Horní patro rodinného domu

Horní patro rodinného domu | foto: iDNES.cz

Jak zařídit patro v rodinném domě

  • 44
Mladý pár si staví nový rodinný dům. V patře plánuje tři pokoje. Z největší místnosti chtějí mít ložnici, druhý pokoj by měl být v budoucnu pro dítě a nejmenší místnost bude sloužit jako pracovna.

Článek je součástí poradny
Jak zařídit byt

Ložnice bude větší pokoj o velikosti 16,5 metrů čtverečních se vstupem na balkon.

Měla by tam být plovoucí podlaha, dřevěná postel s úložným prostorem pod střešním oknem spolu s dvěma nočními stolky, komoda nebo stolek se zrcadlem u protější stěny a velká vestavěná skříň se zrcadlem podél celé jedné stěny. Může tam být i televizní stolek.

Nejmenším pokojem bude pracovna. Bude v ní také plovoucí podlaha, pohovka, kterou už mladý pár vlastní (je modrá, tmavší kostky na světlejším podkladě), stolek s počítačem a úložné prostory.

Co se týká dětského pokoje, odpověď bude těžší, protože děti zatím mladí manželé nemají. Měl by tam být koberec s velkým vlasem, lůžko, úložné prostory a dost místa na hraní. Pokoj by měl působit vesele a útulně.

Poslední místností je koupelna. V rohu u okna bude rohová vana, vedle ní, na stěně sousedící s dětským pokojem, 2 umývadla zapuštěná do "stolku" obloženého dlaždičkami ve stejné barvě jakou bude mít koupelna.

Zhruba uprostřed vzdálenosti mezi vrchní hranou "stolku" a zemí by měla být polička na ručníky. Bude uprostřed rozdělena sloupkem (od země po vrchní hranu "stolku)". Barva koupelny by mohla být béžová, modrá nebo zelená. Světlejší odstín s tmavým odstínem by měla oddělovat lišta s ornamenty.

Takto vypadá další vybraný dům. Jaký bude výsledek? To se dozvíte v pátek 11. srpna, kdy vám představíme úpravu. Tu navrhne interiérová designérka Kateřina Mlejnková.

Připravili jsme pro vás novou poradnu - Jak si zařídit byt. Na e-mailnebo na adresu iDNES - Reality, Karla Engliše 519/11, 150 00  Praha 5 – Smíchov můžete posílat plánky svých bytů či pouze jednotlivých pokojů (pokud budete chtít například poradit jen s obývacím pokojem či koupelnou), které se chystáte nově zařídit, fotografii původního stavu bytu a své požadavky na změnu, finanční možnosti apod.

Jeden týden představíme vybraný byt a druhý týden návrh architektky nebo interiérové designérky na změnu podle přání čtenáře. V článku o proměně se dozvíte i zajímavé informace a rady o zařizování bytu, přiložena bude rovněž vizualizace bytu.