Diskuze

Jak bojovat proti úmornému vedru v domě

Naše příbytky se zanedlouho stanou zase na nějakou dobu takřka neobyvatelné. Tedy pokud si do té doby nepořídíme nějaké stínění, které by pronikání přímého slunečního světla do našich domovů zabránilo. "In" jsou exteriérová řešení, která navíc dokážou změnit vizáž celého domu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

GUHU

27. 5. 2008 16:39
hlavně to chce "nevětrat" v těch největších vedrech

Hlavně jste měli napsat o blbosti běžné v našich zemích, kdy mají lidi ve zvyku v těch největších vedrech takzvaně "větrat". Tzn. před začátkem léta je v bytech teplota cca 20°C a venku začínají třicítky, ale lidi přesto v těch největších pařácích "větrají". Tím se jim podaří po pár dnech vyhřát byt i zevnitř a pak se diví, že v něm mají 27-28°C. Všude na světě v teplých krajích se všichni během dne chrání před sluncem, mají zavřená okna a zatažené žaluzie, a větrají výhradně v noci, kdežto u nás má 80-90% bytů přes den pootvíraná okna, aby se ten žhavý vzduch hezky dostal dovnitř a vyhřál zdi nejen zvenku, ale i zevnitř. Je to do očí bijící kretenismus a média by s tím snad mohla něco dělat. Pokud se člověk chová normálně, tj. přes den byt chrání před sluncem a žhavým vzduchem (žaluzie, markýzy, slunečníky nastavené na balkóně tak, aby stínili dveře a okna) a intenzivně větrá přes noc, nejlépe průvanem, dá se udržet i bez klimatizace teplota uvnitř kolem 23-24°C.

0 0
možnosti

apokalypsa

27. 5. 2008 17:41
Re: hlavně to chce "nevětrat" v těch největších vedrech

Ja delam to, ze i v tom nejvetsim horku klidne vetram a pak proste zapnu klimatizaci. A je po problemu. :-)

0 0
možnosti

Podrazza

27. 5. 2008 14:30
Není vedro jako vedro :)

Když jen několik dní intenzivně svítí slunce, markýzy, rolety a okenní fólie jsou rozhodně užitečná věc. Pokud jsou ale dlouhotrvající intenzivní horka (tozn. horký a suchý vzduch) je účinnější než nějaké stínění klimatizace. Rozhodně potom ve větších městech, kde je spousta stav.prvků z betonu a asfaltu, který se během dne rozpálí,takže byť v noci teplota o pár °C poklesne, nějaká výraznější výměna nebo ochlazování vzduchu se nekoná. Bydlím ve městě sice v cihlovém,ale ze zkušenosti vím, že ve starých panelácích je to znát nejvíc. Výhodu mají obyvatelé venkova nebo menších měst. Např.chalupu mám jako předposlední stavení ve vsi, kousek dál je les, louky a potok, takže v noci teplota většinou klesá, výměna vzduchu je zajištěna a nějaká klimatizace není potřeba,v případě nutnosti stačí zase jen stínit. Takže každý si musí najít individuální řešení a zjistit zda mu stačí levné stínění, nebo je ochoten připlatit a komfort bydlení zvýšit pomocí některého z dostupných klimatizačních řešení.

0 0
možnosti

nadar

27. 5. 2008 12:55
Panelák = nejlepší klimatizace

Bydlím v 5. patře 8-patrového paneláku a mám lodžii na jih. Jelikož v létě je slunce vysoko, tak strop lodžie úplně zastíní okna a i v těch největších vedrech tady je maximálně 25 stupňů. Klimatizaci tudíž nepotřebuji! ;-)

0 0
možnosti

belgian chocolate

27. 5. 2008 9:41
stanou se neobyvatelné?

stát se můžete něčím, ne něco! tudíž se váš příbytek stane neobyvatelným, pokud jste ovšem truhlík a při jeho výstavbě nepočítal s tím, že v létě je vedro.

0 0
možnosti