Architekti začlenili žulovou skálu přímo do prostoru obývacího pokoje.

Architekti začlenili žulovou skálu přímo do prostoru obývacího pokoje. | foto: Helicam Asia Aerial

Koupili skálu, na které si postavili fantastický dům ze skla a kovu

  • 52
Architekti z thajského studia Original Vision postavili na skalním útesu nad mořem vilu Amanzi. V domě na ostrově Phuket se jim podařilo skloubit přírodu, nové technologie a moderní design. Zájemci si mohou část domu pronajmout za 34 tisíc korun na den.

Na pozemku o velikosti 2 500 metrů čtverečních stojí prosklená Villa Amanzi. Je z ní nádherný výhled na moře a na pláž Kamala. 

Architekti ze studia Original Vision, Adrian McCarroll, Waiman Cheung a Jamie Jamieson, sesbírali za tuto moderní skalní stavbu desítky architektonických ocenění.

Do skal zakomponované bydlení nabízí víceúrovňový komfort, ve kterém se nemusí

Luxusních plážových vil mají už na kontě několik. Specializují se na oblast jihovýchodní Asie a sídlí na thajském ostrově Phuket. Dokonale tak znají prázdninová přání svých klientů a od počátku věděli, že dům ve skále nad pláží bude jejich nejlepším projektem.

Jediným omezením byla skutečnost, že parcela stála v oblasti s nižším zalidněním, a úřady tak kladly poměrně vysoké nároky na podobu domu. V této oblasti se velmi často stávalo, že novostavby dramaticky narušily původní ráz krajiny. Zničenou přírodu se pak již nikdy nepodařilo vrátit do původního stavu.

Část vily s bazénem na terase nabízí majitelé k pronájmu

Dům Amanzi budí zdání, že přímo vyrostl ze šedesátimetrové skály. Architekti skálu dokonce začlenili do prostoru obývacího pokoje. Přírodní žula, materiál, kterému se nevyrovná sebeoriginálnější zdivo, je prvním ze dvou nejdůležitějších prvků domu.

Tím druhým je zcela jedinečný panoramatický výhled na azurově modré moře. Za dobrého počasí je možné z jižní terasy domu dohlédnout až k exotickým Andamanům.

Dům Amanzi budí zdání, že vyrostl přímo ze šedesátimetrové skály, na které stojí. Architekti skálu dokonce začlenili přímo do prostoru obývacího pokoje.

Majitelé tu tráví jen dovolenou, po zbytek roku dům pronajímají. Villa Amanzi je totiž ztělesněním prázdninového snu: z domu lze vyjít přímo na pláž nebo se osvěžit v patnáctimetrovém bazénu na jedné z teras domu.

Do skal zakomponované bydlení nabízí víceúrovňový komfort, ve kterém si své soukromí chrání majitelé i hosté. Dispozice domu je záměrně vytvořená tak, aby vyhovovala všem. 

Od hlavního vchodu se příchozí dostanou do společenského patra s jídelnou a obývacím pokojem, ve kterém je zároveň i vstup na terasy s bazénem, krbem s otevřeným grilem a kuchyní.

Bujná zeleň, žula, přírodní materiály a panoramatické výhledy na Andamanské moře, to je thajská vila Amanzi.

Ve vile je k dispozici technické zázemí a bydlí zde i personál. Nejen, že se vám pokojská postará o úklid, ale ani v kuchyni se nemusíte pohybovat sami. Pokud vaření není váš koníček, není problém najmout si kuchaře, který se postará o to, abyste si každý den pochutnávali na lokálních vybraných specialitách.

Ve druhém patře je nejrozlehlejší ložnice majitele domu a další tři menší. Každá z nich má své sociální zařízení. Pod společenským patrem jsou další dvě ložnice pro hosty, herna a malé domácí lázně. Právě z nich lze bez problémů vyjít ven a vrhnout se rovnou do mořských vln.

Vila Amanzi je ztělesněním prázdninového snu. Z domu lze vyjít přímo na pláž nebo se osvěžit v patnáctimetrovém bazénu na jedné z teras domu.

Designéři kladli důraz na to, aby si hosté maximálně užili prázdninovou atmosféru a chvíle odpočinku. Veškerá zábradlí jsou celoskleněná, aby nebránila výhledu na moře, a hlavní obytnou část domu dělí od okolí 18 metrů dlouhá prosklená stěna.

Při zařizování zvítězily přírodní odstíny barev, ručně broušená ocel, dřevo a mramor. Jedinou ostřejší barevností jsou doplňky, textilie a taburety v azurovo-tyrkysové barvě, která koresponduje s barvou nebe a moře všude okolo.

, pro iDNES.cz