Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Investujte do dřevohliníkových, plastohliníkových nebo hliníkových oken

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Máte výhrady k "obyčejnosti" vzhledu plastových oken? Obáváte se nezbytnosti údržby a oprav dřevěných oken? Jste přesvědčeni, že váš dům si zaslouží "něco lepšího" než mají stovky ba tisíce domů v okolí?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

OKNA.EU - dřevohliníková okna

Pak je na místě rozhodně zvážit investici do dřevěných nebo plastových oken opláštěných hliníkem či rovnou do oken hliníkových.

Hliník jako materiál a možnosti jeho barevných úprav

Hliník je v podstatě úžasný materiál - je velmi lehký a přitom pevný, lze jej spojovat nýtováním, šroubováním, rohováním či lepením. Při vhodné povrchové úpravě dokáže být velmi odolný povrchovému poškození, jakož i všem možným povětrnostním vlivům.

Nepřeberně rozsáhlá je šíře výběru barevných povrchových úprav hliníkových profilů - od velmi trvanlivého práškového lakování (komaxit) v takřka neomezené škále odstínů RAL či dekorů dřeva, přes velmi široký výběr laminovaných folií v dekoru dřeva či řadě odstínů RAL, až k prosté anodizaci hliníku (bez povrchové úpravy) v řadě zajímavých odstínu anodizovaného eloxu.

OKNA.EU - dřevohliníková okna

OKNA.EU - dřevohliníková okna

Hliníkové opláštění na dřevu, plastu nebo rovnou okna z hliníku?

Hliníkové opláštění dodá vašim oknům moderní a důstojný vzhled, navždy zapomenout můžete na jakékoliv natírání či jiné opravy vnějšího vzhledu vašich oken. Teď už se jen rozhodnout, zda dáte přednost oknům dřevohliníkovým, plastohliníkovým či zvolíte rovnou okna celohliníková.

Dřevohliníková okna jako návrat k přírodě s dlouhou životností

Dřevohliníková okna si zachovávají většinu výhod dřevěných oken, především přírodní vzhled a stabilní konstrukci, a řeší jejich největší nevýhodu, a to nezbytnost opravy a obnovy nátěru z exterierové strany. Hliníkové opláštění chrání dřevěný profil před vlivy vnějšího prostředí a navíc zabezpečuje dřevohliníkovým oknům velmi elegantní a exkluzivní vzhled.

Na trhu jsou dřevohliníková okna považována za luxusní zboží a tomu odpovídá i jejich pořizovací cena, většinou o 30 až 50 % vyšší než cena srovnatelných dřevěných nebo hliníkových oken. I u dřevohliníkových oken si však musíme dát pozor na pár jejich slabin.

OKNA.EU - dřevohliníková okna

OKNA.EU - dřevohliníková okna

V první řadě je třeba se vyhnout instalaci dřevohliníkových oken do vlhkého prostředí, delší expozice relativní vlhkosti už nad 60 % je dokáže (stejně jako u dřevěných oken) zcela nenávratně zničit. Je třeba si též uvědomit, že díky instalovanému hliníkovému opláštění na jednu stranu není třeba venkovní nátěr dřeva nijak obnovovat, na druhou stranu je třeba si uvědomit, že jej díky opláštění ani opravit nebo obnovit nemůžeme, pokud to někdy v budoucnu bude nezbytné.

Někomu se též nemusí líbit nutnost "dublování" rámů při spojování otevíravých a neotevíravých prvků. Pozor je třeba si dát rovněž na konstrukce s měkkým spojením mezi dřevěným a hliníkovým rámem - většinou totiž neudrží dlouhodobě dostatečný přítlak těsnících profiů ke sklu a zatékající voda pak začne dřevohliníkové okno zevnitř nenávratně ničit. Dřevohliníková okna jistě ocení zákazníci upřednostňující přírodní vzhled dřeva a exkluzivní venkovní vzhled, to vše za odpovídající cenu.

Plastohliníková okna poskytují exkluzivní vzhled za výhodnou cenu

Plastohliníková okna poskytují exkluzivní vzhled v podstatě totožný s okny dřevohliníkovými, ale za velmi rozumnou cenu. Jejich základem je většinou velmi kvalitní plastové okno s trojitým středovým těsněním, izolačním trojsklem, teplým meziskelním rámečkem a samozřejmě poctivým vyztužením ocelovými pozinkovanými profily (laciné ošizené plastové okno přece nemá smysl hliníkem oplášťovat).

OKNA.EU - plastohliníková okna

OKNA.EU - plastohliníková okna

Hliníkové opláštění (nejlépe s odvodněním spodem, tj. bez viditelných krytek odvodňovacích kanálků) do značné míry odstraňuje velkou roztažnost barevných plastových oken s teplotou - hliníkové opláštění rozdíly teplot vstřebá a plastové okno se pak z hlediska teplotní roztažnosti chová jako okno bílé, tedy s menší potřebou seřizování a větší životností.

Plastohliníková okna jsou tou pravou volbou pro zákazníky, kteří ocení jejich exkluzivní venkovní vzhled a vynikajícím poměr cena / výkon.

Hliníková okna prokazují subtilní moderní vzhled a největší životnost a spolehlivost

Hliníková okna se vyznačují velmi moderním a subtilním vzhledem hliníkových profilů při nesporně staticky nejstabilnější konstrukcí, díky níž se není třeba u hliníkových oken nijak omezovat z hlediska rozměrů jednotlivých otvorových výplní nebo jejích sestav.

