Podkrovní byt je zařízený v kombinaci zelené a červené barvy

Podkrovní byt je zařízený v kombinaci zelené a červené barvy | foto: Dagmar Bezděková a Vojtěch Vlček

Skvěle bláznivá kombinace červené a zelené barvy podkrovnímu bytu sluší

  • 26
Dalším příspěvkem do soutěže o zajímavě zařízený pronájem je podkrovní byt na Žižkově. Mladý pár si jej okamžitě zamiloval, i když je v pátém patře bez výtahu. Své první společné bydlení si zařídili v kombinaci červené a zelené barvy. Jejich nejoblíbenějším kusem nábytku je pohodlný sedací vak.

V našem pronajatém podkrovním bytě na Žižkově žijeme s přítelem a psem již třetí rok. Původně mělo jít pouze o dočasné útočiště, ale byt jsme si tak zamilovali, že jsme smlouvu prodloužili o další rok. A to i přesto, že musíme každý den šlapat do pátého patra pěšky.

Nejvíc se nám líbí jeho poloha kousek od centra a také milujeme atmosféru Žižkova. Naše případné stěhování určitě obrečíme.

V podkrovním bytě žije i pes Ziggy

V podkrovním bytě žije i pes Ziggy

Bytu vládne červená, zelená a pes Ziggy

Byt o velikosti 52 metrů čtverečních má velký obytný pokoj s kuchyní a malou ložnici. Při zařizování jsme se snažili dodržet jednotný styl a barvy. Především na nábytku a různých doplňcích.

Časem jsem propadla kombinaci červené se zelenou. Vše začalo červenou pohovkou a zelenými židlemi. Sytě červenou je nyní natřený i jídelní stůl.

Poslední dobou byt zařizujeme podle vkusu našeho štěněte. Co se líbí nám, se jemu většinou nezamlouvá. Nábytek se pak mění v nepřítele, kterého musí zničit. Například červená sedačka musí být proto zakrytá přehozem. Pes je spokojený a i jemu se v podkroví dobře žije.

Celkové náklady při zařizování nepřesáhly 20 tisíc korun

Celkové náklady při zařizování nepřesáhly 20 tisíc korun

V bytě byla při nastěhování pouze kuchyňská linka, která je relativně vkusná a nenáročná. Stačilo ji pouze vybavit barevně ladícími spotřebiči a nasadit "korunku" v podobě červeného afrického bubnu djembe.

Plusem bytu je přepážka, jenž ideálně odděluje kuchyňský kout od jídelního stolu a i celého bytu. Zároveň se za ni dala schovat i otevřená potravinová skříň. Tou jsme vyřešili nedostatek prostoru v kuchyňských skříňkách.

V malé ložnici spí mladý pár na matraci. Noční stolky nahradily papírové krabice

V malé ložnici spí mladý pár na matraci. Noční stolky nahradily papírové krabice

Byt nemá žádné úložné prostory a část pokoje má zkosené stěny. Toho jsme využili k uskladnění kola a k uložení sezónního oblečení do proutěného koše.

Dominantou obytného koutu je zelený sedací vak. Úžasně se na něm odpočívá a také skvěle vypadá. Oba našeho "pufa" milujeme a občas o něj svádíme bitvy.

Přítel je hudebník, proto bylo nezbytností najít nějaký koutek pro všechny jeho nástroje a zároveň pro počítač. K tomu se výborně hodilo místo za dveřmi do ložnice. Z tohoto koutku se časem stal takový malý pokojíček, do kterého se vešla i šatní skříň.

Dřevěné trámy slouží jako zajímavý úložný prostor

Dřevěné trámy slouží jako zajímavý úložný prostor

Podobně maličká je i ložnice. Ta slouží skutečně pouze pro spaní. Nákup klasického dvoulůžka jsme zavrhli. Prostor by se tak ještě více zmenšil. Postel nahradily matrace a noční stolky červené krabice z IKEA.

Zkosenou část místnosti jsme opět využili jako úložný prostor. Dokonce jsme za trám schovali i dvoje lyže.

Podkrovní byt jsme chtěli zařídit za minimum peněz, a to se nám myslím i podařilo. Celkové náklady včetně všech doplňků nepřekročily 20 tisíc korun.

Za dveřmi do ložnice je malé pracovní místo s PC a hudební koutek

Za dveřmi do ložnice je malé pracovní místo s PC a hudební koutek

Ceny pro vítěze

Houpací křeslo Swing pro předního českého výrobce čalouněného nábytku mm interier navrhl René Šulc. Už v roce 2009 získalo toto křeslo, které slouží pro relaxaci a odpočinek, titul Nábytek roku 2009. Inspiruje k pohybu, což odpovídá současnému trendu dynamického sezení. Swing má dvě varianty - s područkami nebo bez nich, podle požadavku zákazníka, jeho cena začíná podle provedení od 37 tisíc a výše.

Firma mm interier byla založena v roce 1992 v Luhačovicích. Již od počátku se zaměřila na spolupráci s předními českými designéry. Mezi jejími autory najdete například Jana Čtvrtníka (Designér roku 2008), profesora Jiřího Pelcla, Jana Čapka a další tvůrce.

René Šulc, křeslo Swing pro mm interier

René Šulc, křeslo Swing pro mm interiér

Firma získala za dobu svého působení celou řadu ocenění za design, vystavuje v České republice i v zahraničí. V posledním ročníku soutěže Czech Grand Design byl mm interiér nominován mezi nejlepší hned ve třech kategoriích. Právě v Luhačovicích vznikl sedací nábytek pro Národní technickou knihovnu v Praze.


Dvě luxusní matrace BioActive z řady Pierre Cardin v hodnotě 23 780 Kč věnuje Magniflex, největší italský výrobce matrací. Matrace mají hypoalergenní potah z kukuřičných vláken a schopnost přizpůsobit se tvaru lidského těla. Vakuové balení dovoluje snadnou přepravu.

Matrace BioActive mají hypoalergenní potah z kukuřičných vláken

Matrace BioActive mají hypoalergenní potah z kukuřičných vláken

Podmínky soutěže

Zašlete nám co nejdříve na e-mailovou adresu bydleni@idnes.cz:

* fotografie (minimálně 5 ks, stačí rozlišení 72 dpi)
* text a informace o bytě, domku či místnosti, použitých materiálech a finančních nákladech
* telefonní spojení
* do předmětu zprávy napište "nápad"
* soutěžní příspěvky očekáváme nejpozději do 31. května 2010

Redakce bude v průběhu března až května zveřejňovat vaše nejlepší nápady, fotografie však musí kvalitou odpovídat potřebám webu.

Ze zveřejněných příspěvků vybere porota, kterou povede designérka Veronika Loušová, nejlepší realizace.

Upozornění: Příspěvky s nekvalitními fotografiemi či neúplnými podklady nemohou být zveřejněny, redakce si vyhrazuje výběr zařazených příspěvků.

Porota

Předsedkyně poroty: MgA. Veronika Loušová

Absolvovala v roce 2005 Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor design výrobku. Studium zakončila diplomovou prací Kuchyně bez bariér, za kterou získala několik ocenění.

Věnuje se navrhování interiérů, je členkou komise pro odstraňování bariér při NRZP ČR, věnuje se i přednáškové činnosti. Nedávno dokončila například cvičnou kuchyni pro slabozraké a nevidomé v Karlových Varech.

Je manažerkou neziskové organizace CZECHDESIGN.CZ, která podporuje český design a provozuje portál o designu, organizuje mezinárodní bienále designu Design Match