Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vestavné trouby a varné desky, se kterými budete hvězdou každé kuchyně

  1:00aktualizováno  1:00
Na český trh míří nové řady vestavných domácích spotřebičů do kuchyně pro vaření a pečení. Varné desky a pečicí trouby jsou za rozumnou cenu a přitom nabízí celou škálu nových technologických řešení.

Nikdo nechce studovat dlouhé návody. Řešením je uživatelsky přívětivé a intuitivní ovládání výrobků. | foto: Indesit

Velkou úlevu rodinnému rozpočtu přináší spotřebiče s úsporným provozem. Právě nižší spotřeba energií bývá hlavním argumentem, proč si do domácnosti pořídit nové vybavení.

Nejnovější pečicí trouby a varné desky sází na funkčnost, spolehlivost a efektivitu. Každý spotřebič je k dispozici v několika variantách, takže si každý snadno vybere kuchyňské řešení přesně podle svých potřeb.

Nové řady domácích spotřebičů svou energetickou náročností spadají do třídy A, která je u varných zařízení nejúspornější kategorií. Domácnost tak může ušetřit až 20 procent energií oproti třídě B, běžné u starších typů spotřebičů.

Pečicí trouby

Při výběru pečicí trouby by si zákazník měl nejdříve ujasnit, jestli dává přednost elektrické nebo plynové variantě, a zda mu víc vyhovuje kombinace trouby se sporákem či postačí samotná trouba. Od těchto požadavků se odvíjí i způsob ovládání.

Indesit
Pečicí trouby z řady Indesit Advance nabízí několik možností – buď klasické ovládání pomocí otočných knoflíků, nebo jejich kombinaci s elektronickým ovládáním a digitálním displejem.

Trouby Indesit Advance jsou k dispozici v klasické stříbrné, černé a bílé
Trouby Indesit Advance jsou k dispozici v klasické stříbrné, černé a bílé
Trouby Indesit Advance jsou k dispozici v klasické stříbrné, černé a bílé

Trouby Indesit Advance jsou v prodeji v bílé, stříbrné a černé barvě.

Podle svých potřeb si lze vybrat troubu s pěti, šesti nebo osmi pečicími programy přizpůsobenými pro přípravu různých pokrmů. Samozřejmostí jsou programy s nízkou teplotou, které oceníte zejména při rozmrazování potravin nebo kynutí těsta.

Kdo má rád moderní vaření, ocení speciální nastavení pro pečení pizzy, grilování nebo takzvaný multilevel pro pečení v několika úrovních nad sebou. Ke každé troubě jsou dodávány různé druhy plechů či nerezových mřížek.

Trouby Indesit Advance jsou v klasické stříbrné, černé a bílé barvě. Pro milovníky rustikálních designů je také k dispozici sada s antracitovou úpravou povrchu.

Pečicí trouby Bauknecht nabízí řadu užitečných funkcí a vylepšení, které pečení

Pečicí trouby Bauknecht nabízí řadu užitečných funkcí a vylepšení, které pečení usnadní a zpříjemní.

Bauknecht
Pyrolytická horkovzdušná trouba Bauknecht BLPM 8110/PT (pyrolytické čištění je automatický systém, který dokonale spálí veškeré zbytky a nečistoty) s kruhovým topným tělesem, jejíž design je kombinací skla a ušlechtilé oceli, se hodí do moderní i tradiční kuchyně.

Trouba nabízí řadu užitečných funkcí a vylepšení, která pečení usnadní a zpříjemní:

  • ProCook displej, černobílý textový displej se stručným popisem a grafickým zobrazením symbolů, obsahuje také návod k obsluze pro všechny funkce vaření.
  • Paměťová funkce umožní kuchaři návrat do posledních 10 použitých nebo nejoblíbenějších funkcí.
  • Pečení na více úrovních. Koncept vnitřního prostoru s pěti úrovněmi nabízí možnost flexibilního použití pečicích plechů, kdy lze připravovat až tři pokrmy současně, aniž by docházelo ke směšování jejich vůní a chutí.
  • Teplotní sonda pro optimální výsledky přípravy pokrmů. Senzor lze umístit do nejsilnější části masa a nastavovacím tlačítkem zvolit požadovanou teplotu v jádře. Přístroj ohlásí dosažení perfektního stavu pečení a automaticky se vypne.
  • No Preheat: inteligentní rozvodný systém, který rozděluje horký vzduch rovnoměrně už od první minuty. Díky němu se předehřívání trouby výrazně zkracuje.

