Pohodlí potřebuje oporu

- Když si chce někdo pohodlně sednout na pohovku či křeslo a také vstát, musí dodržet několik základních pravidel. Sedací nábytek musí především podepírat ty partie, které jsou nejvíce namáhány - to znamená hlavně takzvané sedací hrboly a oblast beder. Když má například křeslo nebo pohovka příliš hluboký sedák a vy „nedosáhnete“ zády na opěradlo v místech bederní páteře, budete za chvilku vypadat jako zkroucená loutka.
 Po pár letech takového vysedávání si můžete dokonce pořídit žaludeční obtíže, protože toto sezení má na svědomí nežádoucí stahy při zažívání. Opěradlo, které není příliš nakloněné, nemusí podepírat celá záda, stačí jen po lopatky. Sedací plocha by měla být nakloněná dozadu.
Nevhodné je také příliš anatomicky tvarované nebo měkké sedadlo, do něhož se člověk zaboří jako jahoda do šlehačky. Aby bylo totiž sezení pohodlné, musí být čalounění pružné a zároveň umožňovat snadnou změnu polohy těla. Přední okraj sedací plochy nesmí tlačit do podkolení, aby se neomezoval průtok krve v žilách.

K dokonalému pohodlí patří také možnost polohování, tu dnes nabízí již řada pohovek i křesel.