Diskuze

V čem bydlí průměrný Pražan. Tři nebo čtyři pokoje a v nich dva lidé

Průměrná pražská rodina obývá třípokojový byt a k tomu má statisticky ještě kousek ze čtvrtého pokoje. Právě třípokojových a čtyřpokojových bytů je v metropoli podle výsledků posledního sčítání lidu nejvíc.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

Tři pokoje pro dva lidi jsou přiměřené. Zpravidla je obývají starší lidé, jejichž děti se osamosamostatnily. A z bývalého pokoje pro děti se stal pokoj pro jejich návštěvu rodičů. Někteří moji známí po odchodu dětí vyměnili byty za menší (1+2) a když je navštíví děti s vnoučaty se v bytě nemohou téměř pohybovat.

Ad Lukáš Vaňura: Zapomínáte, že dnes většina lidí nebydlí v nájemních bytech, ale byty vlastní. !!!!!!!!!!

0 1
možnosti

proč se nastaví malé byty, po kterých je toaková poptávka?

0 0
možnosti
LV

Bydlím v paneláku, byt 3+1 69m2. Taková klasika z roku 1970. Takové byty se stavěli po celé Praze. Máme v domě takových bytů 28. Ve čtyřech bydlíme po čtyřech, ve 4 bytech bydlí po dvou, ve zbylých bytech bydlí po jednom. Z toho možná vychází ty 4 pokoje a 2 lidé. Prostě lidé co bydleli v panelácích ve 3+1 ve třech nebo čtyřech, tak zůstali dva nebo po jednom. S tím, že se dnes neplatí nadměrné metry, tak mnoho důchodců zůstává ve velkých bytech (využívají ale jen polovičku bytu) a poškozují spolubydlící (tím že v nevyužívaných pokojích netopí nebo tím, že se neměřitelné služby přepočítávají na hlavu a ne obytnou plochu). Bohužel ani výše nájemného nenutí lidi bydlící ve velkých bytech aby se přestěhovali do menších a uvolnili velké byty pro rodiny s více dětmi. Znám ale dost lidí, kteří v bytě co mám já postavili příčku aby vytvořili další pokoj a z bytu mají 4+kk. Jde to a nemusí ovlivnit soužití.

2 1
možnosti
MK

Pane Vaňuro, asi jste si nevšiml, že už je rok 2013. Proč by se starší člověk, důchodce, rozvedený/á apod. apriori měl stěhovat do menšího, když má finance na údržbu většího bytu? Jak prosím Vás poškozuje spolubydlící? Že netopí? Já taky moc netopím,stačí mi 20 st., nemám ráda přetopeno. Uvolnit byt pro rodiny s dětmi? To jako že už jsou (ti staří) na odpis, nebo co? nějak nechápu Vaše myšlenkové pochody, připomíná mi to dobu před rokem 1990, kdy státní úředník diktoval, jak má mít kdo velký byt. Naštěstí už to neplatí. Jestli jste si z 69 m2 vytvořil čtyřpokojový byt, je jen Váš problém, já bych v tom bydlet nechtěla...

4 0
možnosti
ED

E90d77a 23D68r77á40b86e17k

8. 1. 2013 22:15

Blondýna mixnutá s Homerem Simpsonem. Byt 3+1, má 60m2... Dou', tři místnosti? Ale nás je pět, to budeme stísnění a manželská krize na sebe nenechá čekat.... Samozřejmě lze přistavět příčky a přestavět na 4+1. Juchůůůů! ;-D

0 1
možnosti

No vida - ještě to nejsou ani dva roky a už tu máme první vlaštovky, pardon výsledky sčítání lidu.

To sebou ti statistici ale mrskli, že?

6 1
možnosti
PC

tojo, jeste by me zajimala chybovost :) treba zrovna u tohodle, ja se klidne priznam ze nevim jestli jsem uved plochu bytu spravne, jednak si uz nepamatuju co bylo ve smlouve a druhak me nikdy nenapadlo to premerovat jestli to je vubec pravda :) to toho papiru sem napsal myslim 115 ale jestli to je spravne... :)

0 0
možnosti
JP

No nevím, asi neznám ty typické průměrné Pražany. Moji známí, kteří jsou v produktivním věku, bydlí třetina stále u rodičů v dětském pokojíčku, třetina to riskla a skočila do hypotéky na 25 let, většinou na byt 2+kk nebo 1+1 a tak stejně zbývající třetina bydlí v podobných bytech nebo i v garsonkách v pronájmu. Osobně mám dle článku "podprůměrný" byt, ale nestěžuji si, protože když jsem viděl, co platí soused ve 4+1 za šupu jen do fondu oprav, tak se mi udělalo málem nevolno. Osobně si myslím, že tu statistiku kazí především důchodci.

3 1
možnosti
LV

Starší byty se dají sehnat relativně levně, ale dost lidí touží po novém, velkém a luxusním bytě. Takové jsou ale samozřejmě předražené. Kamarád teď pro dceru kupoval starší byt 1+1 v Praze, cena byla 900tis. I s rekonstrukcí ho byt stál výdaj 8tis.Kč/měsíčně spořených 10let. Takový výdaj si myslím může dovolit dost lidí v produktivním věku.

1 0
možnosti
RB

Čtyři pokoje a v nich dva lidé? Sakra, mám to špatně, u nás je to obráceně ;-D

16 0
možnosti
KS

Ono to tak vychází. Rodina mívá tři až čtyři členy, ale v Praze je veliká spousta důchodců, kteří bydlí sami v obrovských bytech v centru.

11 1
možnosti
DS

To je teda překvapující zpráva. Já myslel, že průměrná pražská rodina se nacpe do garsonky ;-D Zrovna garsonek v Praze není málo, ale hodně jejich určené pro podnájem a nikdo v nich nemá trvalý pobyt. Proto se tenhle článek nemůže brát v tom smyslu, že v Praze převažují byty 3+1.

7 0
možnosti
MM

nn, do formuláře jsme vyplňovali bydliště v konkrétním okamžiku, nikoli trvalé bydliště.

0 0
možnosti
LN

drtivá většina sídlištních bytů (které v Praze převažují) je 3+1....

6 0
možnosti
Foto

To, že P-3 disponuje největším počtem malých bytů-s tím musím souhlasit. Vždyť ještě v r.2006 stavěli nástavby, kde byt 2+k.k je menší než přilehlá terasa.Malé byty ve staré zástavbě většinou později spojily-a nyní je celkem problém utáhnout nájem. Běžný byt 2+l má rozměr 54 m2 (včetně sklepa a balkonu) a je ideální tak pro 2 osoby-ale cca 40 m2 pokojové plochy je již pro 4 člennou rodinu spíše těsný.P-3 však ještě před rokem patřila mezi obvody s nejdražším nájemným za m2! Starší lidé mají celkem problém vyměnit pro ně větší byt za menší-neboť rodiny s dětmi (kteří by ten větší potřebovali) v současné době neutáhnou vysoké nájmy.

1 4
možnosti
PO

Jak "vyměnit???" Prostě jeden nájem ukončím a odstěhuju se do jinýho, ne?

13 2
možnosti