Diskuze

Krutá zkušenost. Chtěla koupit byt, nemá nic a přišla o 90 tisíc korun

Karolína Navrátilová objevila na okraji Brna byt podle svých představ. Nechtěla o něj přijít, podepsala proto urychleně rezervační smlouvu a zaplatila rezervační poplatek. Zatajená skutečnost, že byt není bytovou jednotkou, však Karolínu o uhrazených 90 tisíc korun připravila.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Je nepochopitelné, že lze dělat takové podvody..   ty peníze musí někdo mít kdo by je měl vrátit-  a viníkem je ¨poškozený, když není vševědoucí?

0 0
možnosti

A co třeba napsat, která realitka má tyto podvodné praktiky, kdy prodává byt, který není bytem? Nebo jde jen o smyšlený příběh a reklama??

0 0
možnosti
Foto

Opět důkaz toho, jak se v této zemi dají dělat reality... Je smutné, že činnost některých "RK" je založena na důvěřivosti klientů a jejich neznalosti této problematiky. Solidní RK automaticky k rezervační smlouvě přikládá originál listu vlastnictví dané nemovitosti, kde je hned jasné, zda se jedná o byt či nebytový prostor, zda je na nemovitosti věcné břemeno, zástavní právo, či jiné omezení. Pokud nějaké omezení existuje, makléř by měl toto zájemci o koupi zdůraznit. Na druhou nechápu, že člověk, který plánuje utratit často své celoživotní úspory a na pěknou řádku let se zadlužit, si nic o této investici nezjistí. Byt přece není rohlík za dvě koruny, abyste nad tím mávli rukou, když doma zjistíte, že je včerejší...

0 0
možnosti
Foto

Já nevím- živím se touto prací, proto vím, že je třeba předložit LV, kde je jasně uvedeno, jaký je způsob využití. Toto by se mělo předkládat automaticky, pokud je o danou nemovitost zájem. Ale mám zkušenost, že jsem prodával kamarádovi a ten mi volal, jak u něj lidé zvonili 15 minut po prohlídce, že se nějak domluvíme....Neříkám- ne každý makléř je dobrý, mám taky špatné zkušenosti. Ale neházejme prosím do stejného pytle...to by šlo u každé profese.

0 0
možnosti

J25a44n 85K37r32p31e58c

26. 3. 2015 22:15

by me zajimalo jestli uz je ten uzasny byt/nebyt za uzasnou cenu se spostou zajemcu cekajicich ve frintach prodan... zaroven nechapu mlade lidi proc maji potrebu svoje prvni bydleni resit hypotekou. vzdyt je to holy nesmysl.

0 0
možnosti

P52a72v61e29l 35H43o74d80a

25. 3. 2015 22:32

Základ je vzít si odborníka, nejlépe doporučovaného v těchto článcích, pak jistě nešlápnete vedle ...

Někdy však stačí používat hlavu a alespoň občas si přečíst co člověk podepisuje .

1 0
možnosti

Ať žije reklama na firmu Alisen. To už je několikátý článek, který tuto firmu podporuje.

0 0
možnosti

Ano, rezervační smlouvy. Kus papíru, který kupujícímu nezajišťuje v podstatě nic. Pokud není možné uzavřít přímo kupní smlouvu, je lepší uzavřít smlouvu o budoucí kupní smlouvě přímo s majitelem nemovitosti a složit zálohu nebo jistinu na koupi. Solidní realitní kancelář tento postup umí zajistit k plné spokojenosti obou smluvních stran. Jinak smluvní pokutu k tíži prodávajícího nemůže sjednat realitní kancelář v rezervační smlouvě, kterou majitel nemovitosti neuzavírá. Ve smlouvě o budoucí kupní smlouvě to sjednat lze.

2 1
možnosti

Odpovídají služby poskytované realitními kancelářemi/makléři inkasované provizi? Za co nese realitní kancelář na základě uzavřené smlouvy vlastně odpovědnost? Co vlastně realitní kancelář klientovi zajistí? Inkasovaná provize je v četných případech naprosto neúměrná poskytnuté službě a odpovědnost vůči klientovi je zanedbatelná. Rezervační poplatek = jistý výnos realitky. Služby realitek jsou adeptem na zavedení fungující regulace a dohledu nad těmito službami obdobně jako např. poskytovatelé nebankovních úvěrů. Stejně tak ochrana spotřebitele a slabší strany doprovázená sankcemi za případné nekalé praktiky by tuto oblast měla usměrňovat. Za zmínku stojí i brněnské specifikum výše provizí a obvyklá praxe, že provizi platí kupující nad rámec kupní ceny, na rozdíl např. od Prahy, kde je obvyklou praxi, že provize je zahrnuta v kupní ceně a vyplácí ji prodávající.

4 0
možnosti

Odpovídají služby provizi? Na to může odpovědět jedině zákazník. Konkurence mezi realitkami je velká, takž nejspíš odpovídá. I když sám tomu moc nerozumím, mám pocit, že realitky opravdu ve valné většině případů nic moc nenabízejí...

0 0
možnosti

Především dnes je nesmysl platit rezervační poplatek. Nic vám to nepřinese. Většinou je smlouva o rezervaci postavená tak, že peníze od prodávajícího propadnou také realitce. I kdyby však bylo v rezervační smlouvě napsáno, že prodávající je v případě odstoupení od prodeje povinen zaplatit kupujícímu nějakou sankci, tak je toto ujednání dle NOZ neplatné. Je to zakázané ujednání. 

I kdyby to však platilo, tak vás čeká dlouhý soudní proces a vymáhání sankce. 

Jedinou možností by bylo, kdyby obě strany složily peníze u notáře a z této částky by se kupujícímu uhradila případná škoda, která by vznikla při odstoupení od prodeje.

Prostě a jednoduše. Kupujícímu rezervační smlouva nic nepřináší a je pro něj tedy zbytečná. Stejně se dnes prodávají nemovitosti velice těžko a je velký převis poptávky. Nemusíte se bát, že vám byt někdo vyfoukne.

2 0
možnosti

J53a10r12d65a 42W56o96l82f

23. 3. 2015 22:38

Ale taky nemáte pravdu. Zas takovej převis není, a když je třeba pěkný barák nebo byt, za dobrou cenu, může těch zájemců být více najednou. Pak vyhrává ten kdo složí zálohu. Prodávali jsme domek, bezrealitky.cz a zájemců bylo docela dost. Když se vyselektovali takoví ti nedělní prohlížeči, co by to brali až prodají byt v paneláku a na zbytek dostanou hypotéku. Zbyli vážní zájemci dva. Ti druzí sice přišli později ale zase zálohu složili na náš účet do týdne a barák je tím pádem jejich. A ti druzí měli smůlu.

1 0
možnosti