Samozřejmostí je výbava teleskopickými výsuvy, díky nimž je vytažení a odebrání pečicího plechu nebo pánve s tukem naprosto bezpečné. Nejen pečení, ale také údržba trouby Bauknecht je velmi jednoduchá. Vnitřní část dvířek tvoří celoskleněný povrch Smart Clean pro snadnější údržbu trouby.

Zajímavý design nerezové Cube Fusion AKZM 656 IX  doplňuje zapuštěná rukojeť,
Zajímavý design nerezové Cube Fusion AKZM 656 IX  doplňuje zapuštěná rukojeť,

Nerezová trouba Whirlpool Cube Fusion má 8 centimetrů vysoký dotykový panel.

Whirlpool
Nerezová Cube Fusion AKZM 656 IX je elegantní multifunkční trouba v kombinaci skla a oceli. Zajímavý design doplňuje zapuštěná rukojeť, osm centimetrů vysoký dotykový ovládací panel a zrcadlové sklo dvířek, jejichž povrch je chráněn speciální úpravou proti otiskům prstů.

Trouba je vybavena Jet menu displejem, komunikujícím pomocí krátkých zpráv. Technologie 6. smysl zaručuje perfektní přípravu všech jídel díky neustálé kontrole optimálních podmínek uvnitř trouby.

Zákazník může vybírat mezi 30 přednastavenými recepty klasických pokrmů, které práci výrazně zjednoduší. Objem 67 litrů umožňuje pečení na pěti různých úrovních, současně lze péct na třech z nich.

Nerezová Cube Fusion AKZM 656 IX je elegantní multifunkční trouba v kombinaci

Nerezová Cube Fusion AKZM 656 IX je elegantní multifunkční trouba v kombinaci skla a oceli.

Varné desky

Sklokeramická varná deska je již řadu velmi oblíbená. Díky perfektně hladkému povrchu se výborně udržuje. Velkým přínosem je také její odolnost. Zůstává dokonale rovná, což představuje výhodu například oproti elektrickým vařičům.

Oblibu spotřebitelů si v poslední době získávají indukční desky. Princip jejich fungování je založen na předávání tepla přímo do dna hrnce, nikoliv nejdříve na plotýnku a poté na hrnec, jako je tomu u ostatních typů desek.

Tím dochází k vysoké úspoře tepla. Desky se navíc umí přizpůsobit velikosti hrnce, takže nedochází k plýtvání energií okolo. Po vypnutí ploténky proto indukční deska rychle chladne, čímž se snižuje riziko popálení. K vaření na indukčních deskách budete potřebovat zvláštní druh nádobí se silnějším feromagnetickým dnem. 

V nabídce řady Indesit Advance jsou varné desky plynové, elektrické, ale i

V nabídce řady Indesit Advance jsou varné desky plynové, elektrické, ale i kombinované.

Indesit
V nabídce řady Indesit Advance jsou varné desky plynové, elektrické, ale i kombinované. Lze si zvolit počet vařičů (4–5) a také rozměry. Většina z nich má boční ovládání hned vedle desky, což je výhodné a bezpečné. Ovládání vařiče lze propojit s pečicí troubou.

Mřížky nad plynovým vařičem jsou od sebe vzdálené pouhý jeden centimetr, což znamená, že na vařič pohodlně postavíte i nádoby s malým průměrem dna, například plechový hrneček nebo vařič na kávu. Novinkou je trojitý kruhový hořák s flexibilním použitím, který ohřeje vodu s patnáctiprocentní časovou úsporou.

