Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jaké nové bydlení nabízí metropole? Standard i luxus

  15:19aktualizováno  15:19
Mezi nejrozšířenější druh nové výstavby patří v současnosti satelitní městečka, tvořená buď jednotlivými rezidencemi nebo soustavou atypicky řešených domů. Někdo ale dává raději přednost klidnému bydlení na samotě, nebo naopak bytu v rušnějších částech metropole. Jaká je aktuální nabídka nového bydlení?

Na území hlavního města vyrůstá několik desítek projektů od nových bytů až po rodinné domy. Dalo by se říci, že nabídka už pomalu začíná převyšovat poptávku. A co nám nové lokality mohou nabídnout?

Základním kritériem při výběru nového bydlení bývá místo, kde bude nový byt či dům stát, a samozřejmě cena.

Ti, kdo staví nové bytové projekty, se vesměs snaží své klienty nalákat na pokud možno klidné prostředí a okolní zeleň. Jestliže je nová výstavba situována do vnitřních čtvrtí města, stává se hlavním prodejním atributem blízkost do centra a skvělá dopravní spojení.

Na levnějších projektech samozřejmě ušetříte, ale může to být jen zdánlivé. Pokud si budete chtít nové bydlení vylepšit, musíte počítat s příplatky za nadstandardní vybavení, jako jsou "hezčí" vana či dveře.

V ceně také obvykle nebývá započítáno parkovací stání a DPH. Sklípek či balkon bývá většinou již v ceně.

Mezi mladými rodinami se staly oblíbenými řadové rodinné domky na okrajích Prahy. Cenově jsou poměrně dostupné. Je třeba si však ověřit, zda do vybraného místa jezdí dost autobusových či vlakových linek a jestli je v obci, nebo aspoň v její blízkosti obchod s potravinami, školka a další potřebné služby. Bez auta se v takových lokalitách také zřejmě neobejdete.

Nakonec je samozřejmě jen a jen na vás, zda dáváte přednost moderním budovám s celodenní ostrahou, nebo domům klasických tvarů, a jestli toužíte být daleko od každodenního městského ruchu a shonu, nebo v centru dění a blízko své práce.

Zajímavé bytové projekty

Byty - za dobrou cenu

Místo odpočinku a uvolnění -
to je: RELAXPOINT KLECANY

Relaxpoint KlecanyNedaleko přírodní památky Klecanský háj a Drahanské údolí vyrůstá nový bytový areál, splňující veškeré požadavky moderního bydlení. Zejména rodiny s dětmi uvítají okolní zeleň a skvělou občanskou vybavenost.

Terasovité umístění domů na svažitém pozemku umožní výhled na protější břeh Vltavy na přírodní rezervaci Tiché údolí a Roztocký háj.

Okolí láká k pěkným vycházkám a skýtá atraktivní pohled na Prahu, meandry Vltavy i historický Levý Hradec s vrchem Řivnáčem v pozadí.

Osobitost každého ze tří vznikajících domů je vyjádřena vlastním jedinečným designem byla vytvořena architektkou Markétou Tesaříkovou. Termín dokončení stavby je plánován na říjen roku 2006. K dispozici jsou byty od 1+kk až do 4+kk a cena začíná na 875 543,- Kč.

*developer: RELAXPOINT DEVELOPMENT s.r.o.

 

Bytové domy Fantazie -
V centru za pár minut

Bytové domy FantazieFantazie - to je projekt s mnoha výhodami. Jednou z nich je dostupnost do centra, a to do 15 minut. Nedaleko, 10 minut pěší chůze, vyroste nová stanice metra trasy A.

Projekt nabízí bydlení v městském stylu s veškerými výhodami moderní doby, a přesto v prostředí vzrostlé zeleně s dostatkem klidu pro každodenní odpočinek.

Pět tříposchoďových bytových domů se dvěma ustupujícími patry vznikne na území starých Malešic, mezi ulicemi Heldova a U Tvrze. Novým obyvatelům nabídne 80 bytových jednotek v dispozicích od 1+kk až do 5+kk. Součástí bytu je sklep, balkon a některé byty mají velkou terasu. Domy budou propojeny podzemními garážemi s 82 parkovacími stáními. Všechny přístupy do objektů jsou bezbariérové. Ceny bytů jsou již od 1.226.300,- Kč.  Předpokládané ukončení výstavby je leden 2007.

