Diskuze

Rodina odešla do Jizerských hor. Spokojeně žijí v pasivní dřevostavbě

Manželé se třemi dětmi se rozhodli změnit bydlení. Opustili 200 let starý dům, koupili si parcelu v obci Oldřichov v Hájích a na ní si za rok a půl postavili pasivní dřevostavbu. Celkové náklady vyšly na čtyři miliony korun.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J44a65n 40Č23e10r55n14ý

25. 2. 2014 8:55

I přesto, že interiér domu je vkusně zařízený, celkový pocit z domu je negativní. Život v tomto bungru bych si nedovedl představit. Nevím co udělá modřín za dalších 10let, ale současný stav je vizuálně minimálně neuspokojivý. Je přesně vidět, kde stéká voda a dřevo buď plesnivý nebo barevně reaguje. Nic co by bylo vizuálně přitažlivé. Někde se stala chyba a myslím, že už to ví i pan architekt. Škoda.

0 0
možnosti
LV

Teda ta dřevotříska na stropě je fakt šílená. V Jizerských horách znám mnoho hezčích pasivních domů.

0 0
možnosti
SP

Dům mi připomíná stodolu, nelíbí se mi olezlé desky zvenčí, OSB uvnitř a ta přistavěná předsíň, ale to je věc vkusu.

Co mě ale překvapilo je fakt, že v tak obrovkém domě, kde jsou dle nákresu dva dětské pokoje, spí všechny tři děti v jedné místnosti - tedy podle počtu postelí a fotek. Zvláštní trend poslední doby, nacpat děti do nejmenší místnůstky v celém domě. Neřeknu v paneláku, ale v domě za 4 mega bych dětem věnovala více prostoru.

Nějak mě nenapadá, co pochválit, spotřeba elektřiny mi přijde obrovská, pozemek takový neutěšený, chybí tam nějaká terasa, strom.. Snad jediné, co se mi líbí, jsou příjemné tlumené barvy uvnitř domu, vkusně zařízený interiér - hlavně koupelna a přítomnost květin a knih, to už je dnes v novostavbě vzácnost.

2 0
možnosti
JS

Ta fasáda z prken asi moc dlouho nevydrží, oprava taky nebude levná.

0 0
možnosti
LB

To ani nemuselo být drahé. líbí se mi to, jen ty OSB deska na tak pěkném trámovém stropě..

0 0
možnosti

problém výstavby nízkoenergetických a pasivních domu je v tom, kdo je navrhuje. Bohužél jsou to lidé, kteří nemají ani základní znalosti, které jsou potřebné k návrhu úsporné stavby. Většina skončí u výpočtu tlouš´tky tepelné izolace a navržení rekuperace a tepelného čerpadla. Ale to je málo.

0 0
možnosti
PO

Tak pokračujte, když už jste to nakous, co ještě je třeba?

0 0
možnosti
PS

Děkuji autorovi článku. Perfektní, odborná diskuze pod článkem. Vlastně pozvedáváte "energetické a stavební povědomí národa". [>-]

0 0
možnosti
PO

Na tom máte nemalou zásluhu vy sám, když vaše obtížně uvěřitelné příběhy nutí lidi aby si je ověřovali - nic ve zlém ;-)

0 0
možnosti
IB

I64v65a60n 78B78e82r96n78á43t

18. 2. 2014 22:36

U zařízení s rekuperací tepla je velmi záludná druhotná spotřeba el. energie pro pohon ventilátorů v rekuperační jednotce pro teplovzdušné topení. Za rok to u mne činí cca 12 tis korun jen za to, že domem (175m2) proudí vzduch aby neplesnivěl.. Je to komfortní, sofistikované, ale ve skutečnosti dost drahé zařízen na provoz.

1 0
možnosti
PO

To je nějak moc. Co tam máte za větráky?

0 2
možnosti