Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

kultura dnes

aktualizováno 
ALTERNATIVNÍ KLUB ČAJOVNA: Terezie Jansová a Martina Horká: Kopretinový vesmír.
ALTERNATIVNÍ KLUB ČAJOVNA: Terezie Jansová a Martina Horká: Kopretinový vesmír. TEXTILNÍ MUZEUM TIBA A MUZEUM BOŽENY NĚMCOVÉ: Lesní rostliny - Fotografie Jiřího Vaňka a kresby květin.

ČESKÁ TŘEBOVÁ

KULTURNÍ KLUB: Vánoční čas s Marií Rottrovou (19.30).

CHOCEŇ

KINO MÁJ: Bojiště Země. Americký akční sci-fi film. (17.30, 20.00) ZÁMECKÉ KNIHKUPECTVÍ: Podzimní fantazie - Suché vazby Zdeny Drábkové.

CHRAST

MĚSTSKÉ MUZEUM: Vánoční výstava. Výstava betlémů a prací ze soutěže Vratimovská vánoční vločka. Vánoční výstava - Kožené obrazy - Vladimíra Konvalinková - Vávrová.

CHRUDIM

KINO SVĚT: Gladiátor. (18.00) DIVADLO KARLA PIPPICHA: Oddací list (Divadlo Rokoko). Originální komedie. V jedné izraelské rodince se vdává dcera, avšak konzervativní matka ženicha vyžaduje oddací list rodičů nevěsty. (19.00) LOUTKOVÉ DIVADLO: Kacafírkovo přátelství se zvířátky (Loutkářský spolek Kacafírek) (17.00) GALERIE ART: Stanislav Hybler - Návrat. MUZEUM LOUTKÁŘSKÝCH KULTUR: Slovenské bábkové divadlo - 50 let profesionálnej činnosti. Čí bude muzeum loutek v příštím tisíciletí. NOVÁ VÝSTAVNÍ SÍŇ: Petr Dillinger - Akvarely. OKRESNÍ MUZEUM: Alfons Mucha: Plakáty. Stálá výstava originálních litografií z přelomu století. Umělecké řemeslo. Expozice ze sbírek uměleckého řemesla z konce 19. století. Proměny Chrudimě. Výstava fotografií. Mozaika z dějin regionu. Stálá expozice. VÝSTAVNÍ SÁL DIVADLA KARLA PIPPICHA: Chrudim konce tisíciletí. Výstava fotografií. VÝSTAVNÍ SÍŇ VODNÍCH ZDROJŮ: Chrudimské církve.

DOBRUŠKA

KINO 70: Bitva o život. (17.00, 20.00) MĚSTSKÁ KNIHOVNA: Hana Kozubová - Krajkové variace.

HLINSKO

PANORAMATICKÉ KINO: Počítání mrtvých. (17.30) MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE: Co skrývá depozitář. SOUBOR LIDOVÝCH STAVEB VYSOČINA: Vánoce na Veselém kopci aneb Od Martina do Tří králů. SOUBOR LIDOVÝCH STAVEB VYSOČINA: Vánoční výstava - betlémy.

HOŘICE

MUZEUM: Ellen a její hosté. Výstava děl Ivana Bukovského, Petra Císařovského, Ellen Jilemnické a Lubomíra Peška.

HRADEC KRÁLOVÉ

KINO CENTRÁL: Grinch. Americký film, vánoční dobrodružství s Jimem Carrreym. (17.30) Začátek světa. Tři malé lidské příběhy z konce tisíciletí: "Vražda šeptaným slovem" vypráví o tajemné velikonoční návštěvě, "Zatmění nadějí" se odehrává 11. srpna 1999 během zatmění Slunce a popisuje křehký vztah otce a syna, hrdiny "Panny pošetilé" jsou pak tři páry zamilovaných lidí, kteří se sejdou ve stejnou chvíli na stejném místě. (20.00) KINO MLADÝCH: Začátek světa. (17.30) Samotáři. Snímek se zabývá životem sedmi mladých lidí, kteří se na konci devadesátých let pokoušejí vést milostné vztahy. Ty je vedou různými cestami křížem krážem a skrz kolize, vesměs ale vždycky zase zpátky do samoty. (20.00) KLICPEROVO DIVADLO: W. Shakespeare: Večer tříkrálový (Klicperovo divadlo). Klasická komedie. (19.00) GALERIE CELEBRIS: Vánoční výtvarný salon. Malba, kresba, grafika, keramika, dřevořezby, textilní tvorba. Tradiční přehlídka výtvarníků. GALERIE MODERNÍHO UMĚNÍ: Jan Trampota - Krajina, zahrada. Rozsáhlá výstava významného českého krajináře. MĚSTSKÁ HUDEBNÍ SÍŇ: Petr Heber - Plastiky.

JABLONNÉ NAD ORLICÍ

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM: Betlémy - Michal Jozek. Ručně paličkovaná krajka - Milena Ficnerová.

