Provazové žebříky k palandám se nepovedly, děti nemohly dolů

  • 79
Stěhování z garsonky do bytu 2 + 1 sice prostorově rodině s třemi dětmi hodně pomohlo, ale bez paland se v dětském pokoji stejně neobešli. Výstup, ale hlavně sestup z lůžek dolů po provazových žebřících se však designérům nepovedl.

Když se rodina se třemi dětmi (9, 7 a 2 roky) nastěhovala do služebního bytu 2 + 1, který má téměř 90 m2, nemohla si na velký prostor dlouho zvyknout. Polovinu všeho nábytku, který byl v garsoniéře, dostaly tři dcery do dětského pokoje. Výsledek byl dost děsivý, proto požádali o pomoc designéry.

Architekti Anna Lacová a Jan Ranný se však museli nejdříve vypořádat s plísní. Ta nesvědčí nikomu, a prostřední holčičce Karolínce, která trpí alergií, už vůbec ne. Její hlavní alergen je ovšem typický: prach.

Do pokoje dostaly děti polovinu nábytku z garsoniéry, kde bydlela rodina před nastěhováním do služebního bytu.

Designéři z pořadu Jak se staví sen (Prima 19. března v 18:00) za další tři hlavní problémy pokoje označili průchozí dveře do dalšího pokoje zabírající část stěny, a tím i místo. Další problém představoval samozřejmě nábytek ze starého bytu, který se do dětského pokoje vůbec nehodil, a nevzhledné PVC s rozlezlými spoji.

Může se hodit

Uvažujete o koupi bytu? Široká nabídka nemovitostí na Reality.iDNES.cz.

Pro rodinu, kde tatínek Ladislav jezdí s pražskou tramvají a maminka Lenka, kuchařka ze školky, je momentálně na mateřské, nebylo samozřejmě ani finančně jednoduché zrekonstruovat kompletně celý byt, který nebyl právě v nejlepším stavu.

Nápad s provazovým žebříkem se nepovedl

Nábytek do pokoje nechali autoři proměny vyrobit na zakázku z bílého lamina. Starší děvčátka chtěla palandy, tak je dostala. Jenže tentokrát se designérka Anna Lacová, jinak maminka malé dcery a tudíž znalá dětských schopností, poněkud netrefila. Po provazovém žebříku se sama dostala nahoru až na třetí, hodně vydřený pokus.

Původní záměr s provazovými žebříky nevyšel: vyšplhat se nahoru byl pro designérku i děti takřka neřešitelný problém.

Když to poprvé zkusily Barborka s Karolínkou, měly jasno: nahoru se možná dostanou, ale dolů kvůli strachu neslezou! Naštěstí designéři přišli na problém ještě před předáním, a tak postele doplnili o dva přenosné kovové žebříky.

Pod plovoucí laminátovou podlahu použili řemeslníci OSB desky, aby vyrovnali podlahu a snížili i hlučnost, která by patrně sousedy o patro níž nepotěšila.

Designový lustr v podobě pampelišky je kovový, takže ani případný střet s lehkým míčem mu neublíží. Papírové tapety lze při poškození (nebo "okoukání") snadno vyměnit.

Papírové tapety lze snadno vyměnit.

Náklady

Stavební práce    52 000 Kč

Podlaha               23 926 Kč

Nábytek             132 900 Kč

Doplňky               11 065 Kč

Celkem:             219 891 Kč