V létě není nouze ani o hosty, kteří sem přijíždějí, aby si u pohostinné...

V létě není nouze ani o hosty, kteří sem přijíždějí, aby si u pohostinné majitelky odpočinuli. | foto: Čtenářka Hana

Chata nabízí neuvěřitelný výhled do údolí. K pohodě nechybí ani gril

  • 23
Většina čtenářů, kteří se už přihlásili do naší soutěže Léto na nové terase a s novým stíněním, se snaží zvelebit svůj dům. Nechybějí však ani ti, jimž záleží na pohodě na chatě či chalupě. K nim patří i čtenářka Hana.

Jsem pravidelným čtenářem internetového portálu iDNES.cz a od doby, kdy jsem před skoro čtyřmi lety koupila rekreační domeček na skále, i rubriky Bydlení. V ní hledám inspiraci a cenné rady, co dělat při problémech s provozem.

Vyrůstala jsem totiž v bytě ve městě, nikdy jsme žádnou chatu neměli. A ani babičky a dědečky, ke kterým bych jezdila na prázdniny. Takže moje zkušenosti s chatařením byly na počátku prakticky nulové.

Malá chata si už vyžádala řadu oprav.

Bydlím v pražském bytě, který se mi konečně podařilo po letech přebudovat k „obrazu svému“ a protože mám ráda, když mohu pobývat na čerstvém vzduchu, tak jsem se rozhodla, že se poohlédnu po nějakém domečku, kde bych mohla trávit teplé dny na sluníčku a případně občas něco kutat na zahrádce. Nesměla být ale moc veliká, protože zrovna „velký Mičurin“ nejsem.

Chata s úžasným výhledem

Hledala jsem, kde jinde, než na internetu. Po různých pokusech jsem objevila chatku, která mne na první pohled okouzlila svým výhledem a rozhodla se ji koupit, a to i přes varování přátel, že mít domeček obnáší stále něco opravovat. Měli pravdu. Původní majitel sice dost věcí zrekonstruoval, ale některé dost halabala a jen tak, aby vypadaly hezky na první pohled.

Po čtyřech letech už jsem zvládla dost věcí upravit podle svých představ, ale na terasu zatím nezbyl čas ani finance, a tak ztrouchnivělá prkna stále čekají na výměnu.

Když jsem objevila tuto soutěž, řekla jsem si, že se o výhru pokusím. Je to vlastně poprvé, co se do podobné soutěže hlásím, ale jak říkala maminka: „náhoda je blbec“, a tak jsem se rozhodla štěstěnu vyzkoušet, abych mohla zkrášlit tu nejdůležitější část domečku, která poskytuje úžasný výhled na krásy soutoku Vltavy se Sázavou.

Pohled je to opravdu pohodový a uklidňující, a to nejen na řeku a život na ní, ale i nad ní, kde na nebi plachtí poštolky a do našeho krmítka pravidelně přilétají různí ptáčci.

A protože mám ráda dobré jídlo a platí u mě rčení, že láska, a to i k nemovitosti, prochází žaludkem, je pro mě terasa i místem, kam jsem umístila gril, jídelní stůl a pohovku, abych si mohla vychutnat posezení s přáteli u dobrého jídla a pití a přitom se kochat nádherným výhledem.

Soutěž Léto na nové terase či s novým stíněním

Účastníkem soutěže se stává každý čtenář iDNES.cz, který zašle do 28. 5. 2017 na uvedený e-mail (bydleni@idnes.cz) minimálně 8 fotografií (ve velikosti alespoň 800 pixelů v šířkovém formátu) své zahrady či domu, kde plánuje vybudovat terasu, nebo kde chce instalovat stínění na terasu, společně s průvodním textem a informacemi.

V něm je třeba uvést jméno, bydliště, telefon, místo případné realizace výhry (pokud je odlišné od bydliště) a také informaci, zda chcete soutěžit o terasu, nebo o stínění. Uveďte i přibližný rozměr plánované terasy.

Bližší informace o soutěži zde.

Redakce ze zaslaných příspěvků vybere ty nejzajímavější, které postupně zveřejní. Z nich pak odborná porota složená ze zástupce redakce internetového portálu iDNES.cz, zástupce společnosti Inoutic a zástupce společnosti Climax vybere dva výherce. Jeden vyhrává terasu Twinson, druhý stínění na terasu Climax.

Se zasláním příspěvků neotálejte, vyhrát může pouze zveřejněný příběh.

Upozornění: Příspěvky s nekvalitními fotografiemi či neúplnými podklady nemohou být zveřejněny, redakce si vyhrazuje i výběr příspěvků k zařazení.

Vyhlášení vítězů proběhne 17. 7. 2017.

Ceny do soutěže: Na míru vyrobená markýza značky Climax v hodnotě 50 tisíc korun podle vlastního výběru. Vybírat můžete z desítek typů a z více než 150 barev a vzorů odolných látek.

Terasa z kompozitního dřevoplastového materiálu Twinson v hodnotě 50 tisíc korun. Twinson netvoří třísky, neklouže, je zcela hygienicky nezávadný a 100% recyklovatelný.