Jak se staví sen je zpět. Vyskočí mně srdce z těla, jásala majitelka

  • 50
Hypotéka stačila mladým manželům sotva na základní rekonstrukci starého domku. Na sen o ložnici a sprchovém koutu finance prostě nezůstaly. Díky designérům se vše změnilo.

Učitel v mateřské školce je možná stejně výjimečná záležitost jako vítězství v konkurzu televizní show, kam se hlásí tisíce lidí. Mladým manželům s miminkem z Chyňavy nedaleko Berouna však štěstí přálo.

Karel a jeho manželka Lucie (na mateřské) si přáli zařídit ložnici a na toaletu, která navazuje na ložnici, vtěsnat ještě sprchový kout. Jejich přání se pokusili splnit Anna Lacová a Jan Ranný, designéři televizního pořadu Jak se staví sen. Ten se vrací již v jedenácté sérii (Prima v sobotu 3. září v 18:00).

Starý dům mladých manželů bude potřebovat ještě spoustu práce i financí.

Začalo se bouráním

Ložnice zatím sloužila jen jako skladiště starého nábytku. Aby nemuseli manželé zejména v noci chodit přes celý dům na již dokončené WC, přistavěli do rohu pokoje toaletu, zatím bez sprchy.

Na miniaturní hygienické zázemí, byť určené pouze k ložnici, však autoři proměny odmítli přistoupit. Proto nechali vybourat zdi skrývající klozet a postavit příčku přes celý pokoj, aby vznikla standardní koupelna s klozetem.

Ložnice má dvě okna, a protože je umístěna v rohu domu, směřuje každé na jinou stranu. Koupelna tak získala vlastní okno, jež zakrývají posuvné japonské stěny, aby bylo zaručeno soukromí uživatelů.

Převážně světlé odstíny doplnil dezén v barvě dřeva wengé.

Do koupelny lze navíc vstoupit hned dvěma symetricky umístěnými dveřmi, mezi nimi je manželské dvojlůžko. Aby otvíravé provedení nepřekáželo provozu, využili architekti posuvné celoskleněné dveře do pouzdra (Sapeli).

Mezi dvě bezpečnostní skla je zatavena látka shodná s materiálem použitým na posuvné stěny. Technologie výroby těchto dveří totiž dovoluje zákazníkům vybrat si vlastní motiv, třeba látku, ale i sušené květiny a podobně.

Velké zrcadlo hned za dveřmi ložnici opticky zvětšuje.

Obklady jako trend

Jak v koupelně, tak také v ložnici za lůžkem použili Anna Lacová a Jan Ranný na stěny obklad v příjemné šedobéžové barvě (RAKO). Střídání matného a lesklého provedení včetně dekoračních dlaždic "s proužky" stěny oživuje. Použití shodných barev a materiálů propojuje obě části, ložnici i nově vzniklou koupelnu.

Náklady

Stavební a ostatní práce          141 000 Kč
Obklady a vybavení koupelny    35 400 Kč
Podlahy                                      21 000 Kč
Nábytek a vybavení                   89 332 Kč
Doplňky                                     20 092 Kč

Celkem                                    306 824 Kč

Navíc mají shodnou podlahovou krytinu, a to "sametový" vinyl. Na skelný základ je nanesena vrstva vinylových vláken v podobě "vlasu", takže konečný výsledek je příjemně měkký, odolný proti vlhkosti (takže se hodí i do koupelny). Zároveň se velmi snadno udržuje.

Velké zrcadlo koupelnu zvětšuje.

Do koupelny se vešel sprchový kout, dvojumyvadlo i WC.

Protože majitelé mají rádi přírodní odstíny a barvy, doplnili autoři proměny interiér nábytkem a doplňky v barvě dřeva wengé. O tom, že se strefili do vkusu majitelů, svědčí nejlépe nadšení Lucie: "Mně vyskočí srdce z těla!" jásala.