Diskuze

Místo holubníku na půdě mají byt v podkroví. Občas je trápí vedro

Půdní byt v rodinném domě z roku 1850 si navrhl majitel sám. Pracuje jako projektant a ke stavařině má blízko. Podkroví s galerií a 17 okny si teď užívá se ženou i malou dcerkou.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PS

Souhlas. Dáte - li na půdní vestavbu 30 cm vaty ( obecně), pokud v létě neotevřete pokno, bude tam zima. Na takové půdy do pasivních domů dáváme 40 cm vaty a do pasivních bungalovů 50 cm. Ale zase tam máte dotaci na novostavby 585 000,- Kč. [>-]

0 0
možnosti
IV

I70v68a76n 98V97r80b67a

1. 5. 2014 12:53

Pokial by tam dali vasciu vrstvu izolacie, zmensil by sa im vnutorny priestor. A tych 10-20 cm na sikmej streche uberie z priestoru dost vela.

1 0
možnosti
JS

Jojo .Už naši předci věděli ,že puda je k bydlení nevhodná . Střešními okny často zatéká a o šikmých stěnách a speciálním nábytku nemluvě. Když bydlíte normálně dole , tak puda pěkně odizoluje teplo ze střechy .

1 1
možnosti
PS

Ale je to pěkné a útulné.

3 0
možnosti
PS

Perfektní  byt. Krásné fotky. Ale chyba v energetice. Vnitřní zastiňovací prvky vám byt vlastně ohřívají.  Stačí málo, dát tam vnější zastiňovací porvky. [>-]

0 0
možnosti
PC

udel horka v pudnim byte je resitelny klimatizaci, zajimavy ze projektant co si dela byt na toto zapomene a skuhra misto toho aby ji dodelal.

2 0
možnosti
PR

Dvacet centimetrů vlny není nijak moc. I když už jsem koukal, že jsou na trhu materiály s velmi nízkým součinitelem teplotního odporu, tak dvacet čísel je prostě  málo.

0 0
možnosti
JS

Střešní okna bývají často problém. Je to zásah do střechy a většinou první místo kam zatéká, izolační vlastnosti nic moc, v létě se byt přehřívá, v zimě zase leží na oknech sníh a musí se celé dny svítit. Pokud stavení úřad a památkáři povolí rekonstrukci střechy, je lepší je nahradit jiným typem oken.

2 1
možnosti
PS

Dnes máte i střešní okna do pasivních domů. Kvalita. [>-]Dokonce i světlovody mají U 0.85 tedy lze je dávat do pasivních domů.

0 0
možnosti
HV

Půdní byty jsou pěkné,ale mají spousty nevýhod.V létě se tam nedá vydržet,problém s úložnými prostory,veškerý nábytek na míru,absence balkonu a spousta schodů.Pokud je to dům se zahradou,tak věčné běhání nahoru a dolů.Takové byty bych viděla jako startovní,pro mladé,bezdětné a fyzicky zdatné.Vůbec se mě nelíbí schůdky z ložnice.Mytí tolika oken je dost fuška,ale tady to určitě dělá firma.

2 0
možnosti
AV

Problém s úložními prostory rozhodně není. Některé půdy na předělání nejsou vhodné, ale přesto se předělají a vyjde z toho paskvil . Mytí oken skoro odpadá, déšť se o  to postará a zevnitř se to myje dobře.

0 0
možnosti
VJ

Mají to moc pěkné. Veliký obytný prostor, kde se může sejít celá rodina.

20 cm vaty moc nestačí na velké pařáky, vata má malou tepelnou kapacitu, takže toho moc do sebe nepochytá. Zvláště jestli mají tašky, tak to bude labůžo. Ale mnohem horší asi budou ty okna, protože vnitřní stínění je naprosto nedostačující. Markýzy nebo vnější rolety musí být všude a přes den nevětrat a nevařit.

Milá iDnes, můžete prosím rozklíčovat větu: "Podepírá ji jedenáct stojen z jeklů s vyztužením z ocelových U profilů." Když už, tak to budou stojky. Jekly, správně hranaté trubky, jsou taktéž z oceli, stejně jako ty U profily a kde a jak je těmi U-čkami vyztužen ten Jekl je mi záhadou.

PS: u obytné místnosti (galerie) nestačí, že je minimální světlá výška splněna jen v nějaké linii nebo bodu navíc bez stěn a dveří by to stejně nebyla místnost.

3 0
možnosti
ZG

20 cm vaty skutečně nestačí. Měl zvolit min.30, ke stavařině má spíš dál než blíž a i bez ní lze najít dostatek informací. Manipulovat se zastíněním 17 oken je dost hustý, při vnitřním přece musí i laik vědět, že slunce to propeče. Tedy volba by byla, dálkově ovládané vnější zastínění kombinované s vnitřním. Paradox je, že přes den budou muset svítit. Dost komplikovaný život při tolika technických vymoženostech.

3 0
možnosti