Diskuze

Dřevostavba. Je lepší montovaná, fošinková nebo z tradičního masivu?

Ten, kdo chce nový dřevěný dům, většinou se rozhoduje mezi dvěma možnostmi. Lehkou dřevostavbou, kde velkou část stěn tvoří dřevovláknité a sádrokartonové desky. Anebo roubeným domem z masivu. Není to však jediné, co je nutné zvážit.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Největší problém u dřevostaveb je malá akumulace tepla. Pokud v zimě vypnete zdroj topení, brzy dochází k prochladnutí konstrukcí. V létě se naopak interiér přehřívá, což lze řešit řízenou ventilací, ovšem i to není zadarmo. Nižší náklady na výstavbu dřevostavby se tak odrazí ve vyšších nákladech na provoz objektu. Mimochodem, ne každý dům označovaný za "dřevostavbu" je postaven opravdu ze dřeva.

1 3
možnosti

Naopak. Jelikož má kvalitní dřevostavba vynikající izolaci, je zapotřebí velice málo energie k vytopení prostoru, poněvadž není potřeba temperovat zdi, pouze vytopit vnitřní prostor. Kvalitní izolace zaručí velice malé tepelné ztráty a velice jednoduchou eliminaci tepelných mostů. 

V horkých dnech přes 30 st., samozřejmě se zatahnutýma žaluziema z jižní strany jsem přišel do příjemného prostoru s teplotou do 24 st. 

Náklady na topení do 7.000,- ročně. Nebudu psát o něčem , čemu nerozumím. ;-)

3 0
možnosti

J81i29ř85í 21A93l42e26x44a

17. 6. 2014 22:20

Nejlepší je ta z cihel.... :-P

0 0
možnosti

T78o82m 98K85a84r26f73i41k

17. 6. 2014 22:05

Co je to proboha za blud, že difuzně uzavřená konstrukce je jako pláštěnka ??? 

Ta uzavřenost je snad na straně interiéru a díky vhodné kombinaci teplota/vlhkost tam nedochází ke kondenzaci a tím pádem ani k degradaci tepelné izolace... To je zas odborník ;-D A když si spočítám propustnost difuzně otevřené konstrukce tak si násobně větší množství za zlomek času vyměním přirozeným větráním okny, nebo nuceným ;-) Ale ono se na difuzně otevřenou konstrukci dobře láká investor, který pořádně ani neví co to je a myslí si, že zabedněný dům bu bude dýchat stěnou ;-O

Konstrukce a detaily mají být primárně vzduchotěsné a pak už je jen věcí vhodného návrhu konstrukce či bude více či méně difuzně otevřená, dají se obě navrhnout a provést správně. Hlavně nechtějte u lidí vyvolat pocit, že hygienickou výměnu vzduchu dosáhnou stěnou bez parozábrany ... ;-(

3 0
možnosti

Ano, pokud platí to "díky vhodné kombinaci" a pokud se vám parozábrana za pár let nerozpadne, když už je teda zázrakem neporušená při výstavbě ukrajinskými profesory.

1 0
možnosti

Dřevostavby jsou jednoznačně a správně označované jako NALEŠTĚNÁ BÍDA. Kdo je hloupý a chce vyhazovat peníze oknem, ať si postaví dřevostavbu.;-D

2 0
možnosti

Co tím máte na mysli? Že dřevostavba nevydrží minimálně 50 let, tj. do konce vašeho života? Samozřejmě, že vydrží déle, životnost je srovnatelná s cihlovými. Nicméně po těch 50 letech to je jedno, protože vy zemřete a kdo to zdědí po vás to bude chtít postavit zgruntu jinak, protože za 50 let budou technologie a materiály úplně někde jinde, než jsou dnes. Takže co myslíte tím vyhazováním peněz oknem?

1 0
možnosti

P27e26t39r 49Ž23á77k

17. 6. 2014 13:58

dřevostavba je vhodná akorát tak pro červotoče.

1 1
možnosti

Vy jste odborník na ochranu dřeva, nebo pouze plácáte.

Správně postavená a vhodně užívaná dřevostavba může mít životnost i několik staletí.

5 1
možnosti

až na ten plovoucí - a to jen díky tomu, kde je "usazen" - jeden ošklivější než druhý ;-)

0 1
možnosti

3,4,5,7 a 8.  Ty ostatní by šly poupravit tak, že budou pěkné.  Ten OKAL nevypadá špatně, ale nehodí se všude.

0 1
možnosti