Diskuze

Snili o domku se zahrádkou. Místo domova má rodina vlhkou kobku

Čtyřčlenná rodina koupila v roce 2013 starší dům v malé obci u Opavy. Nechtěli už žít ve městě, táhlo je to do přírody a do klidnější části Moravskoslezského kraje. Dům vypadal na první pohled dobře. Manželé si říkali, že po několika menších opravách mohou hned bydlet. První zima ale vše změnila.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Život mě už trochu vycvičil - v mé rodné Ostravě je největší problém poddolování a poklesy půdy, z toho vyplývá praskání domů, narušená statika a podobné lahůdky.

 Chvilku jsem taky dělala na Povodí Odry a voda byl můj denní chleba. Děda projektoval mosty, strejda stavěl přehrady.

Při koupi domu mimo Ostravu jsem koukala na okolní domky - staré chaloupky, které jsou na místě 200 let, stejně jako ta moje. Řeka sice pár desítek metrů vedle, ale podstatně níž. A bez problémů už jsme přežili i povodeň stupně 3+, tedy extrémní stupeň nebezpečí....

0 0
možnosti

akože kde je problém? kúpim staré lacné a opravím zrekonštruujem.... či sa to tak nerobí???????

7 0
možnosti

Tunel Blanka je i pod dnem Vltavy a taky do něj teče.

1 0
možnosti

Ale určitě byl ten domek lacinej.

5 1
možnosti

V současné době se staví domy bez podsklepení, jen na základovou desku. Staré domy sklepy mají a může se stát, že ve sklepech je vlhko. My jsme měli  tento problém v kotelně, ale právě kanálek a nádrž s kalovým samospínacím čerpadlem to vyřešila bezezbytku.  Nikde nic nepraská, jen v době velkého zavodnění půdy se voda automaticky odsaje. Nevidím v tom problém a jen tak mimochodem, kdyby existovaly tyto závady, tak by si jich kupující museli všimnout.!!

3 0
možnosti

Máte pravdu, máme statek, o kterém jsou záznamy už z poloviny 16. století, ve sklepech jsou kanálky a jímka. Dali jsme čerpadlo a vše je v pohodě, co nám nateklo do sklepů o stoleté vodě to zase odteklo. Jediné, s čím jsme si dali práci navíc, že jsem vykopali strouhu, do ní dali trubku, aby to odtékalo do řeky pro případ, že nepůjde elektrika (ale pojistili jsme se, koupili jsme i centrálu). A ještě jeden detail, aši předci věděli dobře, co dělají, protože vše má spád a jímka je v nejnižším bodě, tudíž paráda. Kupující museli ve sklepě kanálky a jímku vidět, ale evidentně netušili, k čemu to je.

0 0
možnosti

Když jsme kupovali dům, koukali jsme do záplavových map a taky na okolní domy, jestli nenesou stopy po opadnuté vodě. A taky byl základním požadavkem to, že u pozemku nechceme potok.. A až jsme si vyhlídli 2 domy, které prošly našim sítem, tak jsme tam vzali znalce a ten nám vyselektoval dům, který jsme nakonec koupili. Žádný bytecheck, ani podobné supr drahé organizace nebyly potřeba, znalec si vzal tisícovku, obhlídnul barák od sklepa až po půdu, zkontroloval katasrální zápisy a mapy, jestli je vše řádně zapsané (např. stavba garáže na pozemku) a my máme prima 80 let starou vilku ;-)

7 0
možnosti

Za tisícovku? To byl nějakej Váš kamarád?

0 1
možnosti

P51e48t37r 29K41o28l12á28ř

20. 4. 2015 11:29

Už jsem měl strach, že stupidní reklamy na Bytecheck přestanou ...:-P

12 0
možnosti

Váženyý Bytechecku. Když si lidi pořídí starý barák, tak obvykle počítají s nějakou investicí na rekonstrukci podle svých představ a sto tisíc není nic mimo takový rámec. Staré domy většinou také mají nižší cenu, protože se s dodatečnými náklady na opravy počítá.

Nevím tedy co pořád řešíte.

16 0
možnosti

Tak tahle smyšlenost už je trochu přes čáru. Fotky evidentně různých domů, navíc proč se ke konkrétní stavbě dávají ilustrační snímky?...za mě palec doluRv

Ale co by to bylo za týden, aby se hned zkraje neobjevila reklama na "byteček"...už kvůli takovéto "reklamě", bych si tuto firmu v živootě nevybral.Rv

22 0
možnosti

koukám, že za pár měsíců mě tak zblbnete, že si bez konzultace s bytešitem nekoupím ani rohlík.

11 0
možnosti