Sul není nad zlato, ale na pokutu

- Ani pravidelným odklízením snehu a pracným seškrabáváním zmrazku nedosáhne majitel objektu nebo domovník toho, ze schody a chodník neklouzou. Kdo premýšlí o tom, zda na posyp schodu pouzije sul, písek ci škváru, muze na své experimenty i doplatit. „Podle vyhlášky hlavního mesta Prahy z roku 1997 je dovoleno sypat chodníky a schody obytných domu pouze kremicitým pískem a kamennou drtí o velikosti 0,5 az 8 milimetru,“ ríká Bedrich Krahulec z Prazských sluzeb, „tyto posypové materiály muzete koupit i v malém balení. Deset kilogramu písku prijde na tri  koruny, kámen je o korunu padesát haléru drazší.“
Sypat chodníky škvárou nebo napríklad vlhcenou solí, která se bezne pouzívá na ošetrení vstupu do verejných budou, jako jsou nemocnice nebo školy, znamená porušit vyhlášku. Pokud vás pri takové cinnosti „nachytá mestská policie, oznámí vaše jméno obvodnímu úradu. Ten vetšinou projedná prípad jako prestupek a viníkovi ulozí pokutu i nekolik set korun.
Kdo se chce zbavit problému s námrazou, muze zvolit topení zabudované prímo pod chodníkem. Cena jednoho metru ctverecního topného systému prijde priblizne na 1500 korun, u schodu je tato cástka ješte asi o 500 korun vyšší. Krome porizovacích nákladu si musí majitel objektu spocítat i provoz topného systému. Ten se však liší rok od roku podle toho, jak chladná zima byla. Vyhrívat chodník o velikosti dvacet metru ctverecních pri desetistupnovém mrazu prijde denne priblizne na padesát korun. Takových dnu je však behem zimy jen nekolik. Proto vytápení chodníku prijde levneji nez zamestnávání pracovníka na odstranování snehu.