Obývací pokoj v přízemí je spojený s pohodlným jídelním koutem i kuchyní, ze

Obývací pokoj v přízemí je spojený s pohodlným jídelním koutem i kuchyní, ze které je přímý vstup na terasu a také do zahrady. Plovoucí podlaha má dekor ořechového dřeva. | foto: Tomáš Dittrich

Sen o útulném bydlení plném světla jim pomohla naplnit designérka

Správná volba a spolupráce s profesionály. To je recept, který se mladé rodině osvědčil. Bydlí sice v typovém domě, ale díky návrhu interiéru a zahrady si užívá výjimečnost originálu. Návštěva byla fotografována pro časopis Bydlení.

Mladý muž si začal budovat nové bydlení ještě v době, kdy byl svobodný. Povedlo se mu totiž koupit dva pozemky a spojit je v jeden. Rozhodl se pro stavbu typového domu a z tehdejšího aktuálního katalogu společnosti Gservis vybral novinku, dům Metrix.

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Bydlení

Dal mu přednost nejenom pro moderní jednoduchý vzhled, ale také pro vcelku velkoryse navrženou dispozici 6 + 1, protože počítal s rodinou. Projekt nabízel kromě komfortního vybavení obytných místností prostorné a dobře řešené zázemí. Stavbu tvoří dvě k sobě obrácené a nestejně vysoké části, což autorům projektu umožnilo zajímavě osvětlit horní patro či vizuálně zapojit průhledy do krovu.

Dostatečný sklon pultových střech vyhověl i požadavkům na vzhled takzvaně venkovského domu. Investor byl navíc spokojen s technickými parametry domu, ale kupříkladu i s jeho energeticky nízkou náročností. K vytápění zvolil tepelné čerpadlo a doplnil je (prozatím) dvěma solárními panely pro ohřev teplé užitkové vody.

Na přání redakce nejsou použity fotografie exteriéru a spuštěna diskuse.

Benátský štuk na stěně obývacího pokoje posunul interiér o laťku výš, čalouněnou pohovku vybrali majitelé v Punto design, poličky na stěně jsou z XXXLutz, zastínění (Styltex), samozavlažovací květináče a dekorace z Květinového ateliéru Poetica.

Ve správný čas na správném místě

Menší obec jihozápadně od Prahy je v současné době pro rodinu s malým dítětem ideální, po bydlení ve městě netouží. Protože je pozemek ve větším sklonu, než se kterým počítal projekt domu určeného především pro rovinaté či mírně svažité parcely, bylo potřeba plány přizpůsobit stávajícímu terénu.

Investor musel změny konzultovat s dodavatelem stavby. Dům měl promyšlenou dispozici, na níž nebylo nutné nic měnit, majitel ovšem věděl, že s návrhem interiéru mu bude muset pomoci odborník.

Na doporučení známých oslovil interiérovou designérku Kristinu Prokšovou a nechal jí víceméně volnou ruku.

"Snažila jsem se propojit interiér s venkem, použila jsem stejný přírodní kámen, který je na fasádě, do kuchyně i do koupelny. Líbila se mi představa domu plného květin. Na jejich výběru a rozmístění jsem spolupracovala s Květinovým ateliérem Poetica. Během konzultací se majitel seznámil se svou ženou, s níž jsem následně řešila většinu věcí," říká interiérová designérka, která je přesvědčená, že design není pouze o vizáži, ale o lidech, jejich názorech a snech.

Pro vaření zvolila majitelka praktický pracovní ostrůvek. Kuchyňský nábytek vyrobili podle návrhu designérky zakázkově v Truhlářství Mucha.

Ložnice rodičů v podkroví - zajímavě řešené posuvné dveře z materiálu Modulform vyrobili podle návrhu Kristiny Prokšové v Truhlářství Mucha.

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Bydlení.