Whirlpool
Společnost Whirlpool nabízí první plynovou varnou desku z nerez oceli iXeliumTM, která nestárne. Inovativní nerez ocel vytváří dlouhodobě spolehlivou bariéru proti působení tepelných, chemických a mechanických činitelů, uchovává jakost a přirozený lesk kovu díky použití nanotechnologie.

Společnost Whirlpool nabízí první plynovou varnou desku z nerez oceli

Plynová varná deska z nerez oceli iXeliumTM

Netvoří se na ní povrchové skvrny a nežloutne. Rovněž omezuje poškrábání, korozi, tvoření stop a otisků. Snadno se čistí, protože zbytky jídel neulpívají na jejím povrchu, stačí ji jednoduše utřít vlhkým hadrem.

Plynová deska iXeliumTM má čtyři hořáky, z nichž jeden je čtyřkorunkový. Ve výbavě nechybí integrované elektrické zapalování hořáků. Samozřejmostí jsou bezpečnostní ventily hořáků. Na povrch desky je poskytována 10letá záruka proti korozi či zežloutnutí.

Bauknecht
Indukční varná deska Bauknecht ETMI 8930 IN s šířkou 86 cm s dotykovým ovládáním, tedy s možností volby výkonu pouhým posunem prstu po stupnici (slideru), je zasazena do elegantního rámu s fazetou vpředu.

Indukční varná deska Bauknecht ETMI 8930 IN s šířkou 86 cm s dotykovým ovládáním

Indukční varná deska Bauknecht ETMI 8930 IN s šířkou 86 cm s dotykovým ovládáním

Automatické senzory udržují nastavenou teplotu a ohlásí signálem, jakmile nastane bod varu. Senzor také rozezná, je-li nádoba prázdná a automaticky varnou plochu vypne.

Funkce rychlého vaření Rapid Start (Booster) výrazně šetří čas, neboť dosáhne maximálního ohřevu během čtyř minut. Využít lze rovněž funkci dočasného přerušení vaření Pauza, kdy se varné zóny uvedou na udržovací teplotu. 

 

 

Autor:
Nejčtenější

Dům s přilehlou garáží při pohledu z ulice. Okna nahoře patří třem ložnicím....
Postavili si moderní „perníkovou chaloupku“. Šindele nahradil hliník

Rodinnému domu opláštěnému hliníkovými šablonami přezdívají místní perníková chaloupka. Leží kousek od Brna, v malebné obci obklopené vinicemi. Majitelé v něm...  celý článek

Bill věří, že se mu podaří všechny knihy přestěhovat a k prodeji nabídne pouze...
Dům pro vášnivé čtenáře je na prodej s knihovnou pro 10 tisíc svazků

Jane a Bill Moyleovi shromáždili během svého života velké množství knih. Jejich dům nedaleko anglického města Kington se postupně zaplnil deseti tisíci svazky....  celý článek

Kuchyňskou linku designérky zredukovaly pouze na spodní skříňky. Je zde plně...
Jak se staví sen pro ženu, které zůstal jen vybydlený byt

V Otvovicích všichni znají nejen Lucii Bílou, ale také nemocnou Zdeňku. Roztroušená skleróza ji trápí už skoro dvacet let a invalidní důchod není právě zdrojem...  celý článek

Spirály. Dostatek světla, příjemné barvy a ladné křivky jsou potřeba v Nové...
Prozářená architektura. Most v poušti i ladné křivky psychiatrie

Světové stavby posledních let, které si nejlépe poradily se světlem a pohrály si s osvětlením. Většina z nich získala nominaci či zvítězila v prestižních...  celý článek

Z visuté terasy je nádherný výhled na řeku a okolí.
Mají visutou terasu a kamenné schody. Ty zničily záda i kamarádům

Na stavbě domu se často podílí celá rodina i spousta přátel, jsou však okamžiky, kdy se bez této pomoci neobejde ani zdánlivě jednoduchá stavba terasy. To je i...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.