Diskuze

I kvalitní baterii vám při montáži může zničit lajdácký řemeslník

Vodovodní baterie patří mezi nejpoužívanější zařízení v bytě. V kuchyni je to podle výzkumů vůbec nejnamáhanější kus vybavení. Proto každá závada baterie citlivě zasáhne do chodu celé domácnosti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Možná baterii daleko dříve zničí dodavatel vody.Poslední havárie vody (několikrát překopnutý přívod  - 1989 ,zaváděli plyn a plány zřejmě neodpovídaly realitě.)Rok 1998 nový bojler , nyní výměna.Ve starém bojleru minimálně 10 litrů písku.Asi z filtrace , kterou používá úpravna vody.Jak asi chutná písek vodovodním bateriím?

1 0
možnosti

Pane Bože, to jsou žvásty.

3 0
možnosti

Ten Maruna kecá....  samostatné kartuše se úplně normálně prodávají a pochopitelně i přes e-shop. Takže člověk nemusí nikde nic shánět. 300 Kč a 1.500 Kč je sakra rozdíl. Pokud baterie může sloužit dál, je nesmysl jí vyhodit.

7 0
možnosti

Reklama (Ravak) by snad měla být označena jako komerční článek ne? A hadice rovnou namontované k baterii jsou fajn. Takže je instalatér napřed odmontuje, uchytí na zeď a znovu přimontuje k baterii a přitom bude nadávat jak špaček, že s tím má zbytečnou práci. Inu novinářský nápad, jak na kutily.. Totéž ohledně "originálních mysích prostředků" přímo od výrobce. Běžný, kvalitní čistící prostředek stojí polovic, jen se musí (JEDNOU) použít mozek a oči.

5 0
možnosti

Hadičky jsou u baterií které se montují přímo na umyvadlo, nebo do dřezu. Na zeď se baterie připojuje přímo. Což je logické. Hadičky nikdo demontovat nemusí, protáhnou se dírou.

3 0
možnosti

Hm. Vanová baterie za 2 700 Kč. Těsně po záruce nejde hnout s přepínačem na kohoutek a sprchu. Po opravě fungoval 14 dní a znovu totální zásek. To, co je tam špatné (opravoval instalater - šikovný) už nelze sehnat, nevyrábí se. Takže si myslím, že v ceně to až tak nebude.

3 0
možnosti

Klasika. Model se dělá maximálně dva roky, pak se přejde na nový a ze zásady to musí být tak, aby se nedaly vzájemně zaměnit součástky.

6 0
možnosti

P47e26t54r 20H48e37l58l17e85r

28. 7. 2014 11:57

No já nevím, ale když mám chromované věci zacákané, tak to vezmu holou namydlenou rukou nebo houbičkou, pak to lehce opláchnu a otřu ručníkem. A je to zcela čisté.

2 0
možnosti

A jak poznám špatného instalatéra? Mám se ho rovnou zeptat jestli je břídil nebo machr předtím, než ho vpustím do domu? No, ale tu výměnu vodovodní baterie zatím doma zvládám sám.

8 0
možnosti

Po pravdě jsem ještě nepotkal profíka-instalatera, kterému bych s klidným svědomím montáž baterie svěřil. Minimálně vám hrozí ukroucené přívodní hadičky.

1 0
možnosti

J27i96ř98í 21Z87ý86k33a

28. 7. 2014 7:45

vybírejte takové, které: Stojí více než tisíc Kč (je to investice na řadu let dopředu) ;-D

Před 3lety jsem kupoval umyvadlovou pákovou baterii za 350Kč. Stále bez problémů funguje, chrom se neodlupuje, nerezne, sítko se nezanáší.

Předtím tam byla také "pákovka", ale za těch 15let provozu už přirezly hadice k tělu baterie, takže když hadice praskla, byla na výměnu i baterie.

Moje rada tedy zní - kupte si co se Vám líbí, klidně to nejlevnější, spíše investujte jednou za 10let do výměny přívodních hadic.

btw - za tu starou jsem ve šrotu dostal méně, než jaká byla její pořizovací cena. Asi jsem INVESTOVAL do špatné značky ;-D

5 0
možnosti

Ono i dnes baterie okolo 1000,- není žádná velká kvalita. Je to takový průměr - po 5-10 letech (podle intenzity používání) zahodit. U kvalitní baterie i po 10 letech seženete všechny náhradní díly a máte jí zase jak novou.

0 1
možnosti

Před mnoha lety jsem si pořídil pákovou baterii. Instalatér mne upozornil, že v případě pádu baterie ohrožuje oči. Nedávno jsem navštívil internátní zařízení, kde na dvou místech byly použity baterie daleko nebezpečnější - hranaté a ostré. Takové nepatří do domácnosti, natož do školského zařízení. Při pohledu do výkladů železářství mne jímá hrůza, tvary převážné většiny připomínají výzbroj husitů. Každý kdo chce vylepšit svoji koupelnu by měl zvažovat, že i on může uklouznout.

A teď z jiného šálku. Termostatické baterie. Zajásal jsem, když jsem zjistil, že v bytě kam se stěhujeme je namontována termostatická baterie. Na hodnotě 38 stupňů je zarážka, která brání při nešikovné manipulaci opaření. Naše baterie čímsi vyniká. Když chcete zvýšit, nebo snížit proud vytékající vody, nelze tak učinit holou mokrou rukou. Pro tento účel zde je již trvale čistý kapesník, neboť teprve po uchopení kapesníkem lze dosáhnout potřebné manipulace. Při použití se baterie na straně přítoku studené vody ochlazuje, což by až tak moc nevadilo. Horší je, že na straně přítoku "teplé" vody se baterie ohřívá natolik, že i dotek je velice nepříjemný. Zde opět pomáhá onen kapesník. Problém stále nepovažuji za vyřešený, a doufám, že časem vymyslím něco jak na to.

Mimo to přemýšlím ještě o jiné věci. Léto, horko na padnutí a já si pouštím mix studené a teplé čili přihřívané vody. Za její ohřev platím nemalé prostředky. Stačila by nádrž, kde by se studená voda přihřívala teplem rozhycovaného domu téměř až na potřebnou teplotu, a je li kdo z nás citlivka, tak by si ji mohl domixovat teplou vodou na požadovanou teplotu. Té teplé vody už by ale bylo potřeba daleko méně než nyní.

Naopak když chci studenou musím odtáčet, počkat až z potrubí vyteče zbytek toho když jsem něco oplachoval horkou vodou, případně i zbytek studené vody ohřáté v prostoru domu. To jsem opět zatím vyřešit nedokázal. Asi by to chtělo 4 pípy jako v hospodě.

Při koupi baterie je prostě nutno pořádně se zamyslet, případně i poradit.

1 1
možnosti

Termostatické baterie je taková poslední záchrana v situaci, kdy máte mizerně vyřešený zdroj TUV a hlavně blbě udělané rozvody. Těmto bateriím je radno se pokud možno vyhnout. Jsou neskutečně poruchové.

Dobře udělaný systém rozvodů by vám měl zaručit, že při stejném nastavení páky bude téct z kohoutku vždy stejně teplá voda. Vyjma snad toho odtáčení vody za vedra, kterému se i při velmi kvalitní izolaci trubek nevyhnete.

1 2
možnosti