Diskuze

Pozor při koupi družstevního bytu: dluhy může mít i družstvo

Koupí družstevního bytu si kupujete vlastně jen právo na užívání bytu. Budete-li se proto rozhodovat, zda si pořídit byt do osobního vlastnictví, či družstevní byt, měli byste o družstevním bydlení vědět několik zásadních věcí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

rynau

16. 6. 2011 11:31
Družstevní bydlení je dobré - jste spolumajitelem družstva

Družstevní bydlení  je dobré bydlení. Jako družstevník jste spolumajitelem družstva ( vlastníte jeho podíl). Když  v domě v bydlí rozumní lidé tak se dohodnou a spoutu věcí udělají. Pokud bydlíte v bytu v osobním vlastnictví tak se taky musíte na schůzi společenství vlastníků jednotek dohodnout jestli opravíte střechu, dveře , vyměníte okna apod. Také je  u bytů v osobním vlastnictví daleko výce pronájmů ( protože tam to nikdo nekontroluje). Dále jestli si všimnete tak je opraveno více družstevních domů než těch v osobním vlastniství.( je samozdřejmě dobré aby družstvo nebylo obrovské.. ideálně je tak jedem bytový dům=jedno družstvo).Družstvo poměrně bez problémů dostane u bank uvěr a různé stání dotace ( zelená úsporám apod.) na zateplení apod.. Vždy je to o tom jací lidé v domě bydlí . Vše má své výhody a nevýhody.

0 0
možnosti

lolek77

16. 6. 2011 10:36
Koupě práva bydlet v cizím za cenu jen o 10% nižší

než ve vlastnickém bydlení je nesmysl. Prověřování kvalit vedení družstva je sice hezké, ale to neznamená, že zjištěný stav je na věčné časy a nikdy jinak. V panelácích  se nepotřebuji s nikým domlouvat na úpravách bytu. Panel přemístit nejde a na drobné úpravy (typicky jádro) se nikoho ptát nebudu. V BD s 32 byty se prakticky nelze na ničem rozumném domluvit. Zásadní věci, jako třeba změna centrálního vytápění na lokální plynový kotel se dá realizovat jen ve vlastnickém bydlení.

0 0
možnosti