Světlý nábytek zkombinovala designérka  s hnědo-červenou barvou na stěnách

Světlý nábytek zkombinovala designérka s hnědo-červenou barvou na stěnách | foto: Kateřina Mlejnková

Designérka navrhla tři varianty malého bytu pro velkou rodinu

  • 61
Čtenář kupuje nový byt 2+1 a jako majitel má možnost se aktivně podílet na některých změnách v dispozici bytu, do kterého si přeje vtěsnat početnou rodinu. Třetí variantu řešení navrhla designérka zcela dle požadavků čtenáře.

Čtenář si přál zazdít dveře mezi kuchyní a předsíní a odstranit část příčky mezi kuchyní a obývacím pokojem a tím obě místnosti propojit.

Třetí varianta řešení bytu 2+1

Rád by ještě pod kuchyňské okno umístil jídelní stůl alespoň pro 4 osoby. Druhý důležitý bod je umístění dvoulůžkové postele do obývacího pokoje tak, aby z ní bylo vidět na televizor, na který by mělo být vidět rovněž z pohovky. Dále čtenář již pouze preferuje dostatek úložného prostoru pro tři- až čtyřčlennou rodinu.

 Jak vtěsnat rodinu do malého bytu
Úvodní představení tří variant řešení bytu 2+1
- čtěte ZDE
První varianta řešení bytu 2+1 - čtěte ZDE
Druhá varianta řešení bytu 2+1 - čtěte ZDE

Místo dveří přišla lednička
Co se týče prvního důležitého bodu, dveře jsem na přání čtenáře zrušila a umístila jsem do kuchyně pod okno jídelní stůl. Je zřejmé, že v takovém případě nezbývá příliš mnoho místa pro kuchyňskou linku. Do výklenku namísto zrušených dveří jsem proto umístila chladničku a vedle ní vysokou skříň. S ohledem na minimum prostoru bych všechny skříňky protáhla až do stropu.

Do rohu kuchyňské linky jsem umístila malý dřez, zásuvky, vestavnou troubu a varnou desku. Na šikmou rohovou skříň navazuje vitrína s prosklenými dvířky, která díky jídelnímu stolu není příliš hluboká.

Třetí varianta řešení bytu 2+1

Místo pohovky křesla
S umístěním "trojúhelníku" postel, TV a pohovka jsem neměla příliš na vybranou. Pokusila jsem se alespoň postel umístit co nejdál od kuchyně. Abych celému prostoru trošku odlehčila, volila jsem namísto pohovky raději dvě křesla. Ta by mohla být doplněna i o malé taburety.

Co se týče dětského pokoje, je důležité, aby zde byla umístěna dostatečně velká skříň na oděvy, protože šatna bude určena především pro rodiče, kteří nemají ložnici a spí v obývacím pokoji. Dále bych doporučila alespoň komodu na prádlo, jeden dostatečně velký pracovní stolek a postýlku, což bych vyřešila tzv. palandou, pod kterou bude umístěna druhá postel, která může běžně sloužit i jako gauč.

Třetí varianta řešení bytu 2+1

V předsíni jsem pouze pro ilustraci umístila dvě vestavné skříně, které by měly sloužit spíše jako úložný prostor pro úklidové prostředky.

Hnědo-červené stěny
Koupelnu jsem se snažila, jen pro zajímavost, řešit jinak a s minimálním požadavkem na množství obkladů. Samozřejmě by se zde vešla i vana namísto sprchového koutu.

Veškeré barvy, které jsem zde použila, jsou spíše světlé, a tak jsem je zkombinovala s hnědo-červenou barvou na
stěnách, která celý interiér trochu ozvláštní.

Třetí varianta řešení bytu 2+1

Na závěr bych chtěla upozornit, že takováto kuchyňská linka je opravdu minimální, až nedostatečná. Dále si myslím, že pokud bude čtenář volit spaní v obývacím pokoji, měl by rozhodně mít dveře do kuchyně.

Za týden 28. září vám představíme úpravu dalšího bytu, který si k proměně vybrala bytová designérka Kateřina Mlejnková.

Připravili jsme pro vás poradnu - Proměna bytů. Na e-mail nebo na adresu iDNES - Reality, Karla Engliše 519/11, 150 00, Praha 5-Smíchov můžete posílat plánky svých bytů či pouze jednotlivých pokojů (pokud budete chtít například poradit jen s obývacím pokojem či koupelnou), které se chystáte nově zařídit, fotografii původního stavu bytu a své požadavky na změnu, finanční možnosti apod.

Vždy jednou týdně představíme vybraný byt zároveň s návrhem architekta nebo bytového designéra na změnu podle přání čtenáře. V článku o proměně se dozvíte i zajímavé informace a rady o zařizování bytu, přiložena bude rovněž vizualizace bytu.

Proměny bytů - Všechny články zde