Diskuze

Smyšlená informace makléře připravila manžele o 100 tisíc

Aleš a Markéta Kučerovi z Prahy chtěli koupit družstevní byt, který měl být převeden do osobního vlastnictví. Kvůli smyšleným informacím od makléře ale přišli o 100 tisíc korun rezervační zálohy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MS

Existuje něco jako poctivý realitní makléř? Obávám se, že toto slovní spojení je podobné nesmysl, jako nesmrtelnost.

1 0
možnosti
JN

J14a95n 58N30o94v36ý

29. 9. 2015 19:47

Věřit bezmezně makléři je asi totéž jako bezmezně věřit podomnímu prodejci, že vám nabízí super mega výhodnou smlouvu na elektřinu, plyn či cokoliv. Vždycky jim jde hlavně o vaše peníze a provizi. A druhá rada, družstevní byt na hypo zásadně nebrat. Sliby, jak se bude všechno rychle převádět, s realitou kde se všechno táhne jak žvejkačka, nejsou kompatibilní s požadovanou dobou jednoho roku od banky.

1 0
možnosti
MC

Už dlouho tu nebyla informace o tom, co doporučuje bytecheck.

0 0
možnosti
RK

Jak je to s poplatkem - se udává v inzerátu.

0 0
možnosti
KB

Lidi, kdy už konečně pochopíte, že makléř zastupuje prodávajícího a ne kupujícího. 

Takhle to bylo vždycky a bude. je to něco jako byl kdysi koňský handlíř. A správný koňský handlíř uměl prodat chcípající kobylu jako závodního koně.

Další věc je, že rezervační smlouva a je nejproblematičtější dokument z celého prodeje. Pak už je to prostě jen standard. 

A lidi pořád nejdřív podepíšou rezervačku, zaplatí poplatek a pak si teprve zjišťují další věci.

0 0
možnosti
MC

Makléř především zastupuje sebe nebo realitku, primárně jde o to získat provizi.

1 0
možnosti
Foto

Musím říci, že vše je jen o volbě profesionála a teď nezáleží na tom zda je to velká či málá firma, ale zda se jedná opravdu o někoho kdo dopředu zajistí všechny podklady k nemovitosti a pracuje pro jednu ze stran za jasně daných podmínek. Jako majitel nemovitosti bych očekával, že předám klíče, budu  informován o průběhu prodeje a o nic se nestarám, jen očekávám peníze na účtě. Jako kupující očekávám, že obdržím všechny relevantní ověřené dokumenty a budou mi zajištěny všechny schůzky s příslušnými osobami.

0 0
možnosti
PN

V jakékoli jiné zemi asi ano, v této bohužel ne.

0 0
možnosti
AL

Holt za hloupost se platí. Spolehnout se na někoho, kdo říká, že někdo něco říkal a neověřit si to u dotyčného, to není zrovna rozumná věc.

0 1
možnosti
PV

P22e51t59r 56V36o82ň49k97a

28. 9. 2015 18:44

Tohle udělat mě, druhej den je po smrti!!

1 0
možnosti
MC

A ty v base. Ale taky způsob, jak vyřešit bydlení :-).

0 0
možnosti
VS

Nejenom v Holandsku, mám podobné zkušenosti z jiných zemí západní Evropy. Jenom v ČR je to zase jeden neskutečný bordel.  Nedávno jsme kupovali v Praze nemovitost. Měl jsem peníze hotově, ale paní prodávající pořád něco blábolila o rezervaci. Hodně dlouho mi trvalo, že jsem jí vysvětlil, že nechceme nic rezervovat, ale prostě  a jednoduše koupit. A můj požadavek na transakci u notáře - to byl oheň na střeše ... Urážka, že nevěříme jejich advokátovi, který může být stejný podvodník jako stovky jiných.

7 0
možnosti
MN

M89o76n33i59k34a 54N34o50v55a

28. 9. 2015 16:26

Priklad - kupujici a prodavajici meli dolozku, ze kupujici smi odstoupit bezplatne od smlouvy, jestlize nedostane do urciteho data hypo. Den se blizil a hypo nikde, takze pozadal  o prodlouzeni lhuty. Tam nastal komu ikacni sum, notar telefonicky kontaktoval prodavajiciho a rozumel, ze lhuta se smi prodlouzit. Takze odepsal kupijicimu, ze ok. Ten hypo nakonec nedostal, takze vypovedel smlouvu, nacez prodavajici pozadoval zaplaceni pokuty. Zadny podepsany dodatek o prodlouzeni lhuty neexistoval, kupujici musel zaplatit pokutu, ale nasledne uspesne zaloval notare za uvedeni v omyl. Notar musel zaplatit kupujicimu celou castku. Tim, ze je povinne pojisteny, neni problem ty penize fyzicky ziskat.

A takhle jednoduse to v holandsku chodi.

0 0
možnosti