Diskuze

K ceně kondenzačního kotle přidejte i náklady na spalinovou cestu

Vytápění tvoří v domácnostech až 60 % z celkového objemu spotřebovaných energií. Úsporně však topí jen část domácností. V Česku by se proto mělo vyměnit kolem 360 tisíc nevyhovujících kotlů. Na „kotlíkové“ dotace však každý nedosáhne.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Reklama na plynofikace nemovitostí je sice krásná věc, ale není samospasitelnou. Nejde pouze o to, aby byla provedena plynofikace místa, a potom individuálně se připojit. Pokud dojde díky přírodním klimatickým problémům k výpadku el. proudu, tak plynofikace je k ......! Je škoda, že jsem nečetl žádný článek jenž by popisoval nemožnost spalování nevhodného domovního odpadu v kamnech a kotlech rv.2016. Osobně stížnosti na kouř z komínů u kotlů a komínů v nichž se spaluje dřevo a dřevní štěpka je též úsměvným čtením.

0 0
možnosti

on nikdo z hlav pomazaných neslyšel o tom, že kondenzační jsou dobré na nizkoteplotní systémy? To je ale zase bruselovina.

0 0
možnosti

A důležitá je kondenzační trubka, jako v Ozákovi;-D

1 0
možnosti

Teplo a vůbec ekologie je jen zbytečnost na vytahování peněz z kapes majitelů drahotou ne bez poruchových KK je to jen reklama na špatný byznys těchto KK  a hloupých .;-D

1 0
možnosti

"„Pro získání kotlíkové dotace je třeba splnit řadu podmínek a doložit různé formuláře."

;-D;-D Pěkný vtip. Každý, kdo je schopen přečíst a pochopit návod k obsluze složitějšího přístroje než je žehlička, je schopen vyplnit si žádost o dotaci na nový kotel sám.

0 0
možnosti

Celá tato rošáda není nic jiného než lobbing, aneb rozhýbeme trh. U nových, či výborně zateplených staveb může být kond. kotel skutečně přínosem, ale pouze se všemi nutnými opatřeními, bez kterých by se efektivita vytratila. Co se již nikde neříká je to, že kotel pracuje nejefektivněji v nejnižších výkonových parametrech - tzn. při max. kondenzaci, Tzn. že např. při ohřevu užitkové vody (velká část spotřeby za rok !!) je finanční efekt v podstatě zanedbatelný. Celé toto přikazování velkého bratra co můžem a nemůžem a přerozdělování peněz od někoho někomu je strašné zlo, které nabourává celý trh. Pokud by skutečně chtěli s ekologií něco dělat, tak by měli začít hlavně kontrolovat spousty čudilů, kteří pálí v kotli kdeco a zaneřáďují okolí všem. Za jednoho takového by nebylo nutné namontovat cca 200 kondenzačních kotlů. Otázka nakonec : máte představu, kolik stojí do kond. kotle např. odtahový ventilátor s vestavěnou elektronikou ? Dáte za něj 5-10x tolik, co za model ve starém turbokotli. A to nemluvím o zvýšené poruchovosti a celkově dražším servisu.

2 0
možnosti

U nových či výborně zateplených staveb, které mají malou spotřebu, je přínos kondenzačního kotle ponížený o pravidelné (vyšší) náklady na údržbu třeba i negativní.

0 0
možnosti
Foto

Jestli jsem vše dobře pochopila, tak atmosferické plynové kotle se budou vyrábět ještě v roce 2018, pak musí být nějakých pár let k dispozici jejich náhradní díly, asi 5-10 let, to odhaduji. Takže to neřeším, až mi zdechne můj kotel, tak se opraví a až to nepůjde, stejně bych si musela koupit nějaký nový. Budu se tedy tiše modlit, aby mi můj starý ZAKÁZANÝ kotel ještě dlouho šlapal. Přece kvůli kotli neskočím z mostu a že ho tady máme hezky vysoký ......:-)

0 0
možnosti

Ano, ale je to přece zbytečné!!! Zbytečné vyhazování vašich vlastních peněz. Koupila byste si levný atmosférický, vyměnila kus za kus. Takto budete muset předělávat komín a řešit odvod kondenzátu. Celkové náklady 3-4 násobné.

0 0
možnosti

Takže bych to shrnul: Když chcete dotaci, tak musíte obvykle udělat víc než jen vyměnit kotel, plus k tomu potřebujete "projektovou dokumentaci" zpracovanou "certifikovanou firmou" a práci provede též certifikovaná firma z certifikovancýh materiálů. Což ovšem není záruka, že jí udělá kvalitně. Takže vy zaplatíte nějakých 50 nebo 60 tisíc navíc a pak se modlíte, aby vám dali dotaci. Která patrně pokryje akorát ty výdaje navíc. To se fakt vyplatí. A krom toho vám také mohou nakašlat a vy to platíte z vlastní kapsy.

11 0
možnosti

plus k tomu potřebujete "projektovou dokumentaci" - NENÍ NUTNÁ

zpracovanou "certifikovanou firmou" - CERTIFIKOVANÁ FIRMY NEJSOU PODMÍNKOU

zaplatíte nějakých 50 nebo 60 tisíc - A PROČ ? VŽDYŤ FIRMA NEMUSÍ VĚDĚT, ŽE TO DĚLÁ NA DOTACI

0 0
možnosti

Marně vzpomínám, kdy naposled nějaké nařízení EU zkvalitnilo můj život. Zato na komplikace narážím každý den. Teď u kotlů. Až doslouží můj šest let starý atmosférický kotel, ze kterého jde prakticky jen pára a který jede celou dobu bez poruchy, budu si muset koupit dražší, poruchovější kotel a řešit odvod kondenzátu (kanalizace nad úrovní kotle). To vše proto, že nějaké nàmi placené hovádko v Bruselu si usmyslelo, že z kotlů má vyfukovat parfém od Diora. Fakt, pojďme je už nakopat do Brusele....rozpustit to. K čemu nám teď EU je?

23 0
možnosti

J32a27n 47F37r96o16l87í82k

6. 12. 2015 9:56

My jsme na tom mnohem hůře. Máme turba na společný komín. Takže když někomu odejde neopravitelně kotel (třeba v lednu) může si postavit svůj komín (požádá všechny nad sebou aby mu umožnili rozbít stěnu v bytech) nebo všem ostatním ten kotel koupit také, To nemluvím o situaci, kdy některé byty mají ke kanalizaci daleko a přes dveře.

3 0
možnosti