Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Elektrické přímotopné podlahové vytápění. Výhodná alternativa doplňkového zdroje

Komerční sdělení   1:00aktualizováno  1:00
Nízkoenergetické a pasivní domy jsou charakteristické zejména nízkou spotřebou energie na vytápění. Tento fakt přináší otázku, jaký zvolit nejvhodnější systém vytápění, pro pokrytí minimální tepelné ztráty objektu, v době poklesu venkovních teplot, kdy už nestačí pasivní tepelné zisky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Elektrické topné rohože devimatTM | foto: Danfoss s.r.o.

Možností se nabízí několik:

  • Podlahový teplovodní systém s tepelným čerpadlem

  • Podlahový teplovodní systém s kotlem na biomasu nebo zemní plyn

  • Elektrický dohřev větracího vzduchu

Přestože tepelné čerpadlo dokáže vyrobit teplo nejlevněji při nízké potřebě energie na vytápění může být návratnost investice delší než životnost zařízení a také vysoký faktor energetické přeměny (potřeba primární energie) zlepšuje jen částečně. V případech minimálních požadavků potřeby tepla na vytápění budovy se prakticky neuplatní.

Kotle na biomasu nebo zemní plyn mají poměrně nízké provozní náklady a příznivý faktor energetické přeměny ale jejich nevýhodou jsou vyšší pořizovací náklady, potřeba údržby, oprav a horší regulovatelnost topného systému.

Dohřev větracího vzduchu je možný jen při extrémně malé tepelné ztrátě prostupem, pokud nechceme zvyšovat množství transportovaného vzduchu nad objem potřebný pro výměnu vzduchu z hygienického hlediska, což by znamenalo dis-komfortní řešení. Proto je vhodný pouze pro pasivní domy nebo pro nízkoenergetické domy, které z nejrůznějších důvodů nedosáhnou úrovně pasivního domu.

  • Elektrický přímotopný podlahový systém jako velkoplošný sálavý zdroj tepla je oproti předcházejícím alternativám výhodný zejména pro jeho nízké pořizovací náklady, vysokou spolehlivost systému, individuální a operativní regulaci jednotlivých topných zón bez ohledu na roční dobu, optimální rozložení teploty ve vertikální rovině a vysokou životnost topných komponentů, bez nároků na údržbu. Předností je také vysoká účinnost zdroje, která je na rozdíl od ostatních konstantní v celém rozsahu jeho výkonu. Z toho důvodu je tedy možné a také se doporučuje volit spíše vyšší výkon, pro zajištění potřebné rezervy při extrémních poklesech venkovních teplot v topném období.

Pozitivní je také skutečnost, že při současných sazbách elektrické energie na přímotopné vytápění jsou ostatní elektrické spotřebiče domácnosti provozovány 20 hodin denně v nízkém tarifu.

Dále je tento systém vhodný jako doplňkový ohřev studených povrchů podlahovin na příjemnou povrchovou teplotu, zvyšující komfort bydlení.

Jeho jedinou nevýhodou oproti předcházejícím uvedeným možnostem je vysoká potřeba primární energie potřebná na výrobu elektrické energie, která se dá kompenzovat využíváním elektrické energie vyrobené fotovoltaickou domácí elektrárnou.

Společnost DEVI - přední evropský výrobce s dlouholetou tradicí, zkušenostmi a vysokou kvalitou produkce, vyrábí a dodává kompletní komponenty pro systémy elektrického přímotopného podlahového vytápění.

Topné prvky pro standardní použití

Elektrické topné rohože devimatTM

Pro temperování studených povrchů podlah na příjemnou teplotu s aplikací do flexibilního lepidla:

Jednožilové topné rohože DSVF-100 …… 100 W/ m2

Jednožilové topné rohože DSVF-150 …… 150 W/ m2

Dvoužilové topné rohože DTIF-150 …...… 150 W/ m2

Charakteristika: extrémně tenké a samolepicí, tloušťka DSVF max. 3 mm, DTIF max. 4,5 mm, šířka všech typů rohoží 0,5 m, dodávané délky v řadě od 1 m do 20 m, napájecí napětí 230 V.

Elektrické topné kabely deviflexTM

DeviflexTM DTIP-6 a deviflexTM DTIP-10 jsou topné kabelys konstantním měrným výkonem 6 W/m a 10 W/m. Používají se k ukládání do betonových nebo litých anhydritových vrstev.

Návrh kabelů pro danou vytápěcí zónu (místnost) spočívá ve výběru výkonové řady a délky, jejichž odpovídající výkon nahradí tepelnou ztrátu místnosti.

Pro efektivní, rychlé a spolehlivé fixování kabelových smyček nabízí DEVI montážní příslušenství

devifiastTM - ocelové pozinkované, deviclipTM - plastové,

devifixTM - plastové.

Elektrické topné kabely deviflexTM

Topné prvky pro montáže vytápění "suchým" způsobem

DevidryTM – není nic jednoduššího

Tato nová generace podlahového vytápění přináší uživatelům celou řadu výhod, počínaje nebývalým komfortem s přesnou regulací a konče velmi snadnou a rychlou instalaci bez použití lepidel nebo zalévacích hmot.