*developer: Skanska

 

Kvalitní standardy, dobrá cena -
Bytový areál Boloňská

Bytový areál BoloňskáV blízkosti metra A Skalka a C Háje, nedaleko od Hostivařské přehrady a lesoparku, s možností sportovního vyžití (squash, golf atd.) vyrůstá další zajímavý bytový areál Boloňská.

276 bytů o velikosti 1+kk až 4+kk budou dokončeny na jaře r. 2007. Ve třech domech naleznou domov i ti, kteří chtějí výjimečně trávit volný čas. V blízkosti se nachází lesopark, squashové centrum nebo golfové hřiště.

Lokalita nabízí veškeré běžné služby, mateřskou a základní školu. Na nákupy a za zábavou lze zajít do nedalekého nákupního centra v Hostivaři. K bytům náleží i 132 garážových stání a sklípek (kromě bytů v přízemí). Za přívětivou cenu již od 1.033.850,- dostanete i poměrně slušné standardy.

*developer: Ekospol a.s

 

Bydlení u lesa
aneb příroda za okny

Bydlení u lesa

Nový bytový dům čítající 49 bytových jednotek vznikl podle návrhu architektů Jana Viktorina a Jána Strculy. Poskytne příjemné bydlení všem, kteří mají rádi přírodu za okny a přitom se nechtějí vzdát bydlení ve městě.

Tento bezesporu originální projekt nové bytové výstavby je zasazený do klidné a příjemné části vyhledávaného čtvrtého pražského obvodu do lokality Kamýk.

K dispozici jsou tu bytové jednotky od 1+kk až 4+kk, o velikostech od 40 do 120 m2. Ceny začínají na 2.439. 348,- korunách českých.

*developer: Akro Real, a.s.

 

Snídaně v parku
slibuje Neo Zličín

Neo Zličín

Celý nový areál vyrůstá v klidné vilové čtvrti obklopené zelení, která je v dnešním uspěchaném světě tolik vyhledávaným artiklem a skvělým balzámem na duši.

Jen pár kroků z bytu a můžete posnídat na trávě v parku. Pro milovníky cykloturistiky je připraveny v nedalekém sousedství cyklistická stezka.

Areál Neo Zličín je rozdělen do dvou etap. V první etapě bude postaven bytový dům Zličín I jehož podélná osa leží ve směru jih – sever. Druhá etapa zahrnuje objekty Zličín II. Celý areál bude zabezpečen kamerovým systémem 24 hodin denně. Projekt zahrnuje vnitřní nádvoří mezi obytnými bloky s relaxační zónou a zelenou plochou včetně podzemních garáží.

Architektonický vzhled budov je zajímavě členěn okenními výklenky, balkony a terasami. K dispozici jsou byty o velikosti 1+kk až 4+kk v cenové relaci již od 1.467.850,-

*investor: Neocity Hights s.r.o.

 

Luxusní projekty

Barrandov Hills

Barrandov Hills

Architektonické řešení tohoto projektu zcela splňuje představu o moderním bydlení, což je patrné i z prvních nákresů. Až na několik málo bytů, disponují terasou, balkonem. K přízemním bytům náleží jako již tradičně předzahrádka. 

Kromě úžasného výhledu na údolí řeky Vltavy a část Prokopského údolí nabízí Barrandov Hills možnost volby bytu v menších činžovních vilách nebo v 7 podlažních domech. Celkový počet vystavěných bytů bude 95 s dispozicemi od 1+kk s efektivně vyřešeným uspořádáním a výbornou orientací, až po 4+1 s volným otevřeným prostorem a prosklenou stěnou s nádherným výhledem.

Stavitelé kladou důraz na řešení nadstandardních detailů jako např. samostatná pracovna, šatna nebo hlavní ložnice s vlastní koupelnou. Podzemní parkování je samozřejmostí. Barrandov je čtvrtí, která nabízí plnou občanskou vybavenost,  školy, sportoviště, obchody a všechny potřebné služby. Ceny bytů začínají na 1.208.000,- Kč. 

