéry a nejaktivnější rozhodčí vyhlásí dnes na valné hromadě v Holicích představitelé výkonného výboru Východočeského atletického svazu.
Své nejlepší atlety, nejúspěšnější trénéry a nejaktivnější rozhodčí vyhlásí dnes na valné hromadě v Holicích představitelé výkonného výboru Východočeského atletického svazu. V hlavních kategoriích budou oceněni podle očekávání úspěšní účastníci letošních olympijských her v Sydney. Mezi dospělými to budou chodec Jiří Malysa z SK Nové Město nad Metují a desetibojař Jiří Ryba z T&F Pardubice. V juniorské kategorii letos opět nejvíce zářila sprinterka Lenka Ficková z AC Pardubice. Osmnáctiletá atletka také startovala na olympiádě a přispěla k sedmému místu čtvrtkařské štafety. Získala i řadu úspěchů na domácích šampionátech mezi juniorkami i mezi ženami. Spolu s ní bude oceněna i talentovaná mílařka Michaela Mannová ze Dvora Králové nad Labem. Zatímco v dorostu chybí zástupce Pardubického kraje, v žácích už tento region své zastoupení má. V letošní sezoně vynikal především všestranný Jan Syrovátko z AFK SKP Pardubice, který získal mistrovské tituly v dálce, vrhu koulí a hodu oštěpem. Stal se i nejlepším oštěpařem dorosteneckého šampionátu.

Nejlepší dospělí (bez určení pořadí): Jiří MALYSA (SK Nové Město nad Metují) - 19. místo na OH v chůzi na 20 km (1:24:08), mistr republiky na 20 km (1:25:25). Vytvořil nejlepší domácí čas na 20 km (1:19:18). Jiří RYBA (T&F Pardubice) - 13. místo na OH v desetiboji (8056 bodů), druhý na halovém mistrovství ČR v sedmiboji (5788 bodů), překonal český rekord v klasickém pětiboji (3866 bodů).

Junioři: Lenka FICKOVÁ (AC Pardubice) - 7. místo na OH ve štafetě na 4x400 m (3:29,17), mistryně republiky na 100 m (11,78), druhá na 200 m (24,14), semifinalistka juniorského MS na 100 m, Michaela MANNOVÁ (TJ Dvůr Králové nad Labem) - juniorská mistryně ČR v běhu na 1500 metrů v hale (4:34,43) i na dráze (4:31,31), juniorská mistryně ČR v běhu na 3000 metrů na dráze (10:18,69).

Dorost: Petra Šindelářová (výška, sedmiboj), Veronika Plesarová (400 a 800 m, obě AC TJ Jičín), Šárka Šmirausová (kladivo, Sokol Nová Paka).

Žactvo: Jan Syrovátko (oštěp, koule, dálka, AFK SKP Pardubice), Jiří Chaloupka (chůze, Sokol Nová Paka), Pavla Zavoralová (1500 m, ŠAK Chrudim), Martina Poláková (60 a 100 m přek., SK Týniště nad Orlicí), Ayiku Oman (300 m, SK Nové Město nad Metují), Lukáš Kodym (60 a 150 m, AFK SKP Pardubice), Lucie Martínková (60 m, Lokomotiva Trutnov).

Nejlepší trenéři: Josef Foťko (AFK SKP Pardubice), Vladimír Pavlík (TJ Dvůr Králové), Pavel Metelka (SK Týniště nad Orlicí).

Nejaktivnější rozhodčí: Miroslav Havlíček (AFK SKP Pardubice), Vlastimil Jenček (AC TJ Jičín), Jaroslav Nohejl (Sokol Hradec Králové), František Růžička (AC Pardubice).

Autor:Nejčtenější

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...

Z bývalého zámku Schwarzenbergů budou byty. Památkáři se dohodli

Vizualizace: dvůr získá uvnitř parkovou úpravu, vrátí se do něj i kašna s vodou.

V Praze je spousta vhodných pozemků pro bytovou výstavbu, a to nikoli jen zelených ploch či parkovišť. Ty některé...Z uličního „trpaslíka“ vznikl moderní dům, který oživila žlutá barva

Okno ve štítové stěně sousedního objektu muselo být zachováno, proto nebylo...

Dům se špatnou dispozicí i špatným stavem konstrukcí a nedostatkem obytného prostoru či dvojgaráž na zahradě, kam se...

Lubor s Helenou si navrhli bungalov, sedlovou střechu nařídili úředníci

Obě křídla domu se zřetelně odlišují různými materiály a barvou fasády,...

Lubor s Helenou se po prozkoumání cen bytů a starších domů v Praze a okolí rozhodli, že bude nejlepší postavit si...

Toužili po domku ve větvích. Teď mají unikát, který se všemu vymyká

Organické tvary okolní přírody trumfla čistá geometrie.

Snili o bydlení na stromě, kde by v zelené koruně poslouchali šumění listů. Oslovili architekty z kanceláře Malan...

Další z rubriky

Toužili po domku ve větvích. Teď mají unikát, který se všemu vymyká

Organické tvary okolní přírody trumfla čistá geometrie.

Snili o bydlení na stromě, kde by v zelené koruně poslouchali šumění listů. Oslovili architekty z kanceláře Malan...

Dali výpověď a odešli na samotu. Bydlí ve 12 metrů vysoké strážní věži

Věž z roku 2010 obklopuje pozemek s lesem a loukami o rozloze 65 hektarů....

Dabney Tompkins a Alan Colley si splnili sen. V americkém Oregonu si postavili dům v podobě strážní požární věže. Ze...

Bytový dům nemá SVJ, proplacení výměny oken si část majitelů vydupala

1

Bydlím v domě se čtyřmi byty. Na opravy si šetříme na účtu vedeném pod mým jménem, SVJ nemáme. Tři byty vyměnily stará...Najdete na iDNES.cz