Diskuze

Japonská zahrada Miroslava Pacnera: kámen, voda a česká zeleň

Zahrady plné kamení a vodopádů. Takové vytváří výtvarník Miroslav Pacner. Jeho japonská zahrada v Řeporyjích u Prahy nabízí v hojném množství obojí, k tomu samozřejmě nezbytnou pohodu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

belgian chocolate

6. 11. 2008 16:01
proč importovat cizorodé prvky vytržené z kontextu?

japonská zahrada patří do Čech asi tak jako ledovec na Saharu. klimaticky, kulturně i krajinotvorně je to nesmysl. zrovna tak si ten pán mohl postavit alpskou salaš, africkou chýši z trávy nebo španělskou haciendu

0 0
možnosti

iuosovo nevlastní druhé já

6. 11. 2008 16:57
hmm

proč by si nemohl člověk udalět zahradu tak, jak se mu líbí?  btw patří belgická čokoláda do čech?;-)

0 0
možnosti

xs123

5. 11. 2008 11:51
Japonská zahrada je smutná a ponurá

a vození šutrů do zahrady zvěrstvo - pokud tedy najde o zahradu v horách. Módní výstřelek. Lepší je klasická zahrada evropská : růže, rododendrony, trávník a spousta dalších kytek, na jaře narcisy a tulipány. Stromy.Naše zahrada je v novější zástavbě jediná, která kvete.V květnu a červnu je celá obsypaná květy všeho druhu. Ale je s tím dost práce - odkvetlé růže se musí ostříhat atd.

0 0
možnosti

svarak z krabicoveho vina

5. 11. 2008 14:31
Re: Japonská zahrada je smutná a ponurá

Šutry v zahradě nejsou žádné zvěrstvo, jde prostě o jinou koncepci uspořádání venkovního prostoru. Proč Češi musí hned všechno urážet, kam zmizela všechna tolerance???

0 0
možnosti

Zoro.Vomáčka

5. 11. 2008 10:31
Jak je to s odběrem materiálu volně z přírody?

Právní dotaz: Jak je to s volným odběrem kamenů, kamínků v přírodě (louky, strže, lesy), říčního štěru z koryt řek, oblázků od břehu nebo z naplavených zátok atd? V článku je zmíněno, že p. Pacner jezdí s jeřábem po celé republice a odebírá z přírody vhodné velké kameny a skály. Může to jako on každý z nás? Zakládám si zahradu podobného stylu a mám vyhlédnuté podobné obrovské kameny u cest, u lesa nebo u polí. Mohu si je jako on nechat volně naložit, odvést a přivlastnit? V naši horské říčce je na jednom místě nádherné koryto s oblázky. Mohu si několik metráků volně vzít? Či jako on jen občas nějaké kolečko po dobu více let? Kdo se právně vyzná s odběrem? Kde lze najít relevantní a platné informace? Na jaké práva či zákony se lze odvolat?

0 0
možnosti