Diskuze

Prázdné domy zaplavují Česko. Je to obrovský problém, říká aktivista

Prázdný dům představuje pro svou lokalitu problém, přitahuje negativní sociální jevy a snižuje hodnotu okolních nemovitostí. Opuštěná obydlí jsou zároveň nemorální, protože spousta lidí spí pod širým nebem či na ubytovnách za vysoké poplatky, píše na webu Prázdné Domy jeho zakladatel Petr Zeman.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

H18o12n75z60a 96T36a51r

1. 8. 2015 15:51

Udržitelný rozvoj

Je málo lidí, kteří jsou tak tech. zdatní, že si rekonstrukcí provedou sami svépomocí .

Existují sice vyjimky.

 Rekonstukce pokut je prováděna stavební firmou se obvykle prodraží, protože je potřeba vice pracovníh hodin a práce tvoří značnou část nakladů  .

Starší nemovitosti jsou zasítovány nemusím mnohdy řešit nové přípojky (uspora nákladů ) .

Systém by měl motivovat rekonztrukce staveb například tím, že by byly Půjčky úročeny nízkou sazbou a novostavby opačně Zvýšenou sazbou.

Co je moralního na tom, když mnoho zajemců o "nové" bydlení chce stavět na zelené louce (zemědělské púdě ) Nikdo dnes neřeši  co se stane až zemědělskou půdu znehodnotíme (zabetonujeme) a dojde k přerušení dovozu potravin. Co budeme dělat ? Často se mluví o svobodě jednaní, ale zodpovědný národ chrání existenčně duležité potřeby obyvatel a to žemědělaká půda pro pěstování kvalitních potravin bezesporu je. Tak proč je okamžitý zisk nadřazen těmto dlouhodobým potřebám .

0 0
možnosti

To zase nějaký koumák vymýšlí, jak by k dobrému živobytí zadarmo přišel....

0 1
možnosti

Nemám rád aktivisty, přijde mi to jako už skoro jako sprosté slovo, nicméně známí ze zahraničí se často podivují nad stavem některých nemovitostí a říkají, že u nich by takový stav úřady tak často a intenzivně pokutovali, až by nakonec dům skončil v exekuci a jiného majitele, který by ho opravil.

4 0
možnosti

Další je třeba zámek ve Veselí nad Moravou.

0 0
možnosti

By mě zajímalo, z čeho jsou takoví aktivisti živi - jestli je vydržují rodiče, nebo mají renty, nebo berou sociálku? No, sociálku asi ne, když má člověk starosti s živobytím, nevymýšlí kraviny.

5 0
možnosti

M56í60r27a 82S11o45v19a

29. 6. 2015 19:20

V ČR sice chátrá mnoho budov ale pokud to porovnáte s počtem budov co chátraly před revolucí nebo před cca 20ti lety je to jen uplný zlomek předchozího počtu, takže nechápu aktivistu proč to tak přehání. Ale určitě není na škodu upozornovat na chátrající památky.

5 0
možnosti

No, představte si, jak uprostřed Vídně stojí barák s oprejskanou fasádou a zatlučenejma oknama a stojí tam třeba 15 let... Téměř nepřestavitelné...

Respektuji soukromé vlastnictví, ale vím, že dívat se na hnusné věci není příjemné.

4 0
možnosti

Málokomu vyhovuje mít nevyužívaný a chátrající barák. Ve skutečnosti jde buď o vlastnický spor (které se díky státu vlečou léta, takže stát může pohnout a je to), nebo někdo čeká, až barák spadne sám od sebe (třeba díky památkové ochraně, takže stát může přehodnotit míru ochrany). Někdo taky čeká na růst cen pozemků a barák ho nezajímá (pak může město, kterého obyvatelům barák vadí, zaplatit demolici a odvoz a má vystaráno).

3 0
možnosti

a co tedy s nimi, sebrat je majitelům? Podívejte se do lázní Jáchymov. Náměstí plné krásných starých domů a to myslím starých několik století. Většina na spadnutí. Ostuda města a velká škoda.

1 0
možnosti

No, tak je seberete a opraví je kdo? Za co?

0 0
možnosti

Řešení je velmi prosté - celorepubliková stavební uzávěra na jekékoliv stavby na zelené louce. Tato země by to potřebovala jako sůl.

5 4
možnosti

Zřejmě máte některý z těch domů na svědomí a nyní byste rád, aby takovou uzávěrou skokově vyskočily ceny pozemků.

Že?

2 2
možnosti

Co prázdné domy. Jen si spočítejte, kolik při své každodenní cestě za zábavou potkáte prázdných a nevyužitých automobilů!!

3 0
možnosti

Nerekl bych ze jsou u nas vsude mozne spousty starych rozpadajicich se vraku.

3 0
možnosti