Diskuze

Rekonstrukce bytu dle nového stavebního zákona

Máme za sebou prvního půl roku platnosti nového stavebního zákona (zákon č. 183/2006 sb.). Co všechno se změnilo z pohledu stavebníka? Pojďme se na věc podívat na příkladu rekonstrukce bytu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

nasrat

24. 8. 2007 10:56
Některý úřadtak,jiný jinak=zákony na ho.no.

A navíc, tolik papírování nebylo ani při stavbě Karlova mostu, jako je při výměně okna. Jděte se vycpat, jediným výsledkem bude, že lidé nebudou úřady "obtěžovat" a všechno si udělají podle svého a bez štemplů  TZV. NAČERNO.Jinak se v této zemi totiž nedá udělat vůbec nic a to ještě prý máme málo úředníků....:-©8-o:-©

0 0
možnosti

paskudilek

23. 8. 2007 17:21
zase kecy, bludy

:-/

0 0
možnosti

bambus_trambus

24. 8. 2007 6:51
Re: zase kecy, bludy

Fascinuje mě drzost redaktorů. Tento článek není zdaleka první, který obsahuje zásadní formální chyby a nedostatky, které jednounačně matou budoucí investory. Kdybych se jako zákona neznalý stavebník řídil těmito radami a posléze zjistil svou blbost, zvažoval bych přinejmenším ostrý dopis redakci. Věty typu: "Ohlášení vám zjednoduší práci a ušetří čas" bych byl ještě jakž takž schopen překousnout (i když je to opravdu nesmyl) Ale to, že si ta pisatelka zákon a vyhlášku evidentně pročte a vypíše z ní blbosti, nebo věci které v ní ani nejsou, mě skutečně dokáže až rozčílit.

0 0
možnosti

app

23. 8. 2007 15:18
Jednodušší?

Když vidím nějakého pisálka psát, že podle nového zákona má být něco "jednodušší", musím se trpce zasmát.

Na stavbu pergoly 3x3m ode mne chtěl SÚ souhlas všech majitelů sousedních pozemků - tedy i obce a správy silnic, navíc chtěl energetiky a telekom.

Pak by se býval nakonec spokojil jenom s tím sousedem, který byl k pergole nejblíže, smůla byla ta, že ty lidi tam 20 let nebyli a po telefonním sdělení, že bychom jim "pergolou omezovali osobní svobodu" souhlas nedali. A úředník si na něm trval i za cenu toho, že by to šlo do územního řízení - tzn. dokumentace s kulatým razítkem, energetiky, životní prostředí......

Když jsem mu namítal, ať se na to vys..., že s tím bude mít akorát práci, mi sdělil: "Já s tim žádnou práci navíc nemám, to jenom vy zaplatíte projektanta, 1000 Kč poplatek, seženete si ty energetiky, souhlas ze životního prostředí...."

Prostě, když je úředník d€bil, je pro něj novej stavební zákon skutečnej ráj!!!

0 0
možnosti

venomacek

23. 8. 2007 15:38
Re: Jednodušší?

no, mohls na tom být hůř...  mohli chtít vliv na jadernou energetiku státu ;-D

0 0
možnosti

gapok

23. 8. 2007 14:22
Autorka článku je neprofesionál

Absolutně zavádějící příspěvek, autorka asi vůbec nezná nový stavební zákon. Kupř. prováděcí vyhláška k aut. inspektorům je platná od 1.1.2007. Další se nepřipravujjí. Dále: není pravda že na stavby svépomocí postačí stavební dozor, na stavby pro bydlení svépomocí potřebujete stavbyvedoucího. Stavba rodinného domů může být také na ohlášení a přece může být postavena svépomocí - na rozdíl od mínění autorky textu.

Proč se autorka neporadí s odborníkem, má patent na rozum?

0 0
možnosti

salinka

23. 8. 2007 13:31
okna

Ano souhlasím s příspěvky. Ale co článek zapomněl zmínit je, že pokud sice rekontruujete byt v rámci měnších úprav, že nepotřebujete ani ohlášku ani povolení, ale pokud měníte dvěvěná okna za plastová i téže barvy, musíte mít povolení. Plno lidí ho určetě nemá, když si mění okna!

0 0
možnosti

mattonka

23. 8. 2007 13:38
Re: okna

což je ovšem tragédie. Po zkušenosti se stavebním a kastr(of)álním úřadem kvůli stavbě septiku se jim fakt nedivím, že s takovou drobností, jako je výměna oken nikam nechodí.

0 0
možnosti

RoninW

23. 8. 2007 10:45
Zajímalo by mě kolik autor letos vyřídil ohlášek?

asi žádnou jinak by nevypustil z pera toto:

Ve většině případů pak úřad požaduje ohlášení, což i tak ušetří čas (oproti původně požadovanému povolení).

Obsah dokumentace na ohlášení a stavební povolení je totožný! Je jen použito jiného formuláře, kde jsou ovšem ty samé věci jen jinak napsané. Samotné ohlášení skoro nikdy není rychlejší a nikdy není jednodušší.  Po několika akcích jsem se na místním SÚ dohodl, že Stavební povolení je pro investora vlastně jednodušší a v podstatě rychlejší. Ohlášení se stalo prakticky nepoužitelnou věcí a může vyhovovat tak maximálně developerům při hromadné akci, ...ale to je na delší povídání.

0 0
možnosti