Díky včasnému zásahu bylo možné na terasu instalovat bazén. Standardní

Díky včasnému zásahu bylo možné na terasu instalovat bazén. Standardní skořepina je obložena dřevem bangkirai, které zakrylo i ostatní rozvody. | foto: Jana Labuťová, Jiří Vaněk

Bazén jim na terasu dal jeřáb. Vysněné bydlení si mladý pár užívá

  • 93
Malý byt v Praze 5 měl být jen na čas domovem manželského páru. Jenže atraktivní oblast si tak zamilovali, že se rozhodli tu zůstat. A tak když se tu začaly stavět řadové domy, pořídili si bydlení v jednom z nich. Návštěva byla fotografována pro časopis Moderní byt.
Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Moderní byt.

Ke stavbě se dostali majitelé brzy, ale do dispozice nezasahovali, odpovídal jejich požadavkům, navíc se stejně museli držet daného půdorysu. Co ale kompletně předělali, byla terasa. Původně nebyla plánovaná jako obytná, byly tu vývody z klimatizace a podobně.

"Přišlo nám líto takový prostor s tak úžasným výhledem nevyužít. Přáli jsme si, abychom ji mohli využívat podobně jako zahradu. Tedy nemělo chybět sezení a napadlo nás, že by tu mohl být i bazén," vysvětluje majitelka Andrea.

Může se hodit

Také si chcete užívat vysněného bydlení? Najděte si nové na Reality.iDNES.cz. Nabízíme domy, byty i pozemky po celé ČR.

Díky tomu, že byli u stavby už na začátku, mohli tuto fázi ovlivnit. Stačilo jen nechat terasu vyztužit a bazén mohl být instalován. Vyzvedli jej sem jeřábem. Stačilo jedno odpoledne a už se mohl napouštět. Do útrob podesty se vešly také ostatní instalace, takže vzhled nic neruší.

Interiér s architektkou

"Jsme oba dost pracovně vytížení, takže jsme se už na začátku domluvili, že využijeme služeb architekta, respektive architektky. Na doporučení přátel jsme se seznámili se Zuzanou Jančuškovou, která nám s vybavením pomohla," říká Andrea.

Neutrálnímu interiéru dominuje mozaiková tapeta se stromy, které navazují na venkovní zeleň. .

Podle ní má profesionál mnohem širší přehled, takže klientům ušetří čas s hledáním. Také má více zkušeností. "Na základě našich požadavků nám ukázala různé možnosti a my jsme nakonec měli poslední slovo. Nechtěli jsme, aby nám to tu někdo zařídil a my se nastěhovali. Chtěli jsme být u toho," upozorňuje Andrea na systém spolupráce.

Až na několik věcí bylo zařízení vyrobeno na míru, majitelé však viděli všechno nakreslené, takže si nábytek dokázali představit. Výhoda takového řešení? Maximální využitelnost. Takže kde to šlo, navrhla architektka úložný prostor, což je samozřejmě velmi praktické.

"Trochu jsme si neuměli představit tapetu se stromy. Navazuje na výhled do zeleně. Myslím, že výsledek se povedl, jsme rádi, že tu máme nějaký zdobnější prvek, interiér to oživuje. Podobně jako koberce. Ty jsou na doporučení Zuzky tradiční, perské, a dotvářejí domáckou atmosféru," popisuje majitelka.

Zda to bude konečné bydlení? Majitelé se shodují, že člověk neví, co bude v padesáti. Třeba budou chtít bydlet u moře. V novém domě bydlí teprve několik měsíců, a tak si to užívají. "Rádi se sem vracíme, podařilo se tu totiž vytvořit příjemnou domácí atmosféru, takže se nám zatím vůbec nikam nechce," konstatují manželé.

Světlý interiér opticky vyvažuje tmavý lustr Random light od firmy Moooi a černé křeslo s podnožkou Zoe od firmy Verzelloni.

A názor architektky? "Řešení tohoto prostoru bylo zřejmé ihned. Výhledy do bujné zeleně z každého okna, terasa s rozlohou téměř celého bytu a láska majitelů k pohodě a klidu dávaly jednoznačný směr, jakým se bude ubírat atmosféra interiéru. Záměrem bylo propojit terasu a vnější přírodu s dalšími prostory bytu tak, aby se rozostřily hranice mezi nimi. Přírodní materiály, tlumené barvy a výrazná tapeta měly vytvořit oázu klidu, kde šumí les, i když jej neslyšíte," říká Zuzana Jančušková.

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Moderní byt.