JIČÍN

BIOGRAF ČESKÝ RÁJ: Road Trip. (17.30, 20.00) OKRESNÍ MUZEUM A GALERIE: Vánoce v říši loutek. Výstava ve spolupráci s divadelním oddělením Národního muzea v Praze. Z babiččina prádelníku. Výstava plenek, křtících košilek, nedbalek a krajek ze sbírek východočeských muzeí.

KRÁLÍKY

MĚSTSKÉ MUZEUM: Narodil se Kristus Pán.

LANŠKROUN

KINO: Patriot. (19.30) MĚSTSKÉ MUZEUM: Martina Valentová - Vánoční perníky. Nový lanškrounský betlém řezbáře Bedřicha Šilara. Lanškrounské motivy. Ručně paličkovaná krajka Hany Kozubové. Lanškroun na starých pohlednicích (1890 - 1950). Výstava ze sbírky Karla Uhlíře.

LÁZNĚ BĚLOHRAD

PAMÁTNÍK K. V. RAISE: Velká výstava betlémů. Výstava hraček

LITOMYŠL

KINO OKO: Flintstoneovi 2. Komedie Flintstoneovi 2 úvodní první část dějově předchází. Vše se nezačíná točit jen okolo dvou hlavních hrdinů, ale i kolem půvabné Wilmy, která musela utéci z domova. Nekompromisní matka jí vybrala manžela - nudného a namyšleného Chipa. Na druhou stranu, právě díky tomu se Wilma ocitla u servírky Betty, jenž poskytla uplakané krásce azyl. A pak dívky potkaly chlapce z lomu (19.30) DŮM U RYTÍŘŮ: Zimní motivy - obrazy a grafika. MUZEUM A GALERIE: Litomyšlané sobě. Knihaři a lidé kolem knih. Vánoce v muzeu - Po stopách starých mistrů Ukázky vánočních prací žáků Středního učiliště zahradnického Tisícileté dějiny Litomyšle. Malované terče litomyšlské střelecké společnosti. Stálé expozice muzea.

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

MĚSTSKÉ MUZEUM: Holzmaisterova sbírka mimoevropského umění. Grafická sbírka dr. Ladislava Loubala. Stálé expozice.

NÁCHOD

STÁTNÍ GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ: Náchodský výtvarný podzim - 17. přehlídka umění regionu

NASAVRKY

ZÁMEK: Jiří Šott - Dva světy

NOVÁ PAKA

KINO: Dokonalá bouře. (20.00)

NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ

FOTO ART: Vítězslav Krejčí - Hledání obdivem údivu. Výstava fotografií. KINO 70: Události jednoho závodu objektivem bratrů Trávníčkových. Výstava fotografií Miroslava a Zdeňka Trávníčků z rodeocrossu v Žamberku.

PARDUBICE

KINO DUKLA: Gladiátor. Americký výpravný velkofilm z dob vlády císaře Marka Aurelia, motivovaný příběhem mladého otroka, vycvičeného pro boj v aréně. (17.30) Cela (20.00) KINO SIRIUS: Devátá brána. Strašidelný příběh o obchodníkovi se starými tisky, který je najat tajemným sběratelem, aby našel "prokletý a nebezpečný" tisk, satanistickou knihu ze 17. století, která dává svému majiteli nepředstavitelnou sílu. (20.00) VÝCHODOČESKÉ DIVADLO - MĚSTSKÉ DIVADLO: Kouzelné střevíčky (Východočeské divadlo Pardubice). (18.00) GALERIE UNIVERZITY PARDUBICE: Jiří Šindler - Písmo - Grafika - Ilustrace. GALERIE FONS: Pavel Šmíd - Fotografie. GALERIE GONG: Lutobor Hlavsa - obrazy. KULTURNÍ DŮM DUBINA: Vánoce ve světě. OTEVŘENÝ KLUB AD: Výstava fotografií Jindřicha Štreita - Cesta ke svobodě. PONORKA: Pardubické ženy aneb Autor sám jako žena. Výstava fotografií Lukáše Báchora. STÁTNÍ OKRESNÍ ARCHIV: Staré pohlednice Pardubicka. VÝCHODOČESKÉ MUZEUM: Stoleté ohlédnutí - Život Pardubic kolem roku 1900. České sklo. Stálá expozice. Krajky, hedvábí, tapisérie. VÝCHODOČESKÉ MUZEUM: Rezaví nám Železné hory. Přednáška. (18.00) OKRESNÍ KNIHOVNA: Beseda nad knihou - 27 popravených českých pánů očima 27 (nepopravených) českých spisovatelů. (17.00) ROCKOVÝ KLUB ŽLUTÝ PES: Rock hit´s - DJ Vaschek. (21.00)

POLIČKA

MĚSTSKÉ MUZEUM: Od doby kamenné do doby slovanských hradišť TYLŮV DŮM: Ivan Sýkora: Obrazy

PŘELOUČ

MĚSTSKÉ KINO: Ponorka U-571. (17.30)

RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

KINO: Pan Tadeáš. (20.00)

SVITAVY

MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE: Svitavská zastavení, Pohled do muzejních sbírek, Z historie praček, Osobnost Oskara Schindlera, Malované terče. Stálé expozice. Rudi Lorenz: Obrazy, dřevěné objekty, plastiky, hračky. Výstava brněnského výtvarníka.

