Diskuze

Co dělat, když teplo mizí střechou. Izolace se dá udělat i směrem ven

Přes střechu a střešní krytinu uniká v zimě spousta tepla. To majitele nutí k rekonstrukcím a zateplení střechy. Po léta používanou podkrokevní izolaci dnes nahrazuje stále častěji nadkrokevní. Přináší totiž řadu výhod.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JM

Tak a teď prosím rádoby odborníky k vyjádření. Takové zateplení mám a pohledové palubky, které jsou na přesahu střechy mi černají. Dokonce I teď když byly mrazy bylo pak dole na terase nakápáno. Vevnitř to vypadá v pohodě.

1 0
možnosti
PT

P66e62t85r 86T16y60č89k22a

14. 1. 2016 12:14

Nekde ti to netesni.

0 0
možnosti
LG

Samozřejmě hezké, akorát ty domy pak vypadají většinou naprosto příšerně. Tedy pokud se nejedná o novostavbu, která s tímto systémem počítá, ale dělá se to na původní krov.

1 0
možnosti
JN

Ja jsem to videla u souseda v italii, sundali celou strechu, ktera tam byla tricet let, paleny keramicky terakot, pak tam dali desky, natrely necim cernym a zase ty stare tasky pokladaly zpatky, asi to nebyli profesionalni pokryvaci, jelikoz kdyz je pokladaly tak do nich kopali nohama, aby se pousovaly pracovnici made in rumuni, jsem zvedava jak mu to dlouho vydrzi, ty tasky

No a ted obiji cely dum polystyrenem, no nechapu to, v rime kde je v zime maxi teplota pres den 10 stupnu, mozna ze ro delal kvuli letu, ze tam mel vedro, ale my mame rovnou strechu a proste v lete doma 30-35 stupnu, cekam az zapadne slunicko a pak mam otevrena vsude okna takze se to ochladi,

ja bych v zivote na strechu 30 let starou, do ktere netece nesahla a a ni si tam nedal solarni panely jeho syn je architektem

0 1
možnosti
MZ

Hezký nesmysl tenhle článek. Tak prvně cena PIR izolantu, což je vlastně deskový polyuretan, tj něco podobného jako materiál PU pěny, je výrazně vyšší než kupříkladu minerální vata a pokud vezmu dnes nejkvalitnější vaty s lambdou 0,032 je cena PIR většinou o 100% vyšší pro stejnou hodnoru prostupu tepla. To znamená pokud dáte 12 cm PIR, je to asi jako by jste dali 15-16 cm této nejkvalitnější vaty....což je dnes tragicky málo a je potřeba říci, že pro pasivní domy se navrhuje PIR izolant přes 20cm, což vyjde finančně klidně na částky přes 1000 kč na metr čtverečný (pouze materiál).

3 0
možnosti
OB

Jen pro info 1cm PIR = 2,3cm vaty !

Ano, je to cenově o dost horší, ale hlavní výhoda tohoto zateplení spočívá v rovnoměrnosti zateplení(absence tepelných mostů). Dost drahé jsou i konstrukční šrouby které se pro toto zateplení používají.

3 0
možnosti
OB

12cm PIR = 28cm skelné vaty !

Na novej barák bych si nic jinýho nedal (tim spíš čim je střecha jednodušší: např. sedlová vazba).

Při rekonstrukci je otázka jak je střecha (vazba) po letech rovná/křivá.

0 0
možnosti
PK

I kdyz bude vazba kriva, tak na boky krokvi pripevnite fosny a mate ji zase rovnou.

1 0
možnosti