Sníte o krbu a bydlíte přitom v paneláku?

Plápolající oheň v krbových kamnech nejen krásně zahřeje, ale je také pěkným doplňkem interiéru. Avšak ne každý se chce přes celý byt tahat s dřevěnými poleny a denně vybírat popel. Velmi elegantní variantou do bytu je krb s elektrickou krbovou vložkou a možností teplovzdušného vytápění. Pokud kamna nepotřebujete pro vytápění, můžete je do interiéru umístit pouze za účelem dekorace.
I když neprodukuje žádné teplo, iluzi ohně vytváří naopak dokonale. Umělé žhavé uhlíky a ohořelá polena navozují pocit skutečného ohně, který však nedoprovázejí žádné zplodiny, a proto nepotřebuje komín.

Postačí pouze elektrická zásuvka na 230 voltů kvůli funkčnosti plamenného efektu a v případě, že si budeme chtít přitopit, také kvůli bezpečnosti. Elektrický krb rozhodně nepropálí koberec ani jinou podlahovou krytinu a na rozdíl od plynových či klasických krbů, kde odchází značná část tepla komínem, zůstává plných 100 procent tepla v místnosti.

Hodí se tedy i pro období, kdy venku není taková zima, abychom museli použít centrální topení (jaro, podzim), ale přesto je v místnosti chladno. Topení se dá kdykoliv vypnout, přičemž iluze plamenů zůstává nezměněna. Velkou předností těchto krbů je malá hmotnost. Ta se pohybuje od pěti do padesáti kilogramů. Neměli byste proto mít problémy s jejich umístěním v interiéru. Na rozdíl od klasických krbů ani nezatěžují konstrukci stavby.

Je tedy možné je podle potřeby libovolně přemisťovat. Pořízení takovýchto kamen či krbu stojí od 20 do 30 tisíc korun podle toho, jaký typ si vybere. Krbová vložka pouze se světelným efektem vyjde asi na pět tisíc, s možností vytápění na 15 tisíc, obestavení vložky (krb, krbová nebo kachlová kamna) pak zbytek. Pokud budete kamna či krb používat jen pro světelný efekt, počítejte s příkonem jako za dvě klasické žárovky. Na topení je třeba 2 kW/hodinu.


Zapuštěný krb