Diskuze

Jak to vypadá v lesních školkách. Proč nevyhovují zákonu

Mongolská jurta, indiánské týpí, maringotka, dřevěná roubenka, stará škola ale i nádražní budova. To vše využívají jako své zázemí děti z více než 120 lesních školek u nás. Od prosince už nevyhoví hygienickým požadavkům nového zákona o dětských skupinách.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PR

Pokud chceme propagovat "lesní školky", tak nebuzerujme ty klasické. Jurta je prý podle zastánců LŠ v pořádku, ale kdyby měla klasická školka místo střechy celtu a místo oken igelit, tak by ji zavřeli okamžitě. A jak by se líbila TOITOIka ve zděné klasické školce? Či kýbel na mytí? Nápad LŠ se mi líbí, ale předpisy pro školní zařízení mají platit pro všechny stejně. Jak pro rančery, tak pro indiány.

0 0
možnosti
MB

aniž bych posuzovala zákon o lesních školkách, za mě jsou  naprostá jednička. Děti jsou mnohem otužilejší zdravější a mají nové dovednosti, jaké si v klasické školce nikdy neosvojí.

4 0
možnosti

Může mi někdo napsat v čem přesně je zákon likvidační? v článku je uveden příklad umyvadla a sprchy, to asi likvidační není že.. tak co?

0 2
možnosti
PK

teoreticky by tedy zákon o dětských skupinách měl platit i pro určité morácké rodiny, kde panují středověké hygienické podmínky.. jinak je ten zákon jenom přetvářka, když buzeruje ochotu lidí pečovat o děti v přijatelných podmínkách, obě strany jsou s úrovní spokojené a rodiče za to jsou dokonce ochotní i platit..

4 0
možnosti
JH

J14o67s47e17f 15H11á10j49e90k

30. 11. 2014 22:03

Ať se to komu líbí nebo nelíbí, není možné, aby zařízení pro předškolní výchovu dětí splňovaly naprosto rozdílné hygienické požadavky, jinými slovy, soukromí zřízovatelé "lesních školek" nemuseli plnit nic a ostatní zřizovatelé (obecních) předškolních zařízení vydávali deseti a statisíce korun na splnění hygienických norem - ve skutečnosti nejde o vůbec děti, ale jen o byznys, byznys a ještě jednou byznys soukromých zřizovatelů předškolních zařízení...

2 1
možnosti
PK

pokud stát nařídí určité podmínky pro státní školku, tak jim splnění těchto podmínek také cvakne.. soukromá školka, která navíc nekonkuruje té státní, není zřizovaná státem a tudíž nejede podle podmínek MŠMT (není akreditovaná) ale podle svých vlastních pravidel, se kterými rodiče, kteří to platí, souhlasí.. je to obyčejná buzerace

11 0
možnosti
Foto

Myslím, že pokud typický provoz té dané lesní školky vyhovuje jak dětem, tak jejich rodičům, není co řešit...

10 0
možnosti
JR

J20i63ř70í 78R65y20s

30. 11. 2014 19:46

To jsme to dopracovali,místo přibližování západu se přibližujeme východu a ještě to vydáváme za pokrok.Jenže na každou pitomost někoho nachytáte

0 0
možnosti
JM

Nevím, ale myslím si, že v takové lesní školce děti neřeší, jestli mají značkové tepláčky, botičky, tak jako v té státem schválené...... a že to tam děti opravdu řeší a považují za důležité.

4 1
možnosti
PK

Nechápu, proč chtějí naši zákonodárci regulovat něco, co nepatří do jejich sféry vlivu a není to na státu nijak závislé zařízení, uživatelé (děti i rodiče) jsou spokojení, a výchova, respektive provoz a čas strávený v těchto zařízeních není závadný.. (a to platí i pro rodinná centra (?)..) Příklad flexibilního zákona z Německa je dobrým vzorem i pro další naše české zákony, které zbytečně staví byrokracii úředního šimla na nejvyšší stupeň důležitosti. Proč se stát míchá do věcí, po kterých mu je houby? Proč nenechá lidi normálně žít, svobodně?

8 0
možnosti
VK

R^R^ Ano to je přesně tak, lesním školkám moc fandím, nechápu vůbec proč se to řeší, řešit se má to, co nefunguje.

0 0
možnosti
JM

Dostatek míst ve školkách politici zajistit neumí, tak ať do nich raději neke....

0 0
možnosti
JS

J79a28n 44S63o76c13h14o66r

30. 11. 2014 18:44

Jak nudný a nezajímavý by byl život bez českého úředníka :-/

10 0
možnosti
KT

R^ Ano, je to takový zvláštní adrenalinový sport pro všechny.

0 0
možnosti