Diskuze

Záhadná Hvězda stojí v Praze už 400 let. Strop je renesančním unikátem

Uprostřed lesa stojí jednoduchá bílá stavba s pravidelným půdorysem hvězdy. Říká se jí letohrádek, i když tak původně zamýšlená nebyla. Základy položil sám rakouský arcivévoda Ferdinand Tyrolský v roce 1555 a od té doby se spekuluje o důvodu zvoleného tvaru. A tím příběh teprve začíná.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jakypak "osud českých zemí na dalších tři sta let"? Mozna Cesi meli mindraka, ale Morava to neresila. Dnesni pohled na historii z ceskeho pohledu jako pohledu celostatniho neni docela jednotny.

0 0
možnosti

Ano, každá doba měla své po nichž zde zbylo dílo k obdivu. Stejně jako Češi mají Oboru Hvězda tak Moraváci mají Lednicko - Valtický park. Je obdivuhodné nejen obdivovat stavitelské umění tehdejších stavitelů ale i finanční možnosti vlastníků panství a pozemků na nichž tyto stavby vznikly. A v ČR jich není nijak málo, viz Královská koruna s parkem v Chlumci nad Cidlinou, Humprecht v Sobotce. Zkuste si prokalkulovat náklady vzniku těchto staveb bez dotací EU a království. Vemte si, i příklad sakrálních staveb různých náboženských směrů a porovnejte to s dneškem, kdy vládní politické strany nejsou schopné stavby svého sídla, i třeba tak jako to dělal v předmnichovské době Sokol, a spolkové kluby.

1 0
možnosti

M26i81r89e65k 67G43a53j67e85r

31. 10. 2016 0:12

Obora Hvezda je pro mne srdecni zalezitost. Od koleji je to co by kamenem dohodil. Proto jsem tam zacatkem 80. let chodil behat, cvicit a lezt na nejvyssi stromy. Opravdu z nich byl krasny vyhled diky tomu, ze prevysovaly ostatni stromy o mnoho metru. Matne si vybavuji polohy tri buku. N akazdy se muselo lezt jinak. Nejobtiznejsi byl ten s mohutnym kmenem, po nemz se muselo drapat az do vysky 4-5 m k prvnim vetvim. Na druhy se lezlo po dlouhe vetvi vychazejici z kmene vysoko nad zemi. A treti byl nejsnadnejsi, mel prvni vetve pomerne nizko a vsechny dalsi pekne rozmistene, takze se po nem splhalo rovne nahoru vetev po vetvi. A z tohoto byl nejlepsi rozhledsmerem k letisti. U letohradku hvezda jsem cvicival na trvniku a samotny letohradek byl zahadnou stavbou, do ktere se v te dobe verejnost nemela moznost podivat.

0 0
možnosti

Pan Válek na to má určitě lepší školy než já, prostý inženýr. Ale tvrdit, že Jupiter byl vzorem mužnosti starých Řeků, bych si nedovolil.

7 0
možnosti

Blízko je VŠ kolej Hvězda...tam se kalilo:-)

2 0
možnosti

Jo, a hned vedle jeste Vetrnik ☺

5 0
možnosti

No mohli to trochu rozvest. Minule kdyz jsme sli kolem jsem sahla omylem na jeden z kamenu co byli pred vstupem a dostala jsem prednasku od jedne pani, ze ty maji v sobe negativni energii at si dam pozor a uvnitr hvezdy je pozitivni energie a tak. To jsem v clanku cekala nejake info i o tom. Ocividne to k tomu patri.

0 0
možnosti

Ať už je Idnes bulvár či ne, přece jen je to portál zpravodajský, nikoliv šarlatánský ;-)

2 0
možnosti
Foto

Zajímavý článek, díky R^

11 0
možnosti

Ani jedna fotka z ptačí perspektivy? Amatérismus.

0 3
možnosti

Podle m-teorie je jenom jedenáct rozměrů. Někde se tedy stala chyba.....

0 0
možnosti

M90i17r22e62k 88G51a42j20e11r

31. 10. 2016 0:02

V clanku se pise o dvanácti směrech vesmíru, nikoli rozměrech. Jedenáct rozměrů je hypotetickych (strunova teorie ve fyzice), zatimco jedenáct směrů vesmiru je uplny nesmysl. Nikde se o necem takovem nedoctete.

0 0
možnosti

J24a81n 48J55e80ž82e57k

29. 10. 2016 8:45

> prostorového křížení jednotlivých os dvanácti směrů vesmíru

Co je to "dvanáct směrů vesmíru"?

1 0
možnosti

Smery znameni zverokruhu? Nic jineho mne nenapada.

0 0
možnosti