TŘEBECHOVICE POD OREBEM

TŘEBECHOVICKÉ MUZEUM BETLÉMŮ: Pocta Josefu Proboštovi. Výstava věnovaná známému tvůrci betlémů.

TRUTNOV

KINO VESMÍR: Nezvratný osud. (17.30, 20.00) KONCERTNÍ SÍŇ BOHUSLAVA MARTINŮ: Musica Bravissima. (19.30) GALERIE MĚSTA TRUTNOVA: Umění texlenských lnářů z archivu, sbírek a současné tvorby. Jít pod povrch. Výstava fotografií Martina Věcheta. MUZEUM PODKRKONOŠÍ: Kámen - kov - šperk.

ÚSTÍ NAD ORLICÍ

KINO MÁJ: Titan A.E.. (19.30) GALERIE KORÁB: Jiří Šimek - Obrazy a loutky. MĚSTSKÉ MUZEUM: Svaté obrázky.

VAMBERK

MUZEUM KRAJKY: Vývoj české krajky od 18. století do současnosti.

VYSOKÉ MÝTO

KINO: Jako dým. (17.30) GALERIE KATEŘINA: Kamila Ženatá - Drobná grafika. GALERIE NA MÝTĚ: Obrazy Tomáše Diblíka. MĚSTSKÁ GALERIE: František Doležal: Obraz co bílých měst.

ŽACLÉŘ

MĚSTSKÉ MUZEUM: Výstava nově zrestaurovaných předmětů z depozitáře národopisného oddělení. Unikátní celodřevěný soustruh na nožní pohon, malovaný nábytek, ukázky starých hudebních nástrojů a sportovního vybavení.

ŽAMBERK

MĚSTSKÉ MUZEUM: Vánoce v muzeu.

Autor:
Nejčtenější

Emauzy. Na klášter a kostel dopadly tři ničivé zápalné pumy, každá o váze 227...
Zmizelá krása Česka. Když záhuba stavebních skvostů bolí

Když v srpnu 1881 vyhořelo Národní divadlo, matka malířky Zdenky Braunerové napsala Antonínu Chittussimu: „Plakala jsem jako dítě. V Čechách bylo v té chvíli...  celý článek

Hned za vstupem je po pravé straně kuchyňská linka, vlevo šatní skříň, které...
Jak se žije v miniaturním bytě o velikosti vagonového kupé

Zařídit byt s plochou 16 metrů čtverečních pro dvě dospělé osoby byl doslova nadlidský úkol. Architekti se však tohoto úkolu zhostili se ctí.  celý článek

Prostor v rodinném domě zatím majitelé používají jako sklad.
Ze skladu, jehož dispozice vypadá jako porce pizzy, vznikne garsonka

Malý, ale šikovný. Tak by si představovala své bydlení dvaadvacetiletá Katka. Chce si zrekonstruovat nebytový prostor, který je součástí rodinného domu....  celý článek

Mlýn pochází už z roku 1767. Původně dvoupodlažní stavba se během doby...
Unikátní mlýn funguje jako za starých časů, stojí už 250 let

Novou atrakcí pro turisty se v Krkonoších stává Janatův mlýn v Buřanech na Semilsku. Letos slaví 250 let od první zmínky o jeho stavbě, patří mezi národní...  celý článek

Firma vlastní dům od roku 1994. Náklady na projekt dosahují podle společnosti...
Hotovo, parcela je volná. Z domu na Václavském náměstí nic nezůstalo

Na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice v Praze už skončila demolice nadzemní části rohového domu č. 47. Parcela se připravuje k stavbě skleněného...  celý článek

Další z rubriky

Při zařizování v interiéru majitelé investovali především do sedacího nábytku....
Dominantu elegantního mezonetu v secesním domě představuje schodiště

Designérka Hana Šebková dostala zadání vytvořit projekt pro šarmantní pár, který uspokojí jejich vybraný vkus a nabídne logické řešení dispozice s glancem...  celý článek

Stěny velké jídelny, ve které se pohodlně nají až deset strávníků, zdobí dvě...
Luxusní dům v Hamptonu ovládly tři malé děti, melouny a 250 ananasů

Americká návrhářka Susana Simonpietriová se ujala proměny prázdninového domu v Hamptonu na Long Islandu. Letní sídlo si v oblíbené lokalitě koupila pětičlenná...  celý článek

Emauzy. Na klášter a kostel dopadly tři ničivé zápalné pumy, každá o váze 227...
Zmizelá krása Česka. Když záhuba stavebních skvostů bolí

Když v srpnu 1881 vyhořelo Národní divadlo, matka malířky Zdenky Braunerové napsala Antonínu Chittussimu: „Plakala jsem jako dítě. V Čechách bylo v té chvíli...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.