Diskuze

Sláva sklu a dršťkovce. Po celém světě nás proslavily úspěchy na Expu

Před týdnem a půl se v italském Miláně otevřelo veřejnosti Expo 2015. Budou se před českým pavilonem zase stát šestihodinové fronty, jako tomu bylo v Montrealu v roce 1967? „Je to takový ohromný jarmark pro celé rodiny,“ vysvětluje v článku pro magazín Víkend DNES uznávaný architekt Miroslav Řepa.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Oltár z Levoče nebol dielo majstra Petra ale majstra Pavla...

Len drobná oprava k veľmi pútavému a peknému článku, za ktorý ďakujem.

0 0
možnosti

No to uz je opravdu hodne smutny...Jet do Milana na dobrou drstkovku?Snad se jeste nekde v Cechach dostane:))))

0 0
možnosti

Dneska mají architekti, výtvarníci i další umělci takový prostor pro uplatnění svého talentu i fantazie a ejhle, za 25 let jsme nedosáhli takových úspěchů jako za komunistů. 8-o

2 0
možnosti

Tak ono i ta totalita byla určitým tahákem. Kdyby třeba Havel psal své hry dnes, měl by takový úspěch (pomiňme, že by nejspší neměl důvod je psát)?

0 0
možnosti

Zajímavý je osud části československého  pavilonu z Montrealu, již při jeho navrhování bylo počítáno s tím že budou jeho části použity později k jiným účelům. Mezi jinými zájemci o koupi pavilonu se objevilo i kanadské město Gander. Bylo ale Československem odmítnuto. Jenže pak se stala tragická událost, na letišti v Ganderu havarovalo letadlo ČSA s 68 lidmi na palubě. Při nehodě zahynulo 33 osob, to že přežila více než polovina lidí na palubě se považuje téměř za zázrak, okamžitě po nehodě byly zahájeny záchranné práce nejen kvalifikovanými záchranáři ale i pracovníky letiště, aerolinií... Jakmile se po městě roznesla zpráva o nehodě k nemocnici začali mířit dobrovolní dárci krve. Na smuteční obřad před převozem obětí do Československa přišlo více než tisíc obyvatel tohoto malého města (tehdy cca 5500 obyvatel).

A abychom se vrátili k pavilonu, byl darován (podle jiných zdrojů prodán) a po skončení Expa stěhoval do Ganderu, kde ho rozdělili na dvě samostatné budovy. V nich dodnes sídlí místní divadlo, knihovna a galerie.

.

zdroj: Technet, Wiki...

0 0
možnosti

Dík za info, to jsem netušil. Nebo už zapomněl?

0 0
možnosti

Tohle už dávno není pravda.

0 0
možnosti

V41l66a18d38a 45M13u40s81i11l

16. 5. 2015 10:47

Stran ghastronomie    ta   drestkova plolevka je   budti z krajenych a nebo drcenycfh...

  Je to veůlky   rozdil

0 0
možnosti

"Táhla i Věstonická venuše, předměty z pražského židovského muzea, oltář od mistra Petra z Levoče."

Mistr z Levoče není Peter, ale Pavol, opravte to prosím...

5 0
možnosti