Diskuze

Hlaváčkovi bydlí v domě za 190 tisíc. Je ze slámy, hlíny, opuky a dřeva

Manželé Hlaváčkovi bydlí ve Žďárci u Skutče v okrese Chrudim od roku 1980. Tehdy si koupili zdevastovanou hospodářskou usedlost a postupně ji pod hlavičkou Svazu zahrádkářů předělali na centrum jógy. V roce 2013 ke stavení přibyl dům Slamák, ve kterém spokojeně žijí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Mě by zajímalo, jak je to s takovou stavbou legislativně? Mě trvalo půl roku než jsem k našemu "obyčejnému" domu vyběhal stavební povolení a to jsem neřešil nic neobvyklého. Nedokážu si představit výraz paní Malinovské na st.úřadě, kdybych přišel s něčím obdobným (projekt, statika, požární zpráva, průkaz energetické náročnosti atd). Nebo je na to nějaká výjimka?

0 0
možnosti

Mobilheim za 150k mi prijde praktictejsi, co na tomhle mohlo stat 200k nechapu :-)

0 1
možnosti

Vy\padá to spíše na chatrč než na dům.

0 1
možnosti

To by nevyhovovalo ani utecencum z Afriky.

Od chvíle, kdy migranti podají žádost o azyl, musí jim hostitelský stát zajistit „odpovídající životní úroveň žadatelů, která jim zaručí živobytí a ochranu jejich tělesného a duševního zdraví.“ Chce-li stát místo jídla a další věcné pomoci rozdávat běžencům peníze, měl by vyplácet tolik, aby byla životní úroveň běženců srovnatelná s životní úrovní jeho občanů.

Běženci mají bydlet v „ ubytovacích střediscích zaručujících přiměřenou životní úroveň“, případně v soukromých domech, hotelech nebo bytech. Žadatelé o azyl mají nárok na zdravotní a v případě potřeby i psychologickou péči. A pokud se azylové řízení protáhne, po devíti měsících se jim má otevřít trh práce.

1 2
možnosti

no já nevím, ale tohle asi radši ne.

Když už takhle omezený rozpočet, tak unimobuňku

0 1
možnosti

jen ta moderní okna to kazí, chtělo se to víc přiblížit přírodě...

1 1
možnosti

A jako WC slouží nedaleká kadibudka,kterou  raději nevyfotili?;-)

2 1
možnosti

Tak nevím, mám se smát nebo brečet ? Staletími ověřené ekokonstrukce z kamene, hlíny a dřeva (kamenné domy či dřevěné domy, uvnitř hliněné pece, domy z nepálených cihel, na střeše došky, šindele či zemina a tráva)  versus tato  hromada odpadu. "blijící smajlík"

Opět jedna ze situací, kdy si říkám : peníze opravdu nejsou všechno.

1 1
možnosti

Teď jsem se pro zajímavost podíval na jejich stránky HITHIT. Jestli ona to nebude spíš taková "holírna pro alternativní Hejly". Když jim přispějete na stavbu, tak se tam můžete i za odměnu ubytovat. Za 2 tis. na tři dny sama, za 3,3 tis. ve dvou. No neberte takový zážitek.

2 1
možnosti

Něco podobného jsme si stavěli jako děti. Kmínky, kamení, stará prkna, plachty ze starého stanu, vyhozený nábytek, staré dveře, všechno se ke stavbě hodilo. Akorát my si v tom hráli pár hodin v létě přes den a večer jsme šli domů do postele :-) Ale řemeslnou a stavební úroveň to mělo velice podobnou...;-D

2 1
možnosti