*developer: AV-HD partneři, s.r.o.

 

Exkluzivní lokalita-
Rezidence Císařka

Rezidence Císařka

Spoustu zeleně a exkluzivní lokalitu slibuje i Rezidence Císařka. Bytový areál se nachází na rozhraní Motola, Strahova a Hřebenek, což není daleko od centra města.

Kromě bytových jednotek ve viladomech zde vyrostou i rodinné vily. Prodejní ceny se pohybují od 35.000 - 53.000,- Kč/m2 (bez DPH). Předpokládaný termín dokončení je léto 2007.

* developer: FINEP & partners a.s.

 

Byty
(současná průměrná cena za m2)

Praha 2                           48.600,-
Praha 3                           43.900,-
Praha 4                           34.800,-
Praha 5                           36.900,-
Praga 6                           43.100,-
Praha 7                           33.800,-
Praha 8                           30.600,-
Praha 9                           30.900,-
Praha 10                         34.900,-
Praha-západ                   30.300,-

 

Zajímavé projekty rodinných domů

RD - za dobrou cenu

Srdeční záležitost -
Sluneční brána

Sluneční brána

Sluneční brána je projekt vznikající nedaleko Prahy v obci Nupaky. Všech 69 rodinných řadových domů navržených v moderním architektonickém ztvárnění však respektuje pravidla architektury bydlení mimo město. 

Stejně jako u ostatních projektů i v tomto místě se lze dobře dostat do Prahy. V blízkosti je nákupní zóna Čestlice, dendrologická a zámecká zahrada Průhonice a celá řada cyklostezek. To vše přispívá k relaxaci po práci.

Cílem projektu je vytvořit domov, který respektuje soukromí a zároveň umožňuje žít v komunitě lidí vyznávajících stejné hodnoty a životní styl. K dispozici je menší a větší verze domu. Větší poskytuje plochu téměř 158 m2. Menší verze má rozlohu téměř 112 m² a v prvním patře je o jeden pokoj méně.

*investor: B.S.R. Praha, s.r.o.


ŘRD v Jesenici u Prahy

Jesenice

Pozemek pro výstavbu rodinných domů se nachází v prestižní vilové zástavbě jesenické lokality Mladíkov. Nedaleký Průhonický park nabízí dostatek příležitostí ke klidným procházkám i aktivnímu sportovnímu využití.

Domy s připojením na ulici Mladíkov jsou navržené jako dvoupodlažní, nepodsklepené se sedlovou střechou. Architektonický výraz je vyjádřen moderními stavebními technologiemi a materiály.

V Jesenici se nachází nová základní škola, mateřská školka, lékařské středisko, společenské centrum, obchody, restaurace a další. Uváděná cena domu je od 4.584.600,-. Dokončení výstavby je plánováno na duben příštího roku

*developer: KONHEFR, STAVBY A INTERIÉRY, S. R. O.

 

Rodinné domy ve Svárově

Dolní Břežany - Svárov

Obec Dolní Břežany bezprostředně navazuje na hl. město Prahu. Tento fakt i výborná občanská vybavenost přiměla tvůrce projektu rodinných domů, aby jej zrealizovala. Kromě školy a školky je zde možnost i kulturního vyžití. Na své si tu přijdou i milovníci cyklistiky. Po vyznačených stezkách poznají tuto krásnou krajinu a okolí.

Užitná plocha domů se pohybuje od 150 m2. K dispozici jsou domy od 3.798.300,- Kč kolaudace připadá na únor 2007 a poslední domy budou zkolaudovány v prosinci 2007.

*developer: Staving Olomouc s.r.o.

 

Luxusní projekt

Luxusní provedení REZIDENCE -
rodinné domy s pozemky PRAHA 6 - NEBUŠICE

Rodinné domy Nebušice - V lokalitě Rezidence Purkrabský háj bude započata další etapa výstavby luxusních domů i s pozemky. Již podle ceny, která se pohybuje od 12.677.000 Kč (bez DPH) za rodinný dům včetně pozemku, je patrné, že jde o exklusivní projekt. Domy navíc zahrnují speciální luxusní provedení REZIDENCE, které zahrnuje např. masivní dřevěné podlahy, výrazně nadstandardní koupelny s podlahovým topením, videotelefon nebo klempířské konstrukce z titanzinku a řada dalších prvků.   