OKNA.EU - hliníková okna

OKNA.EU - hliníková okna

Velmi tuhá a pevná konstrukce hliníkových oken umožňuje vyrábět okenní a dveřní křídla opravdu velkých rozměrů, díky velmi malé teplotní dilatací hliníkových profilů lze vyrábět z jednoho kusu otvorové výplně až nepředstavitelných rozměrů.

Tepelná izolace u hliníkových oken s velmi dobře vytepleným hliníkovým rámem a izolačními trojskly se dnes dokáže plně vyrovnat hodnotám donedávna dosažitelným jen u plastových a dřevěných oken a dveří.

Kvalitní hliníková okna lze již dnes pořídit za ceny plně srovnatelně s cenami odpovídajících dřevěných eurooken. Hliníková okna jsou rozhodně první volbou pro zákazniky preferující velké prosklené plochy s moderním elegantním vzhledem a nepřekonatelnou životností.

A co takhle vzhled dřevohliníkových oken za příznivější cenu?

Pořád nejste rozhodnuti? Dřevohliníková okna vám připadají moc drahá a u plastohliníkových a hliníkových oken postrádáte přece to "dřevo" do interieru? Pak vězte, že existuje cesta jak lze využít výhod hliníkových oken (výborná statika, možnost velkých oken bez spojovacích prvků) či plastohliníkových oken (výborný poměr vzhled / cena) při zachování vzhledu dřevohliníkových oken (dřevo dovnitř, hliník ven)!

OKNA.EU - dřevohliníková okna

OKNA.EU - dřevohliníková okna

Jak plastohliníková, tak hliníková okna lze z interierové strany nalaminovat některým z široké škály dekorů dřeva a zabezpečit tak i nedřevěným oknům dokonalý dřevěný vzhled.

Ať už zvolíte pro vaši novostavbu či rekonstrukci okna dřevohliníková, plastohliníková či hliníková okna od společnosti OKNA.EU sro., v každém případě dostanete poctivé a kvalitní výrobky, s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu, velmi vysokou životností a spolehlvostí.

Odbornost a zkušenost týmu společnosti OKNA.EU sro. je pak zárukou pečlivého a odpovědného návrhu konstrukčního řešení a kvalitní a bezproblémové realizace vašeho projektu.

Ing. Jiří Chomát, OKNA.EU sro, www.okna.euTémata: Plastová okna


Nejčtenější

Nejznámější zakázku získal Pei v letech 1983 - 1989, rozšíření a modernizaci...
Geniální architekt Pei. Autor pařížské pyramidy slaví 100. narozeniny

Americký architekt čínského původu Ieoh Ming Pei oslavil 26. dubna 100. narozeniny. Pei patří mezi přední osobnosti svého oboru. V roce 1983 dostal Pritzkerovu...  celý článek

Velká koupelna si mohla dovolit i velkou vanu.
Majitelé měli v koupelně jasno: přáli si velkou vanu, ale také pisoár

Mladí manželé se dvěma dětmi si postavili dům v zahrádkářské oblasti s nádherným výhledem do lesa a úžasnou zahradou, kterou postupně dokončují. Poslední v...  celý článek

Manželé se nakonec rozhodli pro kompletní modernizaci celého bytu s lodžií.
Perfektní proměna. Zastaralý byt pro pětičlennou rodinu je k nepoznání

Byt 4+kk v deset let starém bytovém komplexu v pražských Vokovicích potřeboval modernizaci. Pětičlenné rodině přestala původní dispozice vyhovovat, potřebovali...  celý článek

Plně vestavné myčky vypadají v kuchyni velmi dobře, ovládací panel je umístěný...
U vestavných myček pozor na výběr pantů. Co se vejde do maxi myčky

Řadu let se myčky dělily na samostatně stojící a vestavné, případně podstavné. Jenže to bylo v době, kdy standardní výška kuchyňské pracovní plochy byla 86 cm....  celý článek

Rekonstrukce bytu v panelovém domě láká k mnoha změnám, vždy je však nutné...
Chtějí vybourat všechny příčky v bytě. Záleží však na statikovi

Mladý pár si koupil byt 3+1 v panelovém domě a chtěl by jej radikálně změnit, protože počítá s dětmi a současný stav nepovažuje za vhodný. Manželé jsou ochotni...  celý článek

Další z rubriky

Autorem kruhové komerční budovy o průměru 492 metrů je studio britského...
Apple dokončuje sídlo pro 13 tisíc zaměstnanců. Má tvar obřího kruhu

Nové kanceláře americké technologické společnosti Apple vyrostly v městě Cupertino v okrese Santa Clara v Kalifornii. Autorem kruhové komerční budovy o...  celý článek

Johnu Lavenderovi bylo 23 let, když slíbil svému tříletému synovi, že mu...
Jednou budeš bydlet na hradě. Co otec malému synovi slíbil, to dodržel

Johnu Lavenderovi bylo 23 let, když slíbil svému tříletému synovi, že mu postaví hrad. Od té doby uplynulo téměř čtyřicet let a dnes je nemovitost na prodej za...  celý článek

Stavba postupně změní svůj vzhled podle času a počasí. Stěny budou zarůstat...
Postavili si dřevostavbu, inspirací jim byla chalupa, kterou milují

Mladá rodina se rozhodla strhnout v pražských Modřanech starý dům po babičce a postavit na jeho místě nový. Pro milovníky přírody a navíc výtvarníky byla...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.