Devidry™ Click System, elektricky a mechanicky extrémně odolný, je určen pro "suchou" instalaci podlahového vytápění alze jej použít pro jakýkoliv druh podlahové krytiny (dřevo, lamino, PVC a textilní koberce). Jeho speciální "sendvičový" design představuje topný prvek, tepelnou a protihlukovou izolaci v jednom výrobku, s maximální stavební výškou jen 8 mm.

Aplikace Devidry™ v podobě topných pásů je velmi jednoduchá, efektivní a rychlá. Stačí podle rozměru místnosti určit velikosti topných pásů a výplně, rozvinout a jednoduše zaklapnout.

Devidry™ umožňuje zákazníkovi výběr ze dvou koncepcí:

Click&Plug je systém, který nabízí skutečně nejrychlejší možnost instalace elektrického podlahového vytápění na trhu. Topný systém se po instalaci jednoduše připojí přívodní šňůrou přímo do zásuvky ve zdi. Je rovněž vhodný pro použití u podlah, na jejichž vrchní vrstvu je položen koberec. Regulace Devidry Kit 55 (100).

Click&Pro je systém se skrytou instalací elektrických přívodů včetně termostatu s časovým programem, který šetří energii při zachování vysoké míry komfortu. Regulace Devidry Pro Kit.

Topné prvky pro montáže vytápění

Topné prvky pro montáže vytápění "suchým" způsobem

Regulace a ovládání podlahového vytápění

DevilinkTM – ovládání a regulace teploty z jednoho místa

DevilinkTMje systém vyvinutý a využívaný především pro regulaci teploty v obytných a komerčních stavbách.

Ovládá elektrické nebo teplovodní vytápěni, které může byt podlahové, stěnové nebo stropní, kde zdroj tepla jsou elektrické topné kabely, přímotopné konvektory, nebo teplovodní podlahové systémy a teplovodní radiátory. Dá se využit také pro řízení ventilace, ovládáni technologie bazénu a další podobné aplikace.

DevilinkTMse skládá z centrální řídící jednotky s barevným dotykovým displejem, dále spínací výkonové jednotky s kabelovým snímačem teploty a snímače prostorové teploty, které komunikuji s centrálou bezdrátově.

DevilinkTM zajisti progresivní a adaptivní regulaci spotřeby tepla a přehlednou kontrolu nad technickým

zařízením v objektu, bez potřeby komplikovaných regulačních systémů a náročných instalaci. Systém je variabilní, snadným a intuitivním ovládáním přizpůsobený potřebám uživatele.

DevilinkTM CC – centrální jednotka s barevným dotykovým displejem. Řídí vytápění obousměrnou bezdrátovou komunikací s ostatními jednotkami.

DevilinkTM FT – podlahový kabelový snímač teploty a spínací výstupní relé.Snímá teplotu podlahy, předává údaje centrální jednotce a přijímá povely ke spínání energie pro topné kabely nebo další elektrická zařízení.

DevilinkTM RS – prostorový snímač teploty. Snímá teplotu prostoru, předává údaje centrální jednotce a umožňuje změnu nastavení velikosti požadované teploty.Témata: Bydlení , Plyn, Zisk


Nejčtenější

Třiatřicetiletý řemeslník pracoval na přeměně šest měsíců.
Starý box na přepravu koní přestavěl na bydlení se záchodem a sprchou

Dean Crago předělal třicet let používaný box na přepravu koní na plnohodnotné bydlení. Třiatřicetiletý řemeslník pracoval na přeměně šest měsíců. Nejvíc práce...  celý článek

Hodně denního světla bylo podmínkou při návrhu dvojpodlažního duplexu. Stejně...
Předělali stoletý dům v Praze. Obrazovou galerii mají i na schodišti

Paříž, Londýn, New York, Indie, Nový Zéland, Vietnam, to není žádná nabídka cestovní kanceláře, ale města a země patřící k životům Moniky a Michaela...  celý článek

Rastr policového systému probíhá celým bytem.
Ze dvou malých bytů vznikl velký obytný prostor s posuvnými stěnami

Udělat ze dvou menších bytů jeden větší. To bylo přání mladého páru, který měl k dispozici dva byty v horním ustoupeném patru pražského činžovního domu z 20....  celý článek

1
Soused má pocit, že ho sledujeme, postavil kolem plotu zástěny

Před pěti lety jsme koupili zahrádku s chatkou a rozpadlým plotem. Časem jsme se rozhodli, že plot postavíme nový, při stavbě jsme museli ale vysekat roští u...  celý článek

Kromě „hlavního“ domu si nechala rodina postavit i saunový domek a také dům pro...
Recept na stres z práce? Víkendový dům v lese s výhledem na jezero

Srubový dům si nechal postavit úspěšný helsinský manažer Tuomas na venkově, aby mohl se svoji rodinou trávit volné chvíle v přírodě. Pojal jej pouze jako druhé...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.