Diskuze

Při předávání nového bytu se všechno zvrhlo. Byl životu nebezpečný

Eva s Luďkem si šli převzít od pražského developera právě dokončený mezonet. Při prohlídce našli 52 vad a nedodělků. Byt v posledním podlaží designové novostavby přitom měl být v nadstandardu a vysoké kvalitě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

A48l68e39š 41N49o57v42á86k

19. 7. 2015 11:31

Škoda že tu není uvedeno jméno developera... že byse zase Central Group?

1 0
možnosti

Kvalitní práce firmy zn.FUŠERÁK a cenové dostupnosti;-D

0 0
možnosti

A krytka klíče byla modrá místo červená;-(

0 0
možnosti

Krista boha, co je to za stvoření, ten Johan Zingel? ;-D Neuvěřitelný! ;-D

3 0
možnosti

prosím Vás, na obrázku 11 a 14 je dlažba, která nemá spáry vyplněné spárovací hmotou. To se dnes tak dělá, nebo to ještě není hotové?

1 2
možnosti

To je venkovní dlažba kladená na terče.

6 0
možnosti

Teda nejsem právník, ale tyto články začínají silně zaváně:-P

.

Pokud je článek reklamní, což předpokládám :

§ 2 odst. 3 zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy:

(3) Reklama nesmí být v rozporu s dobrými mravy, ……. prvky využívající motivu strachu…..

(Nevím jaký větší prvek strachu než ohrožení na životě si představit. Reklamní článek vzbuzuje dojem, že když si neobjednám při koupi inspektora z jmenované fa. půjde mi o život.)

.

Dále článek není výrazně označen jako reklamní, tudíž by zde přicházel ještě do úvahy

§ 357

Šíření poplašné zprávy (běžně se staví a prodávají život ohrožující byty...)

5 5
možnosti

Holt si vybrali torchu širší umývadlo než se kterým počítal elektro projekt :)

0 0
možnosti

To ani nemuseli. Když kamarádka popisovala, jak jí zedníci vysvětlovali, že to prostě dělají tak, jak to vyjde. Takže výklenek, kde měla být pračka, je sotva na háček na župan apod.

0 0
možnosti

Pominu umístění zásuvek, ale pode fotek to vypadá na slušně odfláknutou práci.

9 0
možnosti

Někdo tady v diskuzi odkazoval na odpovědnost projektanta. Musím se trochu bránit, dosti často přicházejí investoři se změnami jak na běžícím pásu. U koupelen běžně investoři nezadávají interiéry u projektanta stavaře, ale obejdou koupelnová studia kde je rádoby architekt, který nectí žádné předpisy, něco vytvoří a hurá s tím na stavbu. Obkladači to vrazí do ruky a už nikdo nehlídá nějaké ochranné zóny kolem zásuvek. Když se podíváte na fotografii umyvadla tak vidíte, že to dvojumyvadlo je mezi obvodovou stěnu a žebříkové otopné těleso pěkně narváno. Kdyby investor požadoval (a také si ho zaplatil) před realizací řádně rozkreslenou stěnu s s umyvadlem, zásuvkami a žebříkem, tak by bylo jasné, že je to tam všechno nahňácané. Nezastávám se patlatů, ale chyba v koupelně je chybou především na straně přípravy. Pokud se nesrovnají cenové hladiny a developeři budou stále neúměrně tlačit na cenu a i čas tak ta kvalita stále půjde o kytiček. Bohužel na stavbách chybí kvalifikovaní řemeslníci, ale i technici, kteří je mají řídit. Mnohdy jsou ceny tlačeny tak nízko, že na technika prostě nejsou ani peníze a ten se na stavbě ukáže jednou týdně a vše se řeší po telefonu nebo emailu.

To co je v článku prezentováno jsou ve většině opravitelné závady, něco se musí řešit s větším zásahem, ale nelíbí se mi, že se stavařům nasazuje pravidelně psí hlava. Kvalita provedeného díla není jen vina na jejich straně.

5 0
možnosti

Chce konečný zákazník (prostřednictvím investora) nějakou změnu ve schváleném projektu? Ok, zavolat projektanta a zápisem do stavebního deníku schválit.

Utopie, vím.

2 0
možnosti

Prosim redakci, aby podobne clanky oznacovala jako reklamni.

9 1
možnosti

Pak by asi museli celý iDnes označit jako závislý propagační PR server.

2 0
možnosti