Výstava bude zahájena na jaře příštího roku a dokončení se odhaduje na prosinec 2006. Výměry pozemků jsou od 727 - 1112 m2. Ke komfortnímu bydlení ještě přispěje skvělá občanská vybavenost. Kromě základní a mateřské školy bude novým majitelům k dispozici zdravotní středisko, obchody, sportovní hala a tenisové centrum. Vše ostatní najdetev nedalekém centru Dejvic.

*developer: Central Group

 

Rodinné domy, vily
(současná průměrná cena za objekt ve vybraných lokalitách)

Praha 4                            7.100.000,-
Praha 5                          12.000.000,-
Praga 6                          11.100.000,-
Praha 8                            7.300.000,-
Praha 9                            6.000.000,-
Praha 10                          7.000.000,-
Praha-východ                   5.900.000,-
Praha-západ                    7.200.000,-
Berounsko                       4.800.000,-
Kladensko                        2.900.000,-

 

 

Nabídka nového bydlení v Praze je opravdu široká. Od standardních bytů až po luxusní projekty rodinných domů.

Autoři:
Nejčtenější

Drobné detaily dokázaly interiéru vtisknout „ženský princip“.
Drobné detaily proměnily byt 3+kk přesně podle přání majitelky

Byt s dispozicí 3+kk v novostavbě developerského projektu s krásným výhledem na Prokopské údolí vnímala majitelka jako strohý, ale nechtěla jej zahltit...  celý článek

Novou fasádu si ÚPMD opravdu zasloužil. Výměna oken a střechy již proběhla.
Z luxusního sanatoria je největší porodnice. Ale mohl zde být hotel

Impozantní komplex budov pod hradbami Vyšehradu může někomu připomínat luxusní hotel, jinému palác. Sídlí zde však Ústav pro péči o matku a dítě, kde...  celý článek

Architekti Gregor Pils a Andreas Claus Schnetzer postavili dům z 800 vyřazených...
Geniální ve své jednoduchosti. Na domek stačilo 800 vyřazených palet

Architekti Gregor Pils a Andreas Claus Schnetzer vzali osm set dřevěných palet a postavili z nich plnohodnotný dům. Experimentální projekt je zdarma k vidění...  celý článek

V obýváku zůstala zachovaná parketová podlaha, stačilo ji jen přebrousit a...
Byt pro rodiče, kterým se odstěhovaly děti: konečně mají pohodlí

Když se z bytu odstěhují dospělé děti, řada lidí se rozhodne pro totální rekonstrukci. Není divu, konečně si mohou dopřát bydlení pouze pro sebe, podle svých...  celý článek

Hotel Sook Station je otevřený od začátku léta. Noc za mřížemi vyjde pro...
Úzké cely, kovové mříže a palandy. Thajsko láká na zážitky z vězení

Tematický hostel Sook Station nabízí klientům pobyt ve vězení. Netradiční ubytování v thajském Bangkoku je vybavené úzkými celami, kovovými mřížemi a...  celý článek

Další z rubriky

Dominantu odpočivného prostoru tvoří nádherný dřevěný trámový strop ze starého...
Pořídili si k rodinnému domu wellness ze dřeva starého mlýna

Když si manželé pořídili typový dům nedaleko Hradce Králové, byli spokojeni. Ale jen na chvíli, zjistili, že by mohli bydlet lépe. A tak s architektem stavbu...  celý článek

Vzorová individuální pasivní dřevostavba firmy Lucern v Levíně u Berouna má...
Konec zmatků v dřevostavbách aneb jednoduchá vysvětlení složitých pojmů

Chcete-li se něco dozvědět o technologii dřevostavby, která se vám líbí, zavalí vás lavina technických pojmů. Abyste se v ní neudusili, pomůže vám slovník těch...  celý článek

Jezírko z bývalé nádrže tvoří dominantu zahrady.
Rekonstrukce starého stavení je naplněním snu a píle majitelky

Údolí Podolánek na okraji Beskyd patří k místům, které si nelze nezamilovat. A když se zde ještě designérka Daniela Hradilová potkala s bílým stavením z...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.